پیش بینی برف، باران و کولاک در ۲۷ استان حاشیه دیدار فوتبال ایران و عراق چه خودرو‌هایی ارزان شدند؟ تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ707 / تصاویر آیا فردوسی‌پور ممنوع‌التصویر شده است؟ نگاهی به وضعیت مهاجم مورد نظر استقلال/ کابوس گرو تکرار می‌شود؟ دست‌نوشته‌ رهبر انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی پیش‎بینی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی در سال ۹۸ #از_خاشقچی_تا_مرضیه | طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به حقوق‌ بشر آمریکایی عملیات وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی؛ دستگیری ۵۴نفر در ۳۰روز
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۵
کد خبر: 42289
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
گزارش نیویورک تایمز:

افشای برنامه‌های آتی داعش برای تولید سَم کشنده

یک رسانه آمریکایی درباره طرح‌های آتی گروه تروریستی داعش بعد از شکست‌های وارده به این گروه و توقف جذب نیرو برای خود از طریق شبکه‌های اجتماعی هشدار داده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ مسئولان آمریکایی هشدار دادند که گروه تروریستی داعش حملات تحریک آمریکا و جذب نیرو برای خود از طریق شبکه‌های اجتماعی را به‌منظور ایجاد شبکه‌های اجتماعی چندزبانه متوقف کرده است که این شبکه‌های اجتماعی چندزبانه به‌منزله "آکادمی‌های تروریستی" خواهند بود که آموزش‌های اولیه درباره چگونگی ساخت سم‌های کشنده و مواد منفجره نظیر بمب‌های حاوی ماده تری‌استون تری‌پراکسید (TATP) ارائه خواهد کرد.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مسئولان مبارزه با تروریسم نوشت: گروه تروریستی داعش به طرفداران خود چگونگی تولید بمب‌های حاوی گاز و نفوذ به امنیت رایانه‌ها نظیر رایانه‌های سیستم حمل‌ونقل شهرهای اروپایی را آموزش می‌دهد.

این روزنامه افزود: داعش به‌کندی درحال بازگشت حضورش در اینترنت بعد از شکست‌هایش در سوریه و عراق است.

نیویورک تایمز نوشت: با وجود بیرون راندن داعش از اکثر اراضی تحت تصرف خود، این گروه همچنان 1000 مایل‌ مربع را در خاک سوریه در اختیار دارد؛ یعنی مساحتی در سطح شهر لس‌آنجلس.

این روزنامه سپس به فهرستی از حملات داعش اشاره کرد که داعش مسئولیت آن را به‌عهده گرفته است.

منبع: تسنیم

captcha