خواهان جنگ نیستیم/ حمله نظامی به ایران یعنی جنگی تمام‌عیار دلیل مشکلات کنونی هپکو چیست/ سازمان خصوصی‌سازی پاسخ می‌دهد مدافعان برزیلی جنگل ها قربانی جنگل زدایی شبکه های جنایتکار می شوند/ خشونت و ارعاب، تعهدات تغییرات آب و هوایی را به خطر می اندازد سردار حاجی‌زاده: جزء پنج کشور برتر دنیا در حوزه پهپاد هستیم عطوان: باج‌گیری از کشور‌های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس‌جمهور آمریکا از ایران می‌ترسد بررسی روند تطهیر متهمان زن؛ از شهلا تا شبنم/ حجاب ریاکارانه از دادگاه‌ها می‌رود؟ روحانی دوشنبه به نیویورک می‌رود پشت‌پرده اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران از زبان دبیرکل کمیسیون ملی «یونسکو» سناتور ایالتی: هیچ مدرکی درباره دخالت ایران در حمله به عربستان وجود ندارد سید‌جلال حسینی: استقلال را دست‌کم نمی‌گیریم/ پرسپولیسی‌ها قهرمانی می‌خواهند ورزشگاه را پر کنند
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
کد خبر: 41006
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی:

استان مرکزی جزو 10 استان برتر کشور در حوزه تولید گندم است

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه استان شرایط خوبی در زمین تولید گندم دارد، گفت: استان مرکزی جزو 10 استان برتر کشور در حوزه تولید گندم است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمود نعمتی، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی در حاشیه افتتاح سیلو گندم شهرستان خنداب در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر که استان مرکزی در تولید گندم و آرد به خودکفایی رسیده است، گفت: با ذخیره سازی در سیلوهای مکانیزه و انبارها مشکل کمبود آرد در این منطقه وجود ندارد. 

نعمتی با بیان اینکه در سال زراعی جاری پیش بینی می‌شود که تولید 250 هزار تُن گندم در استان تولید شود، اظهار کرد: پیش بینی می شود 220 هزار تُن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در استان خریداری شود.

وی با تاکید بر اینکه کار خرید گندم در استان از اواخر خرداد آغاز شده است، بیان کرد: تا به امروز بالغ بر 30 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان خریداری شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی وضعیت تولید گندم در استان را مناسب دانست و گفت:  کار برداشت گندم تا شهریور ماه در استان ادامه داد.

نعمتی اظهار کرد: علاوه بر خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال جاری و موجودی ذخیره سیلوهای استان از سال های گذشته، هم اینک 250 هزار تُن گندم ذخیره سازی شده در استان وجود دارد. 

وی با تاکید بر اینکه استان شرایط خوبی در زمین تولید گندم دارد، بیان کرد: استان مرکزی جزو 10 استان برتر کشور در حوزه تولید گندم است.

انتهای پیام/

captcha