دولت مطالبات تامین اجتماعی را با واگذاری شرکت های بزرگ، بپردازد 127 بیمار کرونای در استان بستری هستند/کمبود ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در سطح داروخانه‌های استان نداریم آمادگی ایران برای صادرات نظامی/سبد نیروهای مسلح برای تجارت جهانی ایران در تعمیر دکل‌های حفاری خودکفا شد آژانس اتمی نبود مواد هسته‌ای در سوله حادثه‌دیده سایت نطنز را تأیید کرد تمام رانت‌هایی که علیرضا زاکانی برای خانواده‌اش استفاده کرد! لباس کامپوزیت ایرانی برای راکت‌انداز مرگبار روسی/ دستیابی سپاه به تکنولوژی سلاحی که ارتش آمریکا به کمک اروپا تولید می‌کند +عکس فرمانده‌ای که در تاریخ گُم شد + تصاویر گویا مسجد او، جزئی از محیط خفقان‌زده پیش از انقلاب نبود! گلایه تولیدکنندگان از نرخ‌ دولت برای محصولات پتروتئینی و شیرخام
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
کد خبر: 40874
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
امام جمعه موقت اراک:

تیم اقتصادی ناکارآمد دولت باید تغییر کند/مسئولین، گوش شنوا بر مطالبات مردم داشته باشند

امام جمعه موقت اراک با تاکید بر ترمیم کابینه اقتصادی گفت: این مهم بایستی هرچه زودتر کلید بخورد و تیم اقتصادی ناکارآمد دولت، باید تغییر کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام کاظم سپاسی آشتیانی، امام جمعه موقت اراک در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن تبریک هفته قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه یکی از اضلاع امنیت جامعه بوده و با نبود آن درک خواهیم کرد که تا چه میزان امنیت کشو ربه مخاطره می‌افتد.

وی به دیدار مسولان قضایی کشور با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: در این دیدار رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که قوه قضائیه مظهر عدالت جامعه بوده و می‌بایست اقداماتش را نیز در این راستا انجام دهد.

قوه قضائیه در آماج توطئه‌های دشمن است

سپاسی آشتیانی با اشاره به اینکه قوه قضائیه باید به گونه ای اقدام کند که مردم با اطمینان خاطر به آن مراجعه کنند، اظهار کرد: امروز قوه قضائیه در آماج توطئه‌های دشمن قرار گرفته است که این مسئله نشان از نقش اثرگذار این قوه و عملکرد خوب آن در جامعه دارد.

دشمن با ایجاد شائبه درصدد ضربه زدن به قوه قضائیه است

امام جمعه موقت اراک با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به قوه قضائیه است، افزود: دشمن تلاش دارد تا برای رسیدن به مقصود خود با ایجاد شائبه این قوه را از چشم مردم بیندازد. قوه قضائیه نیز در مقابل این اقدامات وظیفه دارد تا با رصد بیشتر توطئه‌ها را خنثی سازد.

هدف دشمن از ترور شخصیت‌های انقلابی براندازی نظام بود

وی به سالگرد شهدای هفتم تیر و ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: تمامی این جنایت های منافقان با حمایت های آمریکا انجام شد تا انسان های اثرگذار در ادامه جریان انقلاب را از صحنه خارج و نظام اسلامی را نابود کند.

سپاسی آشتیانی با ابراز تاسف از اقدامات آمریکا علیه مردم مظلوم و بی‌گناه گفت: آمریکا که اقدامات خود را در راستای حفظ حقوق بشر می‌داند چگونه است که تمام جنایت هایی را که نسبت به مردم یمن، میانمار، عراق، سوریه، ایران و... انجام می شود را نقض حقوق بشر نمی‌داند.

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: ملت‌های آزادی‌خواه بایستی نسبت به اقدامات دشمن هوشیار باشند تا فریب ادعاهای دروغین استکبار جهانی را نخورند.

عده‌ای از اعتراضات صنفی سوء استفاده کردند

وی به تحولات اخیر بازار ارز و سکه هم اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر که شاهد تحولات و نوساناتی در بازار ارز بودیم عده‌ای فرصت طلب با سوء استفاده از اعتراضات صنفی دست به تخریب اموال عمومی زدند و با شعارهای ساختارشکن به کمک دشمن آمدند، که خوشبختانه با هوشیاری اصناف و بازاریان به هدف خود نرسیدند. 

مسئولین، گوش شنوا بر مطالبات مردم داشته باشند/دولت به تنهایی توان رفع مشکلات را ندارد‌

امام جمعه موقت اراک با بیان اینکه مسئولین باید گوش شنوا برای مشکلات مردم باشند و اعتراضات قانونی مردم را به رسمیت بشناسند، ادامه داد: امروز مردم مشکلاتی در حوزه های مختلف از جمله ارز، مسکن، خودرو، بهداشت و درمان و محیط زیست دارند که باید برای رفع آن تلاش شود. اگر مسئولان این مشکلات را کتمان کنند در حقیقت از مسئولیت فرار کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی نهادها بایستی هماهنگ و منسجم برای رفع مشکلات کشور تلاش داشته باشند، گفت: دولت به عنوان قوه مجریه به تنهایی نمی تواند بار مشکلات را به دوش بکشد و لازم هر سه قوه در این زمینه مشارکت داشته باشند.

امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم/دلخوشی به برجام فرصت‌سوزی بود

سپاسی آشتیانی با تاکید بر اینکه امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، بیان کرد: دشمن سعی دارد با اهرم اقتصادی به کشور ضربه بزند لذا اگر در این میدان سخت اقتصادی تصمیم گیری درستی نشود به طور قطع آسیب خواهیم دید.

وی با اشاره به اینکه برجام به غیر از فرصت سوزی هیچ نفعی برای کشور نداشته است، گفت: آمریکا به دنبال این است تا فشار و تحریم‌ها را علیه ملت و نظام اسلامی افزایش دهد لذا وظیفه داریم تا مسائل را برای مردم تبیین کنیم تا ملت هوشیارتر از گذشته در برابر این توطئه‌ها بایستند.

امام جمعه موقت اراک بیان کرد: برای حل مشکلات نیازمند برجام داخلی هستیم نه برجام خارجی تا با شناسایی و اجرای یک اقدام موثر بر مشکلات کشور فایق آئیم.

ایجاد ناامیدی در دل ملت ایران؛ هدف از جنگ روانی دشمنان

وی با اشاره به اینکه آمریکا برای کسب پیروزی عملیات روانی را طراحی کرده و در حال اجرای آن است، گفت: دشمن تلاش دارد تا به واسطه عملیات روانی که به راه انداخته است با سیاه نمایی و ایجاد نا امیدی در ملت، رانت خواری و شیوع فقر در جامعه این باور را ایجاد کند که نظام اسلامی موفقیت های چشم‌گیری نداشته است.

سپاسی آشتیانی با تاکید بر اینکه بایستی با سودجویان برخورد قاطع شود، گفت: متاسفانه برخی به جای اینکه از ارز دولتی برای واردات کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم استفاده کنند آن را در ارز آزاد به فروش می‌رسانند که باید برخورد قاطعی با آنان صورت بگیرد.

تیم اقتصادی ناکارآمد دولت باید تغییر کند

امام جمعه موقت اراک با تاکید بر ترمیم کابینه اقتصادی گفت: این مهم بایستی هرچه زودتر کلید بخورد و تیم اقتصادی ناکارآمد دولت، باید تغییر کند. به واقع همان طور که در زمینه نظامی با انقلابی که صورت گرفت به قدرت جهانی دست یافتیم، در حوزه اقتصادی هم نیازمند انقلاب هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بازاریان، اصناف، کارگران و اقشار مختلف تولیدی و اقتصادی باید هوشیار باشند و اجازه ندهند که مطالبات به حق‌شان به انحراف کشیده شود چراکه دود ناامنی در چشم مردم خواهد رفت و دشمن به اهداف خود دست پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

captcha