یک کشته در پی واژگونی خودروی پژو 405 در ساوه انسجام ، پاکدستی و استقلال نمایندگان عامل ایجاد مجلسی قوی است/بسیاری از نمایندگان مجلس دهم در پیگیری مطالبات مردمی کوتاهی می کردند دستگيري هکرهاي كاربري اینستاگرام در اراک/اعتراف به برداشت از 1800 حساب بانكي از طريق فيشينگ نتایج نهایی شمارش آرای حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان مسئولان آشتیان با خانواده شهید «رسول رضایی» دیدار کردند کاهش 30 درصدی قیمت آجیل و خشکبار در بازار/نمایشگاه بهاره در اراک برگزار نمی شود چرا اصولگرایان به سیاستمداران‌شان امیدوارند؟/ اصلاح‌طلبان با عملکرد ضعیف‌شان باعث شدند مردم بسیاری از صندوق رأی فاصله بگیرند مردم با مشارکت در انتخابات به رکن اصلی مردم‌سالاری اعتبار بخشیدند دلایل ناتوانی کشورها برای تولید واکسن کرونا/کووید19 آخرین تهدید جهانی حوزه سلامت نیست پنج فناوری‌ بهداشتی و درمانی برای مقابله با ویروس کرونا
دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
کد خبر: 40809
تاریخ انتشار: ۰۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
مدیرکل شرکت غله استان خبر داد

خرید 25 هزار تُن گندم از کشاورزان استان مرکزی

مدیرکل شرکت غله استان مرکزی از خرید 25 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خبر داد.

جواد حسنی، مدیرکل شرکت غله استان مرکزی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان مرکزی از اواخر خرداد ماه آغاز شده است، گفت: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از خرداد آغاز و تا شهریور ماه در استان مرکزی ادامه دارد.

حسنی با بیان اینکه در استان مرکزی حدود 30 مرکز خرید در فضای استاندارد برای خرید گندم کشاورزان پیش بینی شده است، اظهار کرد: از آغاز خرید گندم در استان تاکنون حدود 25 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان مرکزی خریداری شده است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون برداشت گندم در دو شهرستان ساوه و زرندیه در حال انجام است، بیان کرد: هنوز سایر شهرستان ها مشغول برداشت محصول گندم نشده اند.

مدیرکل شرکت غله استان مرکزی قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان را کیلویی 1300 تومان عنوان کرد و گفت: 50 درصد وجه گندم همزمان با ارایه لیست کشاورزان به حساب آنها واریز و 50 درصد دوم هم با وقفه کوتاه مدت واریز خواهد شد.

حسنی با تاکید بر این امسال به دلیل بارش‌های بهاره وضعیت تولید گندم استان خوب است، ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت 250 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

مدیرکل شرکت غله استان مرکزی خاطرنشان کرد: کشاورزان با جدی گرفتن بحث مبارزه با سن زدگی و علف هرز کیفیت گندم را افزایش دهند.

captcha