خودت بمال کار دست قاضی زاده داد/ نظر وزیر جدید بهداشت درباره طرح تحول سلامت/ بزرگ ترین استعفای سال آماده‌باش کامل استان مرکزی برای مقابله با سیلاب احتمالی حضور سردار غیب‌پرور در جمع سیل زدگان شهرستان آق قلا/تصاویر فرمان حضرت آقا جهشی را در امداد رسانی ایجاد کرد / 7 استان معین جهت بهسازی امشب وارد استان می شوند/ 250 هزار هکتار زمین زراعی زیر آب است آیا اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۸ باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟ آق قلا همچنان نقطه کانونی فاجعه سیل استان / انتقال و اسکان مردم در نقاط امن ادامه دارد / بازگشت آرامش نسبی در ششمین روز پس از وقوع سیل کالاهای غیر ضروری در سبد وارداتی کشور/ چرا ۱۹۶۰۰ واردکننده در کشور وجود دارد؟ سناریوهای پیش‌روی انگلیس کدامند، برکسیت با توافق یا بدون توافق؟ اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد/ اعطای یک ماه مرخصی اضطراری به سربازان از حمایت شخص ترامپ از ناآرامی‌های ایران تا جایگاه کشورمان در میان قدرت‌های جهان و تصاویری خارق‌العاده از روستایی بر فراز ابر‌ها
دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸
کد خبر: 41730
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خبر داد

جمع‌آوری 520 هزار سند و عکس از شهدا و رزمندگان استان مرکزی در دوران دفاع مقدس

مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی از جمع‌آوری 520 هزار سند دوران دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب علی اکبر فراهانی، مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی روز پنج شنبه در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس دو وظیفه مهم حفظ و نگهداری و نشر آثار مربوط به دوران دفاع مقدس را بر عهده دارد.

فراهانی اظهار کرد: متاسفانه بخش قابل توجهی از اسناد دوران دفاع مقدس در همان سال های اولیه از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از اسناد دوران دفاع مقدس در اختیار دستگاه های اجرایی است، ادامه داد: این انتظار را داریم که دستگاه های اجرایی این اسناد را در اختیار بنیاد قرار دهند چراکه بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این آمادگی را دارد تا اسناد موجود را جمع آوری، نگهداری و در صورت نیاز به پالایش در اختیار محققان قرار دهد.

 مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر 520 هزار سند دوران دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار استان جمع آوری شده است، گفت: از این تعداد 320 هزار سند مکتوب و 200 هزار قطعه عکس است.

فراهانی اضافه کرد: متاسفانه بخش دیگری از اسناد که مغفول مانده است خاطرات دوران دفاع مقدس بوده که در قالب مصاحبه گردآوری شده است.

وی با اشاره به نقش ادارات و واحدهای تولیدی استان در دوران دفاع مقدس گفت: در قالب یک برنامه 5 ساله نقش ادارات در دوران دفاع مقدس در حال جمع آوری است؛ جمع آوری این اسناد در قالب 80 طرح در دست اجرا است و تاکنون 25 طرح ارائه شده و 55 طرح هم ظرف پنج ماه آینده تکمیل می شود.

فراهانی با اشاره به اینکه 80 جلد کتاب در حوزه ادبیات دوران دفاع مقدس در استان به چاپ رسیده است، اضافه کرد: از این تعداد 40 کتاب امسال منتشر شده است.

وی به باغ موزه دفاع مقدس هم اشاره کرد و افزود: از دوماه گذشته عملیات تکمیل باغ موزه دفاع مقدس آغاز شده و امیدواریم با تخصیص اعتبارات شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

انتهای پیام/

captcha