پیش بینی برف، باران و کولاک در ۲۷ استان حاشیه دیدار فوتبال ایران و عراق چه خودرو‌هایی ارزان شدند؟ تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ707 / تصاویر آیا فردوسی‌پور ممنوع‌التصویر شده است؟ نگاهی به وضعیت مهاجم مورد نظر استقلال/ کابوس گرو تکرار می‌شود؟ دست‌نوشته‌ رهبر انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی پیش‎بینی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی در سال ۹۸ #از_خاشقچی_تا_مرضیه | طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به حقوق‌ بشر آمریکایی عملیات وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی؛ دستگیری ۵۴نفر در ۳۰روز
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۴
کد خبر: 42264
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
در گفتگو با سرپرست کارگاه کوچک شیشه بری در اراک مطرح شد؛

دولت با هدایت نقدینگی به سمت تولید از تعطیلی واحدها جلوگیری کند

سرپرست کارگاه شیشه بری اراک کمبود نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات واحدهای کوچک عنوان کرد و افزود: دولت می تواند با هدایت نقدینگی ها به سمت تولید از تعطیلی واحدها جلوگیری کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ 21 مرداد ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان حمایت از صنایع کوچک و متوسط نامگذاری شده است، مهمترین نقش و اهمیت صنایع کوچک و متوسط را می‌توان در توسعه صنعتی و اقتصادی، کمک به توزیع عادلانه درآمد، اشتغال‌زایی، تسریع توسعه صنعتی در نقش اقمار صنایع بزرگ و ایجاد ارزش افزوده خلاصه کرد.

استان مرکزی با دار بودن بیش از سه هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط به عنوان یکی از استان های صنعتی کشور مطرح است.

به همین مناسبت به سراغ یکی از واحدهای تولید کوچک اراک که در حوزه تولید شیشه فعالیت داشتند رفتیم.

مهدی فاضلی سرپرست کارگاه شیشه بری در اراک در گفتگو با دیارآفتاب، با اشاره به اینکه از شش سالگی در این حرفه مشغول به کار هستم گفت: امروز 32 سال است که در این حرفه مشغول به کار هستم.

فاضلی اظهار کرد: علیرغم اینکه دارای مدرک کارشناسی حقوق هستم ولی به دلی عشق و علاقه ای که نسبت به این حرفه داشتم تصمیم گرفتم فعالیت در همین کارگاه را ادامه دهم.

وی ادامه داد: کارگاهی که الان در آن مشغول به کار هستم از پدرم به من رسیده است و من هم با تجربه ای که در این سال ها کسب کرده ام این کارگاه را اداره می کنم.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه ظرفیت به کار گیری هشت نیرو کاری را دارد ادامه داد: به دلیل اینکه شرایط اقتصادی مناسب نیست الان سه نفر بیشتر در کارگاه مشغول به کار نیستند.

سرپرست کارگاه شیشه بری اراک بیان کرد: این کارگاه در زمینه نصب شیشه روی درب و پنجره، شیشه های ورودی، ویترین ها، نماهای ساختمانی  و... فعالیت دارد.

فاضلی با بیان اینکه در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه هستیم ادامه داد: به دلیل شرایطی که بر اقتصاد حاکم است بسیاری از تولید کنندگان شیشه حاضر به فروش محصولات خودشان نیستند و این موضوع باعث شده است که قیمت شیشه افزایش داشته باشد و از طرف دیگر در تامین آن هم با مشکل مواجه شویم.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل شرایط موجودی که  بر اقتصاد کشور حاکم بر بازار و نوساناتی که موجود دارد بسیاری از واحدها کوچک در حال تعطیل شدند هستند افزود: از دولت انتظار داریم با ثباتی که بر بازار ارز حاکم می کنند شرایط را برای فعالیت های کوچک فراهم کنند.

سرپرست کارگاه شیشه بری اراک کمبود نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات واحدهای کوچک عنوان کرد و افزود: دولت می تواند با هدایت نقدینگی ها به سمت تولید ضمن اینکه بر رونق اقتصادی کشور کمک کند زمینه را برای اشتغال جوانان فراهم کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم که به دلیل بالا بودن حجم نقدینگی در کشور و هدایت این نقدینگی به سمت بازارهای غیر مولد شرایط را برای فعالیت های تولید سخت کرده است.

انتهای پیام/

captcha