مراسم زیارت اربعین از منازل در سراسر کشور برگزار می‌شود ارزش اقتصادی هفت کیلوگرم گل خشک، معادل یک بشکه نفت است/ چگونه محلات به هلند ایران تبدیل شد آماده میزبانی از وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان هستیم گروسی: سال گذشته بیش از ۴۰۰ بازرسی در ایران داشتیم مجیدی به نیمکت استقلال نزدیک شد/ خوشبختی یحیی با دبل عیسی/ مستر پیتر! هرگز یک ایرانی را تحقیر نکن نسل کشی غیررسمی در آمریکا/ پیشتازی تورم مسکن از تسهیلات ۴۰۰ میلیونی/ ورود مقامات قضائی به ماجرای مصادره‌ها امیر جدید کویت کیست؟/ تداوم نقش میانجی‌گرایانه در دوره «شیخ نواف» قیمت روز گوشی موبایل در ۱۰ مهر دشمن در جنگ نظامی هماورد ایران نیست/ نبرد فعلی، فرهنگی و اقتصادی است خضریان از خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا پایان آبان ماه خبر داد
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
کد خبر: 41396
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
استاندار مرکزی:

پیشگیری و توانمندسازی دو اصل مهم در فعالیت های بهزیستی است

استاندار مرکزی پیشگیری و توانمند سازی را دو اصل مهم در فعالیت های سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت: پیشگیری از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که با عدم لحاظ این اصل مهم مشکلات زیادی گریبان گیر جامعه هدف خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز یکشنبه به مناسبت هفته بهزیستی در جمع کارمندان بهزیستی استان بر لزوم توانمندسازی سازمان بهزیستی تاکید کرد و گفت: توانمندی سازمان بهزیستی، در واقع توانمندی جامعه است.

آقازاده ضمن تاکید بر تلاش در جهت پیشگیری از بروز معلولیتها با بهره گیری از علم ژنتیک اظهار کرد: اینکه بهزیستی از رویکرد نگهداری صرف معلولین و پرداختن به نیازهای آنان به رویکرد پیشگیری از بروز معلولیت پرداخته، امر مبارکی است که باید تداوم یابد.

وی گسترش ناهنجاریهای اجتماعی در جامعه را نیز یکی دیگر عوامل بروز بزهکاریها و ترویج روحیه خشونت در جامعه دانست و افزود: تلاش سازمان بهزیستی در این حوزه را نیز، در تلطیف فضای روانی جامعه موثر ذکر کرد.

آقا زاده نظم پذیری و قانون گرایی جامعه را در امر کاهش تصادفات و بروز معلولیت ها بسیار موثر دانست و ادامه داد: بهزیستی هر چه در گسترش این امور و تاکید بر تغذیه سالم در جامعه تلاش کند، در پیشگیری از بروز معلولیتها و ناتوانی های جسمی کوشیده است

استاندار مرکزی پیشگیری و توانمند سازی را دو اصل مهم در فعالیت های سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت: پیشگیری از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که با عدم لحاظ این اصل مهم مشکلات زیادی گریبان گیر جامعه هدف خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی:

بهزیستی بازوی توانمند دولت در محرومیت زدایی است

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز با توجه بر موضوعیت پیشگیری و برتری آن بر درمان و متقاعب آن کاهش هزینه ها و درگیر نمودن سازمانهای موثر و موازی در ارایه خدمت با هدف همکاری بین بخشی وتوجه جدی به خیرین و بستر سازی مناسب و ایجاد فرهنگ بمنظور جلب مشارکتهای مردمی تاکید کرد.

امینی با اشاره به اینکه عموم جامعه هدف ما نیازمند ارائه مشاوره صحیح و کارشناسانه هستند اظهار کرد: باید در کنار تامین مالی این افراد نیاز های معنوی را تامین کنیم چراکه نیاز های معنوی به مراتب از نیاز های مادی مهمتر هستند.

وی در مورد اهمیت کار در بهزیستی گفت : بهزیستی بازوی توانمند دولت در محرومیت زدایی و ایجاد روحیه امید در اقشار ضعیف است و کارکنان بهزیستی با عملکرد خود نشان دادند ،عشقی در آنان موج می زند که کمک به انسانها را هدف خود قرار داده اند و با این هدف به دیگر انسانهای نیازمند آرامش می دهند.

انتهای پیام/

captcha