اصلاح ساختار مدیریت شهری کشور یک ضرورت است مطرح کردن قاچاق دام سرپوشی برای گرانی گوشت/ برخی مسؤولان آدرس غلط می‌دهند جزئیات ثبت‌نام غیرحضوری ترم تابستان پیام نوری‌ها اعلام شد / آغاز برگزاری امتحانات پایان‌ترم تابستان از ۲۶ مردادماه شناسایی 40 منطقه حاشیه‌نشین در اراک و ساوه/اوقاف با استفاده از ظرفیت وقفی به مسائل اجتماعی ورود می‌کند طرح جدید مجلس برای تعویق در برگزاری کنکور ۹۹ شورای شهر اراک در دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ کلانشهر اراک در پروژه های عمرانی به شدت عقب است کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را عار بداند/ کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند آزمایش واکسن کرونا بر روی آفریقایی‌ها جنایت حقوق بشری است بازیگران اصلی اردوگاه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عملاً بی‌خاصیت شده است
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
کد خبر: 42216
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
آیت الله دری نجف آبادی:

تحریم ها فرصتی برای سازندگی کشور تبدیل شود/ملت های مسلمان در سایه مقاومت و ایستادگی دشمنان را به زانو در آورده اند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: با کار جهادی و کسب علم و دانش می توانیم تحریم های آمریکا را به فرصت سازندگی کشور تبدیل کنیم .

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک با اشاره به سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) و تسلیت این روز گفت: امیدواریم با برنامه ریزی، برنامه های مناسبی را برای شب و روز شهادت امام جواد(ع) در استان داشته باشیم.

دری نجف آبادی توکل بر خدا را به عنوان بزرگترین پشتوانه برای جوانان دانست و افزود: هیچ رمزی در زندگی همانند انس با خدا در زندگی جوانان کار ساز نیست که باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

جوانان ساده زیستی در ازدواج را از امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) فرا بگیرند

امام جمعه اراک به سالروز ازدواج آسمانی امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و افزود: ازدواج این دو بزرگواره از جهات مختلف به عنوان الگو برای جوانان است تا با دوری از تجملات زندگی مشترکان را آغاز کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه تاخیر در ازدواج و فرزند آوری به صلاح جامعه و خود افراد نیست بیان کرد: همه باید تلاش کنند زمینه ازدواج آسان جوانان در ابتدا و در ادامه فرزند آوری فراهم شود.

دری نجف آبادی اضافه کرد: ازدواج امر مقدسی است و خانواده ها و افرادی که جایگاهی دارند باید نسبت به ازدواج پا در میانی کنند تا جوانان بیشتر به ازدواج ترغیب شوند.

ملت های مسلمان در سایه مقاومت و ایستادگی دشمنان را به زانو در آورده اند

وی با اشاره به در پیش بودن روز مقاومت اسلامی بیان کرد: ملت های مسلمان خصوصا مردم فلسطین و لبنان در سایه مقاومت و ایستادگی قله های بلندی را کسب کردند همان طور که جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت در عملیات های مختلف موفقیت های فروانی را کسب کرد.

امام جمعه اراک اضافه کرد: امروز هم می توانیم با مقاومت و ایستادگی می توان دشمنان را به زانو در بیاوریم و زمینه را برای توسعه همه جانبه کشور فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: برای دست یابی به موفقیت لازم است همه به صورت هم جانبه در میدان حضور داشته باشند تا بتوانیم مشکلات و کاستی را پشت سر بگذاریم.

تحریم ها فرصتی برای سازندگی کشور تبدیل شود

وی ادامه داد: با کار جهادی و کسب علم و دانش می توانیم تحریم های آمریکا را به فرصت سازندگی کشور تبدیل کنیم .

دری نجف آبادی افزود: با همت جوانان می توان چرخه های صنعت و تولید کشور را به حرکت در آورد، البته دولت هم باید برنامه و سیاستگذاری لازم را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه بالا بودن قیمت دلار شرایط را برای صادرات کالاها به صرفه کرده است بیان کرد: استان مرکزی ظرفیت های خوبی در زمینه صادرات دارد و می تواند بیش از 1.5 میلیارد دلار صادرات برنامه ریزی داشته باشد.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه در شرایط فعلی دولت باید کالاهای اساسی مردم را با قیمت های مناسب تامین کند ادامه داد: دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند تا کمترین فشار به مردم وارد شود.

وی با اشاره به بالا بودن حجم نقدینگی در کشور افزود: دولت باید با یک برنامه مناسب نقدینگی را در جامعه مدیریت کند، تا مردم نقدینگی های خودشان را به سمت تولید سوق دهد.

امام جمعه اراک بیان کرد: دولت برای جذب نقدینگی کشور می تواند نقدینگی مردم را به سمت خرید سهام های شرکت های بزرگ هدایت کنند تا هم در تولید مشارکت داشته باشند و هم زمینه را برای ایجاد اشتغال جوانان فراهم کند.

رکود بدتر از تورم است

وی با بیان اینکه رکود بدتر از تورم است بیان کرد: دولت باید با برنامه ریزی مناسب کشور را از رکود خارج کند البته در این راستا لازم است بانک ها و شرکت های مختلف دولت را یاری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر برخی از افراد پول های باد آورده فروانی را به جیب زدند خاطرنشان کرد: دولت باید با شناسایی افراد و برخورد قاطع با آنها ضمن دریافت مالیات و برگشت منابع به جامعه، زمینه توسعه و آبادیانی کشور را فراهم کند.

انتهای پیام/

captcha