حضور جنجالی رضا یزدانی و عقابش در اکران مردمی یک فیلم! + عکس ماجرای شلیک پلیس امنیت اخلاقی در میدان نبوت چیست؟ ماجرای تصویر یک مرغ که در فضای مجازی جنجال به پا کرد! + عکس مجلس با کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ موافقت کرد کشف ۲۰۰ تن گوشت توسط دادستانی/ ممنوع الخروجی ۷۳۰ و دستگیری ۱۷۶ نفر در پرونده‌های مفاسد اقتصادی کاهش نامحسوس قیمت سکه + جدول قانون درباره شادی گل اشکان دژاگه مقابل استقلال چه می‌گوید؟ تشییع شهدای حمله تروریستی زاهدان در اصفهان/تصاویر افتتاح مرکز بازپروری، صیانت و اشتغالزایی شهید زیادیان /تصاویر دیدار سردار جعفری با خانواده شهدا و مجروحین حادثه تروریستی زاهدان/تصاویر
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۴
کد خبر: 42202
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
نوباوه؛

جمهوری اسلامی ایران موازنه قدرت در منطقه را تغییر داده است/خودکفایی درونی راهکار مقابله با تحریم‌ها

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: به اعتراف رئیس جمهور آمریکا این کشور علیرغم هزنیه 7 هزار میلیارد دلاری در منطقه خاورمیانه موفق نشده است هیج دستاوردی را کسب کند و علی‌رغم تمامی توطئه‌ها و نقشه‌هایش، جمهوری اسلامی ایران همچنان تصمیم‌ساز اصلی در منطقه است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بیژن نوباوه، نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مدیرمسئول روزنامه عصر ایرانیان شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای رسانه استان مرکزی و روز خبرنگار در اراک، با اشاره به اینکه جنگ اصلی دنیا امروز جنگ رسانه است، گفت: در واقع جنگ امروز، جنگ آگاهی و ضد آگاهی است.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین نقش خبرنگاران این است که پیوند دهنده مردم و رسانه‌ها هستند، افزود: خبرنگاران همانند بزرگان، اندیشمندان و دانشمندان هدفشان اعتلای بشر است و هیچ اعتلایی بالاتر و برتر از اندیشیدن و پاک نگریستن نیست.

نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی جامعه خبرنگاری ایران را سالم ترین جامعه خبری دنیا دانست و بیان کرد: بنده مدت 12 سالی که در کشورهای مختلف به عنوان خبرنگار بوده‌ام این موضوع را به عینه مشاهده کردم. اعتقادات خبرنگاران ایرانی باعث شده تا هیچ قدتی نتواند انگیزه آنان را تغییر دهد و این موضوع را در کمتر کشوری می توان مشاهده کرد.

وی اضافه کرد: آزادگی که در خبرنگاران ایرانی وجود دارد را در هیچ کجای دنیا شاهد نیستیم، آزادگی که در دوران دفاع مقدس به منصه ظهور رسید.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام اسلامی ایران بیان کرد: زمانی که دشمنان در عرصه جنگ سخت موفق نشدند تا به اهداف خود دست پیدا کنند، از طریق جنگ نرم برای دستیابی به اهداف خود برنامه ریزی کردند.

نوباوه با اشاره به جنگ رسانه‌ای امروز دشمن علیه نظام اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر دشمنان با 297 رسانه صوتی و تصویری به همراه ده ها هزار رسانه در فضای مجازی علیه نظام فعالیت دارند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امکانات و ظرفیت های دولت آمریکا در بخش های مختلف قابل قیاس با جمهوری اسلامی ایران نیست، ادامه داد: بودجه نظامی آمریکا برابر با بودجه 140 کشور دنیا است، همچنین این کشور به‌ تنهایی ۴۰ درصد منابع سرمایه‌ای دنیا، بزرگ‌ترین ارتش دنیا و بیشترین نفوذ در سازمان‌های بین‌المللی را دارد اما به‌خوبی می‌داند قدرت رویارویی را در میدان نبرد با ایران ندارند.

وی اضافه کرد: به اعتراف رئیس جمهور آمریکا این کشور علیرغم هزنیه 7 هزار میلیارد دلاری در منطقه خاورمیانه موفق نشده است هیج دستاوردی را کسب کند و علی‌رغم تمامی توطئه‌ها و نقشه‌هایش، جمهوری اسلامی ایران همچنان تصمیم‌ساز اصلی در منطقه بوده و این برای آمریکا شکست بزرگی است. 

نوباوه با یادآوری این مسئله که قدرت ایران، کشورهای 5+1 را بر سر میز مذاکره آورد، گفت: در موضوع برجام نیز قدرت هسته‌ای ایران به جهانیان ثابت شد؛ اینکه در مذاکرات هسته‌ای ایران در برابر 5 ابرقدرت دنیا قرار گرفت، خود نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی با بیان اینکه از همان ابتدا با برجام مخالف بوده و این مخالفت را نیز علنی اعلام کرده است، گفت: متن برجام مشکلات فراوانی داشت چراکه در هیچ بندی از برجام خروج از برجام نیامده است هر چند آمریکا با قلدری از این توافق بین‌المللی خارج شد ولی خروج ایران از برجام به معنای بازگشت تمام تحریم های سازمان ملل است.

نوباوه اضافه کرد: در مقابل خروج آمریکا از برجام، ما می‌توانیم فعالیت‌های هسته ای را مجددا آغاز کنیم و این اقدام هم مغایرتی با برجام ندارد.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بهترین راه مقابله با تحریم ها را رسیدن به خودکفایی درونی عنوان کرد و گفت: نمونه های موفق در زمینه خودکفایی در کشور را در تولید بنزین و گندم داریم، می توانیم این موضوع را به سایر محصولات استراتژیک هم توسعه دهیم.

وی ملت ایران را ملتی بزرگ و شکست ناپذیر دانست و افزود: کجای دنیا سراغ داریم که در مدت سه ماه ارزش پول کشورش 50 درصد کاهش پیدا کند و هیچ اتفاقی در کشور رخ ندهد، اگر این اتفاق در کشورهای پیشرفت اتفاق افتاده بود یک روز هم دوام نمی آوردند. البته این موضوعات همه به شعور مردم ایران بر می‌گردد.

نوباوه نابسامانی‌های اقتصادی امروز کشور را ناشی از سوء مدیریت‌ها دانست و ادامه داد: باید با اخلال‌گران و مدیرانی که با استفاده از منابع دولتی به جنگ با مردم آمده‌اند، برخورد قاطعی از سوی دستگاه قضایی صورت بگیرد.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز اگر رفتار دولتی ها در مواجه با مشکلات اقتصادی رفتار سنجیده ای نباشد حتما ضربه خواهیم خورد و این همان چیزی است که دشمنان به دنبال آن هستند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

شهدا بهترین الگو هستند

سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در ابتدای این مراسم گفت: استان مرکزی 17 شهید خبرنگار تقدیم نظام کرده است.

کریمی به برخی از ویژگی های شهدای خبرنگار استان اشاره کرد و افزود: شهدا بهترین الگو و اسوه برای همه اقشار مختلف جامعه خصوصا خبرنگاران هستند.

وی ادامه داد: مرور زندگی شهدا درس های فراوانی را به همراه دارد، امید است که بتوانیم بهره لازم را از این گنجینه های معنوی ببریم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: انسان‌ها از نظر احساسات و تفکر از دیگران الگو می گیرند و چه بهتر که از انسان هایی الگو بگیریم که راهشان حق بود و برای رسیدن به هدفشان راضی شدن از جان خود بگذرند.

انتهای پیام/          

captcha