رگبار و وزش باد شدید در نوار غربی/ ادامه پدیده گردوخاک در شرق و شمال‌شرق آبله میمون به ۲۰ کشور رسید دز ۴ واکسن کرونا الزامی می‌شود تصاویر/تلاش شبانه برای آواربرداری ساختمان متروپل جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند/ضرورت رفع مشکلات گام اول مردمی سازی یارانه‌ها نقشه کرونایی استان مرکزی بدون تغییر ماند/ ساوه و خمین آبی، سایر شهرستان ها زرد پیام فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در پی شهادت شهید اقتدار و صنعت دفاعی «احسان قدبیگی» ۲ نفتکش یونانی در تور سپاه/ بازی فوتبال در زمین سیاست/ دروغ‌های آشنا خطر زنگ تفریح شدن/ توافق ۳ بازیکن لیگ برتری با پرسپولیس بلاتکلیفی محض تیم ملی، بحران بازی تدارکاتی و سرپرست غایب/ استیلی در مسیر هیات رییسه!
شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
کد خبر: 42285
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱

مطالبه کاربران از مسئولان: #فرزندت_کجاست؟!

کاربران فضای مجازی از مسئولان می خواهند تا با پیوستن به کمپین #فرزندت_کجاست؟ صادقانه و شفاف به مردم پاسخ بدهند که در حال حاضر فرزندانشان چه می‌کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ چند وقتی است که بحث آقازادگی و ژن خوب در میان مردم وکاربران فضای مجازی داغ شده است. انتشار تصاویری از برخی از فرزندان مسئولان با لباس و وسایل شخصی و ماشین های خارج از عرف در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور، گله مندی مردم را به دنبال داشته است. چرا که نشانی از بی عدالتی است که به سبب رابطه نسبی به وجود آمده است.

از آنجایی که در راستای شفاف‌سازی، این حق مردم است که بدانند آنچه از بیت‌المال برای کشور هزینه می‌شود، مسئولان چطور و چگونه هزینه می‌کنند به تازگی کمپینی با عنوان #فرزندت_کجاست؟ خطاب به مسئولان نظام در فضای مجازی به وجود آمده است.کاربران فضای مجازی با انتشار پوستر زیر از مسئولان می خواهند تا صادقانه و شفاف در رابطه با فرزندان خود توضیح دهند که کجا هستند و چه می کنند.

مسئولان فرزندتان کجاست؟پاسخگو باشید!

مردم می خواهند بدانند فرزندان رئیس جمهور، وزرا، مدیران، وکلا و سایر مسئولان کجا هستند و آیا فرزندان مسئولان نیز به مانند سایر فرزندان خانواده های این کشور درد و دغدغه جوانان را درک کرده اند؟!

کاربران با هشتگ #فرزندت_کجاست؟ از افرادی همچون رئیس جمهور، معاونانش و وزرا، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر خواستند تا سوا این کمپین پاسخ بگویند.

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اولین وزیری بود که در راستای شفاف‌سازی فعالیت فرزندان خود در حساب کاربری خود در پاسخ به سوال این کمپین نوشت:

«دو پسر و یک دختر دارم. پسر اول فوق لیسانس دانشگاه تهران است. در تهران زندگی می‌کند. شغل ثابت ندارد. در حوزه‌های پژوهشی به صورت پروژه‌ای کار می‌کند. پسر دوم خرداد امسال کارشناسی‌اش را از دانشگاه اصفهان گرفته است. دخترم کلاس چهارم را گذرانده است.»

مطالبه کاربران از مسئولان: #فرزندت_کجاست؟!

در ادامه این توئیت صالحی به سوالات و ابهامات کاربران نیز پاسخ داد و در رابطه با نوع مدارسی که فرزندانش در آنها تحصیل کرده‌اند نوشت:

مطالبه کاربران از مسئولان: #فرزندت_کجاست؟!

مطالبه کاربران از مسئولان: #فرزندت_کجاست؟!

برخی از کاربران نیز به استفاده از سهمیه در کنکور سراسری اشاره کرده‌اند اما وزیر ارشاد پاسخ داد فرزندانش از هیچ سهمیه ای برای قبولی در کنکور استفاده نکرده اند و حتی فرزند بزرگش بدون آنککه اعلام کند فرزند وزیر است مراکز پژوهشی را پیدا می کند و  شروع به فعالیت می‌کند.

مطالبه کاربران از مسئولان: #فرزندت_کجاست؟!

مطالبه کاربران از مسئولان: #فرزندت_کجاست؟!

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود در رابطه با زندگی شخصی و فرزندانش نوشت:

من چهار فرزند داشتم که یکی از آن‌ها فوت کرده است و سه فرزند دیگر دارم. همچنین سه نوه دارم که به زودی چهار نوه می‌شوند

یکی از فرزندانم مدرک PHD فیزیک خود را با معدل بالای هفده از دانشگاه شریف اخذ کرده و اکنون عضو هیات علمی دانشگاه سهند است. یکی دیگر از فرزندانم در حال گذراندن پایان‌نامه در مقطع PHD در رشته برق کنترل است که بورسیه خارج بود ولی اکنون در ایران است

دخترم نیز مدرک کارشناسی ارشد شیمی خود را از دانشگاه شریف اخذ کرده و کارمند جم است که این همه داد و بیداد کردند!! دخترم حدود شش سال پیش کارمند جم شده و حدود چهارمیلیون تومان حقوق دریافت می‌کند. ایشان نه رئیس است و نه عضو هیئت مدیره، آیا این شغل دختر من خارج از عرف است؟!!

مسئولان فرزندتان کجاست؟پاسخگو باشید!

همچنین مصاحبه‌ای از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در رابطه با فرزندان در فضای مجازی منتشر شده است که در ادامه مشاهده می کنید:

پسرم لیسانس برق و فوق لیسانس مدیریت بازار دارد و با همسر و دخترش در تهران زندگی می کنند و استخدام هیچ جایی نیست و در حوزه مدیریت بازار، کار مشاوره‌ای انجام می‌دهد. دخترم طراح داخلی است و با همسر و دخترش در تهران زندگی می کنند و بیشتر به تربیت فرزندش مشغول است و برخی اوقات طراحی داخلی برای دوستان و اقوام انجام می‌دهد. دامادم فوق لیسانس مدیریت دارد و مدیر یک شرکت خصوصی است. عروسم دکترای نانوتکنولوژی دارد و بیشتر به تربیت فرزندش مشغول است و به طور پاره وقت در دانشگاه فعالیت دارد. خدا را شاکرم که فرزندانم بدنبال خاتمه ماموریت من در سازمان ملل متحد، تحصیلاتشان را فورا به اتمام رسانده و بیش از ۶ سال است که به ایران بازگشته‌اند و همراه خانواده هایشان در تهران ساکن و مشغول به کار هستند.

مصطفی هاشمی طبا معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات و وزیر سابق صنایع در پاسخ به سوال کمپین #فرزندت_کجاست؟ امروز در رابطه با فرزندانش توضیح داد: بنده سه فرزند دارم که دوتا دختر و یک پسر هستند که همگی تحصیل کرده هستند. یکی از دخترانم لیسانس آی تی و دیگری لیسانس مامایی دارد که هر دو خانه دار هستند و شغلی ندارند و من هم هیچ وقت سفارشی برای کار برایشان انجام ندادم.

هاشمی طبا گفت: تک پسر بنده نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های علوم انسانی است و در حال حاضر در یکی از شرکت های غیردولتی مشغول به کار است. پسرم مدرک کارشناسی خود را از یکی از دانشگاه های سراسری دریافت کرد و سپس با بورسیه دانشگاه رایس تگزاس دوره کارشناسی ارشد خود را در آمریکا طی کرد و پس از پایان تحصیلات به کشور بازگشت و در حال حاضر مشغول به کار است و هیچ سمت دولتی ندارد. وی با بیان اینکه تا به امروز هیچ گونه سفارشی برای فرزندانم انجام ندادم گفت: اگر اهل سفارش و استفاده از رانت بودم قطعا دو دخترم در شرایط فعلی بیکار نمی ماندند. هاشمی طبا تاکید کرد تا به امروز از هیچ رانتی نه برای خودم و نه برای فرزندانم استفاده نکردم و قطعا هم تا آخر عمر استفاده نخواهم کرد.

حسام الدین آشنا استاد دانشگاه امام صادق و مشاور رئیس جمهور در پاسخ به سوال کمپین #فرزندت_کجاست؟ در حساب کاربریش در رابطه با فرزندانش نوشت : دو پسر دارم اولی مهندسی عمران شریف و ارشد حمل و نقل امیرکبیر؛ هر دو بدون سهمیه؛ عقد کرده و بدنبال ادامه تحصیل است. دومی کلاس یازدهم ریاضی است.

مطالبه کاربران از مسئولان: #فرزندت_کجاست؟!

باید منتظر بود و دید که  کدامیک یک از مسئولان دیگر حاضرند در راستای شفاف سازی، به این پویش بپیوندند و اوضاع و احوال فرزندان خود را منتشر کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار