شفر هم در کمیته اخلاق/ایمن در سایه روشن سرخ/داستان دستان اشکان نگاهِ ساندیسیِ اصلاح‌طلبان به روحانی/ آقازاده چوپان، دامدار از آب درآمد! لیر ترکیه کمی از افت ارزش خود را جبران کرد خط حزب‌الله اصل جمله رهبر انقلاب را منتشر کرد بسته حمایتی اقشار ضعیف جامعه نهایی شده است / یارانه نقدی فردا واریز می‌شود اعضای شورای نگهبان با کلیت طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان موافقت کردند تیم والیبال جوانان ایران نایب قهرمان شد نامه ۱۷۰ نماینده به \"بطحایی\" درباره کنکور جلوگیری از ترخیص ۲۵۸ ردیف ثبت سفارش خودرو تشکیل ستاد مبارزه با احتکار در کشور
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۰
کد خبر: 40442
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

کاهش 43 درصدی اعتبارات عمرانی جهاد کشاورزی استان مرکزی/حجم بالای واردات در بخش کشاورزی زیبنده کشور نیست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی مرکزی به کاهش امسال اعتبارات تملک دارایی و هزینه سازمان گفت: امسال اعتبارات عمرانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بالغ بر 43 درصد کاهش داشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام محمد تقی توکلی، نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان مرکزی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در جمع کارکنان این سازمان با بیان اینکه وضعیت کشاورزی در حال حاضر مساعد نیست، گفت: برای ایجاد تحول در بخش تولید بایستی انقلابی در حوزه کشاورزی صورت بگیرد تا حوزه کشاورزی نیز از وضعیت کنونی نجات یابد.

توکلی با اشاره به سیاست های تدوین شده در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: بایستی با اجرایی کردن برنامه‌های پیش بینی شده برای حوزه کشاورزی، شرایط این بخش را بیش از گذشته بهبود ببخشیم.

وی با بیان اینکه رونق در حوزه کشاورزی نیازمند کار، برنامه، فکر و مدیریت جهادی است، ادامه داد: با مدیریت درست می توان نیازها را برآورده کرد؛ همان طور که در گذشته اکثر نیازهای داخلی از طریق کشاورزی تامین می شد.

حجم بالای واردات در بخش کشاورزی زیبنده کشور نیست

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان مرکزی با تاکید بر اینکه امروزه به رغم پیشرفت بسیاری که در حوزه کشاورزی وجود دارد، گفت: متاسفانه حجم واردات بخش کشاورزی در کشور  همچنان بالا است. باید برای تولیدِ بیشتر روش ها را اصلاح کنیم چراکه نمی‌توان در تامین نیازهای اساسی کشور چشم به خارج از مرزها دوخت.

توکلی ادامه داد: هر چند امروز در تعدادی از محصولات خودکفا هستیم، اما همچنان شاهد واردات محصولاتی نظیر گوشت و...  هستیم که این موضوع زیبنده کشور نیست و باید تلاش شود در تولیدات کشاورزی نیز خودکفا شویم.

وی با بیان اینکه تعیین اولویت های کِشت و استفاده از روش های نوین آبیاری در شرایط فعلی بسیار اثرگذار است، گفت: متاسفانه روش هایی که امروز در حوزه آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد، مسنوخ شده است و می بایست با بهره گیری از روش های جدید زمینه را برای توسعه بخش کشاورزی فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان مرکزی به وجود نیروهای متخصص در سازمان اشاره کرد و گفت: باید کارشناسان حوزه کشاورزی بیشتر در زمین های کشاورزی حضور پیدا کرده و با کارشنان صحبت کنند تا روش های کشت محصولات اصلاح شود تا بتوانیم جای پای خودمان را در حوزه کشاورزی محکم کنیم.

توکلی بیان کرد: کارشناسان متعهد، دلسوز و آگاه جهاد کشاورزی به عنوان تامین کننده امنیت غذایی و سبد غذایی خانوار باید مشارکت بیشتری در بخش کشاورزی داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:

کاهش 43 درصدی اعتبارات عمرانی جهاد کشاورزی استان

مجید آنجفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه تمامی کارکنان سازمان در تصمیم سازی و تصمیم‌گیری دخیل هستند، گفت: با مشاکت و همدلی کارکنان پیگیر مشکلات سازمان هستیم چراکه معتقدیم در سازمان هیچ موضوع پنهانی نداریم.

آنجفی با بیان اینکه در اواخر سال گذشته این سازمان با مشکلات متعددی مواجه بوده است، گفت: با پیگیری‌های انجام شده، موفق شدیم بخش اعظمی از بدهی های سازمان و بخشی از مطالبات بازنشستگان را پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: به دلیل بدهی جهاد کشاورزی به سازمان تامین اجتماعی، سالانه بیش از دو میلیارد تومان جریمه پرداختی داشتیم که موفق شدیم بخش عمده ای از بدهی ها را پرداخت کنیم و این میزان بدهی را به 2.5 میلیارد تومان کاهش دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی به کاهش اعتبارات تملک دارایی و هزینه سازمان در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: امسال اعتبارات عمرانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بالغ بر 43 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

captcha