حسن روحانی از دیدگاه مردم و حامیان دولت چگونه ارزیابی می‌شود؟ هشدار به ترامپ برای بی ثبات کردن اوضاع جهان/ آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند؟ دعای کل سپاه بدرقه راه «آقاعزیز»/ به خط شدن فرماندهان ۴ دهه سپاه خرابکار‌های ذهنی وجودمان را بشناسیم فروش رسمی بازی‌های مستهجن خارجی در بازار ایران/ دیجی‌کالا با چه مجوزی بازی رایانه‌ای توزیع می‌کند؟ +عکس کدام خودروها امروز افزایش قیمت داشتند؟ / قیمت محصولات سایپا در ۴ اردیبهشت + جدول چاقی مغز را کوچک می‌کند ضربان‌ساز بدون باتری، با موفقیت روی خوک‌ها آزمایش شد مخالفت شرکای ایران با تحریم نفتی جمهوری اسلامی/ چرا عربستان نمی تواند جایگزین خوبی برای نفت ایران باشد خط کشی بین بازیگران سینما و تلویزیون را قبول ندارم/ تقلید برای بازیگر کار درستی نیست/ بازی حامد بهداد در آرایش غلیظ مرا به یاد بازی خودم در وضعیت سفید انداخت
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
کد خبر: 42264
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
در گفتگو با سرپرست کارگاه کوچک شیشه بری در اراک مطرح شد؛

دولت با هدایت نقدینگی به سمت تولید از تعطیلی واحدها جلوگیری کند

سرپرست کارگاه شیشه بری اراک کمبود نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات واحدهای کوچک عنوان کرد و افزود: دولت می تواند با هدایت نقدینگی ها به سمت تولید از تعطیلی واحدها جلوگیری کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ 21 مرداد ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان حمایت از صنایع کوچک و متوسط نامگذاری شده است، مهمترین نقش و اهمیت صنایع کوچک و متوسط را می‌توان در توسعه صنعتی و اقتصادی، کمک به توزیع عادلانه درآمد، اشتغال‌زایی، تسریع توسعه صنعتی در نقش اقمار صنایع بزرگ و ایجاد ارزش افزوده خلاصه کرد.

استان مرکزی با دار بودن بیش از سه هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط به عنوان یکی از استان های صنعتی کشور مطرح است.

به همین مناسبت به سراغ یکی از واحدهای تولید کوچک اراک که در حوزه تولید شیشه فعالیت داشتند رفتیم.

مهدی فاضلی سرپرست کارگاه شیشه بری در اراک در گفتگو با دیارآفتاب، با اشاره به اینکه از شش سالگی در این حرفه مشغول به کار هستم گفت: امروز 32 سال است که در این حرفه مشغول به کار هستم.

فاضلی اظهار کرد: علیرغم اینکه دارای مدرک کارشناسی حقوق هستم ولی به دلی عشق و علاقه ای که نسبت به این حرفه داشتم تصمیم گرفتم فعالیت در همین کارگاه را ادامه دهم.

وی ادامه داد: کارگاهی که الان در آن مشغول به کار هستم از پدرم به من رسیده است و من هم با تجربه ای که در این سال ها کسب کرده ام این کارگاه را اداره می کنم.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه ظرفیت به کار گیری هشت نیرو کاری را دارد ادامه داد: به دلیل اینکه شرایط اقتصادی مناسب نیست الان سه نفر بیشتر در کارگاه مشغول به کار نیستند.

سرپرست کارگاه شیشه بری اراک بیان کرد: این کارگاه در زمینه نصب شیشه روی درب و پنجره، شیشه های ورودی، ویترین ها، نماهای ساختمانی  و... فعالیت دارد.

فاضلی با بیان اینکه در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه هستیم ادامه داد: به دلیل شرایطی که بر اقتصاد حاکم است بسیاری از تولید کنندگان شیشه حاضر به فروش محصولات خودشان نیستند و این موضوع باعث شده است که قیمت شیشه افزایش داشته باشد و از طرف دیگر در تامین آن هم با مشکل مواجه شویم.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل شرایط موجودی که  بر اقتصاد کشور حاکم بر بازار و نوساناتی که موجود دارد بسیاری از واحدها کوچک در حال تعطیل شدند هستند افزود: از دولت انتظار داریم با ثباتی که بر بازار ارز حاکم می کنند شرایط را برای فعالیت های کوچک فراهم کنند.

سرپرست کارگاه شیشه بری اراک کمبود نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات واحدهای کوچک عنوان کرد و افزود: دولت می تواند با هدایت نقدینگی ها به سمت تولید ضمن اینکه بر رونق اقتصادی کشور کمک کند زمینه را برای اشتغال جوانان فراهم کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم که به دلیل بالا بودن حجم نقدینگی در کشور و هدایت این نقدینگی به سمت بازارهای غیر مولد شرایط را برای فعالیت های تولید سخت کرده است.

انتهای پیام/

captcha