اینفوگرافیک| در صورت ابتلا به ویروس کرونا چکار کنیم؟ کیت تشخیص ویروس کرونا تولید بومی شد/ توانایی ساخت ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیت تشخیص کرونا در روز بی بی سی هم تریبون رسمی بن سلمان شد/ هزینه نجومی آل سعود برای ویروس پراکنی ورود ایران به لیست سیاه FATF به خاطر تحریم‌ها تاثیر منفی بر اقتصاد ایران ندارد مرکز پاسخگویی به سوالات مربوط به کرونا در استان مرکزی راه اندازی شد گفتگو با مربی که در یک هفته از دو فدراسیون حکم گرفت مصاحبه|رفتار منطقه‌ای تونس به مقاومت نزدیک‌تر است/ دورنمای دولت جدید پس از رأی اعتماد قیمت روز خودرو در ۱۰ اسفند کنترل نشدن نقدینگی از عوامل افزایش قیمت خودرو است / مافیا بازار خودرو را در اختیار گرفته آرزوی دختر حاج قاسم در شب لیله الرغائب +عکس
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
کد خبر: 41006
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی:

استان مرکزی جزو 10 استان برتر کشور در حوزه تولید گندم است

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه استان شرایط خوبی در زمین تولید گندم دارد، گفت: استان مرکزی جزو 10 استان برتر کشور در حوزه تولید گندم است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمود نعمتی، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی در حاشیه افتتاح سیلو گندم شهرستان خنداب در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر که استان مرکزی در تولید گندم و آرد به خودکفایی رسیده است، گفت: با ذخیره سازی در سیلوهای مکانیزه و انبارها مشکل کمبود آرد در این منطقه وجود ندارد. 

نعمتی با بیان اینکه در سال زراعی جاری پیش بینی می‌شود که تولید 250 هزار تُن گندم در استان تولید شود، اظهار کرد: پیش بینی می شود 220 هزار تُن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در استان خریداری شود.

وی با تاکید بر اینکه کار خرید گندم در استان از اواخر خرداد آغاز شده است، بیان کرد: تا به امروز بالغ بر 30 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان خریداری شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی وضعیت تولید گندم در استان را مناسب دانست و گفت:  کار برداشت گندم تا شهریور ماه در استان ادامه داد.

نعمتی اظهار کرد: علاوه بر خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال جاری و موجودی ذخیره سیلوهای استان از سال های گذشته، هم اینک 250 هزار تُن گندم ذخیره سازی شده در استان وجود دارد. 

وی با تاکید بر اینکه استان شرایط خوبی در زمین تولید گندم دارد، بیان کرد: استان مرکزی جزو 10 استان برتر کشور در حوزه تولید گندم است.

انتهای پیام/

captcha