کمیسیون صنایع مخالف افزایش قیمت خودرو است/ خودروسازان به تعهداتشان عمل کنند وزیر امور خارجه باید مستندات خود را در خصوص پول‌شویی ارائه دهد/ اگر ایران نبود داعش به مرزهای اروپا هم می‌رسید/میزان تبادلات ایران و عراق برابر با ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپاست از بررسی پرونده عراقچی و سیف در دادگاه ویژه تا اتحادیه اعتراضات اروپایی تساوی شکست‌ناپذیرها/گلزن سپاهان در لیست خرید پرسپولیس/یک امتیاز به قیمت سنگ و فحاشی! تعیین تکلیف واگذاری زمین صنوف آلاینده اراک طی دو هفته آینده/ ممنوعیت دریافت عوارض از تابلوهای معرف واحد صنفی/ تدوین آیین‌نامه ساماندهی دست‌فروشان اعتصاب غذای دانشجویان به علت کیفیت پایین غذا+تصاویر برگزاری جلسه مطالبه گری دانشجویی در دانشگاه اراک+عکس ریشه‌یابی یک خشم پنهان در سیما/ ویترین سلیقه ملت را لکه‌دار نکنیم تیر تروریست‌ها در چابهار به سنگ خورد؛ برگزاری دو رویداد بین‌المللی بعد از دو عملیات در چابهار برنامه دولت برای افزایش یارانه نقدی نیازمندان در سال ۹۸
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
کد خبر: 42028
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
مطالبه روحانیون و علما از مسئولین برای رسیدگی به مشکلات مردم؛

نظام همواره از مدیران نالایق ضربه خورده است/سوءمدیریت ریشه مشکلات امروز کشور

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه نظام همواره از وجود مدیران نالایق ضربه خورده است، گفت: از ابتدای انقلاب هر کجا مدیر لایق داشته‌ایم ثمره آن را شاهد بوده و هر کجا مدیر نالایق مسئولیت را بر عهده داشته به جای خدمت، آسیب به کشور زده‌اند.

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره وضعیت فعلی اقتصاد کشور گفت: این شرایط به هیچ وجه زیبنده نظام و مردم نیست.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه ما هم به عملکرد مسئولان در حوزه های مختلف انتقاد داریم، اظهار کرد: بارها در جلسات مختلف با مسئولان کشور انتقادات را مطرح کرده‌ایم.

وی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در حوزه‌های مختلف کشور بیان کرد: بهره‌گیری مناسب از این ظرفیت ها باعث می شود تا در مسیر صحیح حرکت کنیم.

مشکلات امروز کشور ناشی از سوءمدیریت است

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه سوء مدیریت ها یکی از ضعف های امروز کشور است، ادامه داد: امروز برای پیشبرد اهداف نظام در حوزه های مختلف به ویژه در بخش اقتصادی نیازمند مغزهای کارآمد، کارآفرین، متخصص و اندیشمند در همه زمینه ها هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه راه نجات کشور بهره گیری از مدیران لایق و با کفیت در سطوح مختلف است، اضافه کرد: مدیریت دستگاه های اقتصادی کشور نظیر بانک ها، بیمه ها، اقتصاد و داراییف سازمان برنامه و بودجه... مدیران لایق می خواهد. برای پیشبرد اهداف نظام نیازمند مدیران لایق و با کفایت هستیم مدیران نالایق بی کیفیت و ناکارآمد نمی خواهیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز در حوزه اقتصادِ کشور شاهد مسائل هیجانی و احساسی هستیم، افزود: این موضوع ضربات جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد می کند.

نظام همواره از مدیران نالایق ضربه خورده است

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه نظام همواره از وجود مدیران نالایق ضربه خورده است، ادامه داد: از ابتدای انقلاب هر کجا مدیر لایق داشته‌ایم ثمره آن را شاهد بوده و هر کجا مدیر نالایق مسئولیت را بر عهده داشته است به جای خدمت، آسیب به کشور زده‌اند.

دری نجف آبادی با انتقاد از نحوه تخصیص ارز دولتی به افراد و شرکت های مختلف بیان کرد: وزارتخانه هایی که تخصیص ارز را در اختیار دارند، باید ارز را بر اساس نیازهای ضروری در اختیار افراد و شرکت ها قرار دهند نه اینکه دروازه را باز کنند و بی مهابا ارز را در اختیار هر کس قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: البته در این راستا دستگاه قضایی و بازرسی کشور هم باید ورود پیدا کنند و با قاطعیت با افراد و متخلفین برخورد کرده و اجازه ندهند افراد سودجو و فرصت طلب از شرایط موجود به نفع خود و به ضرر نظام استفاده کنند.

انتهای پیام/

captcha