و اینک لامبورگینی تبریزی! کاهش نرخ مکالمات صادره ایران به عراق از دقیقه‌ای ۳۰۰۰تومان به ۹۰۰تومان/ زائران حتماً از سیم‌کارت‌های عراقی استفاده کنند جزئیات بخشنامه رئیس قوه قضائیه درباره محکومین مهریه تغییرات قیمت ۱۱ گروه کالایی در هفته گذشته «قدر»، سریع‌ترین موشک بالستیک ایران +عکس مجلس وظیفه مهمی در تکمیل سند اسلامی-ایرانی پیشرفت بر عهده دارد پروژه باروری ابرها با همکاری سپاه در حال انجام است نفرات برتر مرحله نخست تور دوچرخه‌سواری میلاد دو نور مشخص شدند+تصاویر دستمزد شبی ۳۰ میلیون تومانی مهناز افشار در «بینوایان»! پوتین: حضور ایران در سوریه، توافق تهران و دمشق است/تک قطبی، به تاریخ پیوسته است
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۶
کد خبر: 41342
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
مدیرکل امور فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد

نقش محسوس رسانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه‌ای و فناوری‌های نو سازمان تبلیغات اسلامی به نقش رسانه ها در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: جلب اعتماد مردم به رسانه ها به ویژه رسانه های محلی، می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام احمد صحت‌قول، مدیرکل امور فرهنگی، رسانه‌ای و فناوری‌های نو سازمان تبلیغات اسلامی کشور شامگاه چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان مرکزی در اراک، با اشاره به نقش اثرگذار رسانه ها در حوزه های مختلف گفت: در گذشته رسانه ها به یک مجموعه‌ای تشکیلاتی اطلاق می‌شد ولی امروزه به دلیل پیشرفت های مختلف در عرصه‌ تکنولوژی، هر فرد خود یک رسانه محسوب می‌شود.

صحت‌قول اظهار کرد: در این شرایط شاهد اخبار ضد و نقیض در خصوص موضوعات مختلف از طریق شبکه های اجتماعی هستیم که در بسیاری از این موارد مخاطبین را درباره صحت و سقم اخبار منتشر شده سردرگم کرده است.

وی به نقش رسانه های محلی در انعکاس اخبار و اطلاعات صحیح اشاره کرد و افزود: در این شرایط باید رسانه های محلی فعال تر شوند و به عنوان مرجعیت اخبار محلی مورد توجه مردم قرار گیرند.

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه ای و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی کشور به نقش جریان رسانه ای در بروز آسیب های اجتماعی هم اشاره کرد و گفت: هیچ آسیب اجتماعی ماندگار نیست مگر اینکه توسط جریان های رسانه ای هدایت شود.

صحت‌قول بیان کرد: سازمان تبلیغات به منظور حمایت از رسانه های محلی، کارگاه تولید محتوا را در برخی از استان ها برگزار کرده است تا در استان ها یک ستون دینی به همراه یک مجموعه تشکیلاتی، را تشکیل دهد که تاکنون نتیجه خوبی را هم در این زمینه به دست آورده است.

وی با تاکید بر اینکه عصر حاضر، عصر رسانه است، اضافه کرد: در این شرایط اگر رسانه های محلی بخواهند به صورت جزیره ای عمل کنند میزان ضریب نفوذشان در بین مردم کاهش می‌یابد و به تبع نقش شبکه های اجتماعی پررنگ خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه ای و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی دغدغه بسیاری وجود دارد، افزود: در بحث آسیب های اجتماعی به دنبال این هستیم تا از هویت ملی اسلامی دفاع کنیم.

صحت‌قول به نقش رسانه ها در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: جلب اعتماد مردم به رسانه ها به ویژه رسانه های محلی، می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

وی ادامه داد: در حوزه های فرهنگی و اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به جایگاه و تکالیفی که دارد، در حوزه پیشگیری وارد می  شود که در این راستا تاکنون دو طرح این سازمان پذیرفته شده است.

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه ای و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: فعالیت پیشگیرانه در سکونتگاه های غیررسمی در قالب پایگاه های فرهنگی اجتماعی و اجرای ۱۴ طرح مشارکتی و 5 طرح مستقل در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی از جمله مباحثی است که سازمان تبلیغات اسلامی در این راستا دنبال می کند.

انتهای پیام/

captcha