راهکارهایی برای رشد سریع‌تر ناخن‌ها قصه‌گو قصه می‌گفت از کتاب قصه‌ها/ سنت قصه‌گویی در تهران عهد قجر چگونه بود؟ اظهارات دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان درباره افزایش حقوق یکشنبه آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد قراردادم با خدا برد، برد بود بلایی که استفاده نامناسب از شبکه‌های اجتماعی‌ بر سر اعصاب کودکان می‌آورد اقدام لاریجانی در ارجاع لوایح fatf به مجمع تشخیص نقض صریح قانون اساسی است تغییر لایحه بودجه ۹۸ در وقت اضافه امشب بارش شهابی جوزایی به اوج می رسد/ رصد پرشهابترین بارش سال زنگنه: تصمیمی برای سهمیه بندی و تغییر قیمت بنزین گرفته نشده/ اعلام الزامی شدن کارت سوخت در آینده‌ای نزدیک
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
کد خبر: 41730
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خبر داد

جمع‌آوری 520 هزار سند و عکس از شهدا و رزمندگان استان مرکزی در دوران دفاع مقدس

مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی از جمع‌آوری 520 هزار سند دوران دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب علی اکبر فراهانی، مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی روز پنج شنبه در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس دو وظیفه مهم حفظ و نگهداری و نشر آثار مربوط به دوران دفاع مقدس را بر عهده دارد.

فراهانی اظهار کرد: متاسفانه بخش قابل توجهی از اسناد دوران دفاع مقدس در همان سال های اولیه از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از اسناد دوران دفاع مقدس در اختیار دستگاه های اجرایی است، ادامه داد: این انتظار را داریم که دستگاه های اجرایی این اسناد را در اختیار بنیاد قرار دهند چراکه بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این آمادگی را دارد تا اسناد موجود را جمع آوری، نگهداری و در صورت نیاز به پالایش در اختیار محققان قرار دهد.

 مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر 520 هزار سند دوران دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار استان جمع آوری شده است، گفت: از این تعداد 320 هزار سند مکتوب و 200 هزار قطعه عکس است.

فراهانی اضافه کرد: متاسفانه بخش دیگری از اسناد که مغفول مانده است خاطرات دوران دفاع مقدس بوده که در قالب مصاحبه گردآوری شده است.

وی با اشاره به نقش ادارات و واحدهای تولیدی استان در دوران دفاع مقدس گفت: در قالب یک برنامه 5 ساله نقش ادارات در دوران دفاع مقدس در حال جمع آوری است؛ جمع آوری این اسناد در قالب 80 طرح در دست اجرا است و تاکنون 25 طرح ارائه شده و 55 طرح هم ظرف پنج ماه آینده تکمیل می شود.

فراهانی با اشاره به اینکه 80 جلد کتاب در حوزه ادبیات دوران دفاع مقدس در استان به چاپ رسیده است، اضافه کرد: از این تعداد 40 کتاب امسال منتشر شده است.

وی به باغ موزه دفاع مقدس هم اشاره کرد و افزود: از دوماه گذشته عملیات تکمیل باغ موزه دفاع مقدس آغاز شده و امیدواریم با تخصیص اعتبارات شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

انتهای پیام/

captcha