ابراز نگرانی پوتین از فعالیت تروریست‌ها در ادلب نوشابه‌های گازدار با بدن ما چه می‌کنند؟ هیچ آمار مثبتی از کرونا را از مردم پنهان نمی‌کنیم سخنگوی وزارت خارجه: قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF یک اقدام سیاسی است مبارزه با فساد باید از مسیر قابلیت‌های فرهنگ عمومی باشد مشارکت ایران در رویدادهای گردشگری روسیه/نهایی شدن لغو روادیدگروهی قیمت روز گوشی موبایل در ۳ اسفند تکمیل خط آهن چابهار-زاهدان تا پایان ۱۴۰۰ روایت رسانه‌های عربی از انتخابات در ایران با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید!
شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
کد خبر: 41399
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
در تجمع «حافظان حریم خانواده» مطرح شد؛

دستگاه‌های فرهنگی الگوهای مناسبی برای حجاب ارائه نکرده‌اند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی الگوهای مناسبی برای حجاب ارائه نکرده‌اند و اگر دختران ما عظمت وجودی حضرت معصومه (س) را می شناختند به دنبال الگوهای کاذب نمی رفتند.

به گزارش دیار آفتاب؛ درویشی، استاد حوزه و دانشگاه در تجمع «حافظان حریم خانواده» که به مناسبت هفته عفاف و حجاب و همزمان با سالروز میاد باسعادت کریمه اهل بیت(ع) حضرت معصومه(س) در پارک ملت اراك برگزار شد با بیان اینکه همه عاشق ولایت هستیم و برای دستیابی به زندگی ولایی و سعادتمند نيازمند عقلانیت، عطوفت، عدالت و عبودیت هستیم، گفت: عقلانیت به ما کمک می‌کند تا خود و جهان پیرامون خود را بشناسیم و این مهم را دریابیم که با وجود اینکه موجودِ ناچیزی هستیم ولی پروردگار عالم با نعمت عقل و اراده ما را سلطان عالم هستی خلق کرده است.

وی افزود: اگر به این موضوع تفکر کنیم و آن را دریابیم خود را حرام بلهوسان و ماديات دنيوي نمي‌كنيم.

اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه پوشش ما نشان دهنده فکر و عقلانیت ما است، تصریح کرد: یکی از دلایل انتخاب پوشش نامناسب عدم ارائه الگوی واقعی به جامعه به ویژه نسل جوان است.

درویشی با بیان اینکه هنرپیشه‌ها و سلبریتی الگوی جوانان هستند، گفت: متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی الگوهای مناسبی برای حجاب ارائه نکرده‌اند و اگر دختران ما عظمت وجودی حضرت معصومه (س) را می شناختند به دنبال الگوهای کاذب نمی رفتند.

درویشی با بیان اینکه عطوفت کمک می‌کند تا در برابر خانواده وظیفه شناس و مسئولیت شناس باشیم، گفت: خانواده بالنده، گسسته و آشفته سه نوع خانواده‌ای است که در جامعه امروز وجود دارد، اظهار كرد: متاسفانه 60 درصد خانوارهای ما از نوع آشفته هستند و دلیل وجود این سه قسم خانواده نیز به دلیل زندگی بر سه محوریت لذت محورانه، معادله گرانه و زندگی براساس اعتقادات و مبانی فکری و دینی سالم است.

وی با تاکید بر اینکه در نوع سوم زندگی می توانیم با الگوگیری از الگوهای باعظمتی که در این بخش داریم، زندگی را مدیریت و از آشفتگی و طلاق عاطفی نجات دهیم.

درویشی با اشاره به واژه سوم برای دستیابی به زندگی ولایی و سعادتمندانه گفت: واژه سوم عدالت است و چون ما تشنه عدالت هستیم، آرزو داریم تا امام عضر(عج) هر چه زودتر ظهور کنند. ما که منتظر عدل جهانی هستیم بایستی در زندگی تعادل داشته باشیم.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: این سه واژه کمک می‌کند تا به واژه عبودیت دست پیدا کنیم. اگر این واژه درک کنیم درمی‌یابیم هر کاری که برای قرب الی‌الله باشد ما را به سعادت و کمال می‌رساند.

انتهای پیام/

captcha