گفتگو با همرزمان شهيد؛ زین‌الدین فرمانده بحران ها مدیرعامل خارج از ایران؛ کارگران دنبال نان نسیه! مردم شماره کارت و رمز دوم خود را به 5000499 ندهند زندگی در روستا‌های الیگودرز/تصاویر بزرگترین عامل پولشویی در کشور پیدا شد! قیمت سکه و قیمت طلا امروز ۲۷ آبان آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی شمار مفقودین آتش‌سوزی کالیفرنیا به ۱۲۷۶ نفر رسید تبلیغات: از تصویر تا واقعیت فقط از بهترین فدراسیون آسیا انتظار می‌رفت بدون بازی جام بدهد!
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
کد خبر: 40581
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶

مردم عراق نهاد مردم سالاری را حفظ کنند/ باید از استقلال عراق دفاع شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات اخیر در کشور عراق گفت: انتخابات دولت عراق الحمدلله فضای جدیدی را بعد از استبداد و استکبار حزب بعث بوجود آورده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: انتخابات اخیر در کشور و دولت عراق بستر جدیدی را برای رویارویی با مشکلات منطقه فراهم کرده است و همچنین فضای جدیدی را بعد از رژیم بعث بوجود آورده است.

وی تصریح کرد: انتخابات در دولت عراق الحمد الله فضای جدیدی را بعد از استبداد حزب بعث بوجود آورده است که جای شکر آن باقی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلمت نظام افزود: قاعدتاً این دموکراسی، دموکراسی نوزادی هست که باید مراحل تکامل خودش را طی کند.

رضایی بیان داشت: من از همه جناح های سیاسی عراق می خواهم تا صبر و بردباری پیشه کنند و سعی کنند نهاد مردم سالاری را در عراق حفظ کنند.

وی ادامه داد: مردم و دولت عراق به خاطر بعضی از افراد سعی نکنند خدشه ای در مسئله مردم سالاری عراق بوجود بیاورند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: مهم برای ما این است که مردم عراق سرنوشت خودشان را به دست گرفتند و باید از این استقلال دفاع شود.

رضایی در پایان گفت: ما هم در جمهوری اسلامی همه تلاشمان این است که دولت و ملت عراق بعنوان یک ملت و دولت پر افتخار در آینده جهان اسلام بتواند نقش خودش را ایفا کند.

انتهای پیام/

captcha