واکسیناسیون تب برفکی در روستای سید حسن الهایی/تصاویر بازار خنزر پنزر فروشی در اراک/تصاویر وحید جلیلی: فیلم «متری شش و نیم» به معنــای واقعی کلمه درخشان بود/جشنواره فیلم فجر امسال، بهترین یا یکی از بهترین جشنواره های ۲۰ سال اخیر کشور بود حراج باورنکردنی خودروسازها 30 دقیقه ای تمام شد / معادله حاشیه بازار، بازی دوسر برد برای دلال ها و خودروسازها! + تصاویر موافقین و مخالفین نظام مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب/ چالش های انقلاب اسلامی با نظام سلطه پایانی ندارد/ جوانان معتقد بار اصلی ساخت دولت اسلامی را بر عهده گیرند همه اقشار مخاطب پیام رهبر معظم انقلاب هستند/ثمره گام دوم انقلاب شکوفایی نظام است انتشار اسنادی از اصالت نامه امام درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی برای اولین بار + عکس محاکمه حسین فریدون آغاز شد لزوم رفع تفکرطاغوتی مدیران/بایددست ویژه‌خواران ازانقلاب کوتاه شود حضرت ام‌البنین (س) را باید مادر کربلا و تاریخ نامید
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۷
کد خبر: 41144
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
عضو کمیسیون صنایع، معادن مجلس:

اگر رئیس‌جهور برای ترمیم کابینه اقدام نکند؛ مجلس ورود می‌کند

عضو کمیسیون صنایع، معادن مجلس با تاکید بر اینکه کابینه دولت نیازمند ترمیم است، گفت: در صورتی که دولت ترمیم کابینه را انجام ندهد مجلس ورود خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید مهدی مقدسی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه در همایش تجلیل از دهیاران برتر استان مرکزی در محل استانداری مرکزی گفت: دهیاران در خط مقدم خدمت رسانی به  مردم روستا قرار دارند.

مقدسی با اشاره به اینکه ارائه خدمات به روستائیان توسط دهیاران نیازمند تفویض اختیار بیشتر است، اظهار کرد: متاسفانه شاهدیم که بسیاری از اعتبارات تخصیصی به دهیاری‌ها به دلیل مشکلاتی که وجود دارد در حساب دهیاری ها باقی مانده است.

لزوم تفویض اختیارات بیشتر به استانداران

وی با تاکید بر اینکه دولت بایستی اختیارات استانداران را بیشتر کند، ادامه داد: تفیوض اختیارات کمک می کند تا در شرایط استراتژی تصمیمات اساسی از سوی مسئولان استانی اتخاذ شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گرچه اختیاراتی به استانداران داده شده ولی این میزان کافی نبوده و نیاز است تا اقدامات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد؛ مجلس هم این آمادگی را دارد که اگر نیاز به قوانین بیشتری باشد، ورود پیدا کند.

مقدسی با انتقاد از ناهماهنگی‌های موجود در بین دستگاه‌های خدمت‌رسان اضافه کرد: ناهماهنگی‌های موجود باعث شده تا بسیاری از کارها متوقف شود که با تعامل و همکاری بیشتر می توان این مشکلات را برطرف کرد.

مجلس پیگیر رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است/می‌توان تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: مجلس در این شرایط مردم را فراموش نکرده و به عنوان عصاره مردم تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات انجام خواهد داد و برای این منظور جلسات متعددی را با مسئولین دولتی داشته است.

مقدسی بیان کرد: اعتقاد داریم با نگاه واقع‌بینانه به این مشکلات، می‌توان تهدیداتی را که امروز به وجود آمده است را به فرصت تبدیل کرد.

بخش هایی از دولت خسته و ناکارآمد است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش هایی از دولت خسته و ناکارآمد هستند، ادامه داد: دولت باید به جوانان اعتماد بیشتری کند و از ظرفیت نیروهای جوان بهره بیشتری ببرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه کابینه دولت نیازمند ترمیم است، بیان کرد: در صورتی که دولت ترمیم کابینه را انجام ندهد، مجلس ورود خواهد کرد.

وی به سفر رئیس جمهور به اروپا هم اشاره و خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور در این سفر صحبت ها و مواضع خوبی داشتند که قابل تقدیر بوده و موجب دلگرمی بیشتر شد.

انتهای پیام/

captcha