مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است رد رشوه 50هزار دلاری ازسوی مأموران انتظامی شهرستان دلیجان رونمایی تجهیزات اهدایی مجمع خیرین سلامت به بیمارستان آیت الله خوانساری اراک کادر درمان مخلصانه در میدان خدمت رساندن به مردم نقش آفرینی می کند پایان 4 دهه چشم انتظاری پدر و مادر شهید هاکوپیان/ هراچ از گمنامی درآمد پاداش نمایشی شورای شهر برای آلومینیوم اراک، شهروند در انتظار حمایت/ رئیس شورای شهراراک: حمایت مالی از شهروند مانند ریختن پول در جوی آب است! پرسپولیس در چه شرایطی صعود می‌کند؟ 7 میلیون تن گندم نصیب دلالان شد/ چرا دولت نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام نمی‌کند؟
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
کد خبر: 41399
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
در تجمع «حافظان حریم خانواده» مطرح شد؛

دستگاه‌های فرهنگی الگوهای مناسبی برای حجاب ارائه نکرده‌اند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی الگوهای مناسبی برای حجاب ارائه نکرده‌اند و اگر دختران ما عظمت وجودی حضرت معصومه (س) را می شناختند به دنبال الگوهای کاذب نمی رفتند.

به گزارش دیار آفتاب؛ درویشی، استاد حوزه و دانشگاه در تجمع «حافظان حریم خانواده» که به مناسبت هفته عفاف و حجاب و همزمان با سالروز میاد باسعادت کریمه اهل بیت(ع) حضرت معصومه(س) در پارک ملت اراك برگزار شد با بیان اینکه همه عاشق ولایت هستیم و برای دستیابی به زندگی ولایی و سعادتمند نيازمند عقلانیت، عطوفت، عدالت و عبودیت هستیم، گفت: عقلانیت به ما کمک می‌کند تا خود و جهان پیرامون خود را بشناسیم و این مهم را دریابیم که با وجود اینکه موجودِ ناچیزی هستیم ولی پروردگار عالم با نعمت عقل و اراده ما را سلطان عالم هستی خلق کرده است.

وی افزود: اگر به این موضوع تفکر کنیم و آن را دریابیم خود را حرام بلهوسان و ماديات دنيوي نمي‌كنيم.

اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه پوشش ما نشان دهنده فکر و عقلانیت ما است، تصریح کرد: یکی از دلایل انتخاب پوشش نامناسب عدم ارائه الگوی واقعی به جامعه به ویژه نسل جوان است.

درویشی با بیان اینکه هنرپیشه‌ها و سلبریتی الگوی جوانان هستند، گفت: متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی الگوهای مناسبی برای حجاب ارائه نکرده‌اند و اگر دختران ما عظمت وجودی حضرت معصومه (س) را می شناختند به دنبال الگوهای کاذب نمی رفتند.

درویشی با بیان اینکه عطوفت کمک می‌کند تا در برابر خانواده وظیفه شناس و مسئولیت شناس باشیم، گفت: خانواده بالنده، گسسته و آشفته سه نوع خانواده‌ای است که در جامعه امروز وجود دارد، اظهار كرد: متاسفانه 60 درصد خانوارهای ما از نوع آشفته هستند و دلیل وجود این سه قسم خانواده نیز به دلیل زندگی بر سه محوریت لذت محورانه، معادله گرانه و زندگی براساس اعتقادات و مبانی فکری و دینی سالم است.

وی با تاکید بر اینکه در نوع سوم زندگی می توانیم با الگوگیری از الگوهای باعظمتی که در این بخش داریم، زندگی را مدیریت و از آشفتگی و طلاق عاطفی نجات دهیم.

درویشی با اشاره به واژه سوم برای دستیابی به زندگی ولایی و سعادتمندانه گفت: واژه سوم عدالت است و چون ما تشنه عدالت هستیم، آرزو داریم تا امام عضر(عج) هر چه زودتر ظهور کنند. ما که منتظر عدل جهانی هستیم بایستی در زندگی تعادل داشته باشیم.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: این سه واژه کمک می‌کند تا به واژه عبودیت دست پیدا کنیم. اگر این واژه درک کنیم درمی‌یابیم هر کاری که برای قرب الی‌الله باشد ما را به سعادت و کمال می‌رساند.

انتهای پیام/

captcha