رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خبر داد:

خرید تضمینی 175 هزار تُن گندم در استان مرکزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: از ابتدای فصل خرید گندم در استان تا به امروز بالغ بر 175 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است.
کد خبر: ۴۱۸۶۴ تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی روز دوشنبه در نشست خبری گفت: علیرغم اینکه امسال دو هزار هکتار کاهش سطح زیر کشت گندم و کاهش ۳۰ درصدی بارش ها را در استان مرکزی داشته ایم ولی تولید گندم استان به دلیل استفاده از ارقام مقاوم با خشکی خوب بوده است به گونه ای که استان مرکزی متعهد به تولید 195 هزار تن گندم شده بود.

آنجفی اظهار کرد: از ابتدای فصل خرید گندم در استان تا به امروز بالغ بر 175 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه کار برداشت گندم تا شهریورماه در استان ادامه دارد اضافه کرد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت گندم 250 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه کیفیت گندم تولیدی در استان نسبت به سال گذشته بهتر است گفت: کیفیت گندم تولیدی استان مرکزی از متوسط کشوری بالاست.

آنجفی بیان کرد: از مجموع گندم خریداری شده امسال در استان میانگین سن زدگی کمتر از هشت دهم درصد است در حالی که تا دو درصد سن زدگی استاندارد است.

وی مبارزه با آفت ها را در بهبود کیفیت گندم ها استان موثر دانست و ادامه داد: در سال زراعی جاری 105 هزار هکتار از اراضی استان در برابر آفت سن سم پاشی شده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با تاکید بر اینکه گندم یکی از کالاهای مهم استراتژیک در جهان است خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت ذخیره سازی این محصول ارزشمند در استان بسیار مطلوب است و استان مرکزی جزو ۱۰ استان برتر تولید کننده گندم کشور است.

انتهای پیام/