شفر هم در کمیته اخلاق/ایمن در سایه روشن سرخ/داستان دستان اشکان نگاهِ ساندیسیِ اصلاح‌طلبان به روحانی/ آقازاده چوپان، دامدار از آب درآمد! لیر ترکیه کمی از افت ارزش خود را جبران کرد خط حزب‌الله اصل جمله رهبر انقلاب را منتشر کرد بسته حمایتی اقشار ضعیف جامعه نهایی شده است / یارانه نقدی فردا واریز می‌شود اعضای شورای نگهبان با کلیت طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان موافقت کردند تیم والیبال جوانان ایران نایب قهرمان شد نامه ۱۷۰ نماینده به \"بطحایی\" درباره کنکور جلوگیری از ترخیص ۲۵۸ ردیف ثبت سفارش خودرو تشکیل ستاد مبارزه با احتکار در کشور
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۵
کد خبر: 41816
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
هدیه‌ای از جنس زندگی؛

اهدای خون با هدف کسب رضای خدا و کمک به نیازمندان/رکوردار اهدای خون در استان مرکزی:140 بار خون اهداء کرده‌ام

رکوردار اهدای خون در استان مرکزی با اشاره به اهداء سالانه 4 بار خون، تنها هدفش را کسب رضای خدا و کمک به نیازمندان دانست.

به گزارش دیار آفتاب؛ سازمان انتقال خون ایران به منظور ترویج فرهنگ اهدا، تهیه و تأمین خون و فرآورده های سالم، مطمئن و رایگان برای رفع نیاز بیماران نیازمند، به خصوص مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی و لوسمی در مرداد ماه سال 53 تاسیس شد و از آن تاریخ به بعد، سالروز تأسیس این سازمان در نهم مرداد ماه، به عنوان روز اهدای خون نام گذاری شده است.

طبق گفته كارشناسان، هر فرد بالغ (بين 17 تا 65 سال) با وزن متوسط 50 كيلوگرم، حدود پنج و نيم تا شش ليتر خون دارد و با اهداي 250 تا 450 سي‌‏سي از خون خود، نه تنها سلامتي خود را به مخاطره نمي‌‏اندازد، بلكه نجات بخش زندگي ديگري نيز خواهد شد.

هر فرد سالم مي‏‌تواند در هر سال تا چهار بار با فاصله هشت هفته (دو ماه) خون اهدا كند.

عباس آقایی، رکوردار اهدای خون استان مرکزی با 63 سال سن است.

وی در گفتگو با دیار آفتاب با بیان اینکه در سن 22 سالگی برای اولین بار اقدام به اهدا خون کرده است، گفت: در دوران مبارزات طاغوت و در تهران برای اولین بار خون اهدا کردم و این امر خداپسندانه را نیز در دوران دفاع مقدس باتوجه به نیاز فراوان به خون تکرار کردم و این توفیق را داشته‌ام که تا به امروز این امر خدا پسندانه را ادامه دهم.

سالی ۴ بار خون می‌دهم

وی با اشاره به اینکه 30 سال است که سالانه 4 بار خون خود را اهداء می‌کند، یادآور شد: تا پیش از این 30 سال، اهداء خون را مستمر انجام نمی‌دادم ولی در این 30 سال سالانه 4 مرتبه خون اهدا می‌کنم و تاکنون بیش از 140 بار خون اهدا کرده ام.

رکورد دار اهدای خون استان مرکزی با تاکید بر اینکه در این مدت 30 سال حتی یک‌ مرتبه هم وقفه‌ای در اهدای خون نداشته‌ است، افزود: تنها هدفم از این کار خیرخواهانه تنها کسب رضای خدا است.

آقایی تصریح کرد: از همان ابتدا با نیت کمک به مجروحان و بیماران نیازمند گام در این مسیر گذاشتم و بعد از آن بود که متوجه شدم اهدای خون، بر سلامتی فرد اهدا کننده نیز تاثیرگذار است و هنوز هم هدف اصلی ام کسب رضای خدا است.

وی ادامه داد: توصیه‌ام به هم‌وطنان خود این است که داوطلبانه در این امر خداپسندانه شرکت کنند و داوطلب اهدا خون شوند تا بدین ترتیب ذخایر خونی کشور افزایش یابد و به بیماران نیازمند کمک شود.

مشوق خانواده و دوستان برای اهدای زندگی

رکورد دار اهدای خون استان مرکزی با بیان اینکه اعضای خانواده را نیز به انجام این کار ترغیب کرده است، ادامه داد: در این مدت بارها به همراه اعضای خانوده برای اهدای خون مراجعه و اعضای خانواده را ترغیب کرده‌ام تا به صورت مقطعی نیز اهدای خون داشته باشند.

آقایی خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها که به پایگاه های انتقال خون اراک مراجعه کرده‌ام، نیروهای زیادی از کارکنان سازمان اهدا خون بازنشست شده و نیروهای جوان جایگزین آنان شده‌اند و من همچنان این توفیق را داشته‌ام که خون خود را اهدا کنم.

انتهای پیام/

captcha