تعهد 21 میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز استان مرکزی ساخت دستگاه بالابر ۳۳ متری شستشوی مقره های برق در اراک مسابقات تنیس قهرمانی مناطق کشور در اراک به کار خود پایان داد دانش‌گرایی و مسئول سازی، لازمه تعالی ایمنی فرهنگ ترافیکی ایجاد 150 فرصت شغلی برای معتادان بهبودیافته در استان مرکزی/رشد 27 درصدی کشفیات موادمخدر پرداخت حقوق کارگران هپکو تا هفته آینده/تولید شرکت طی ماه‌های آینده رونق می‌گیرد اعضای هیات مدیره جدید هپکو معرفی شدند احداث اولین سرای گردشگری سالمندان استان مرکزی در «داودآباد» اراک فراهانی‌ها 170 میلیون ریال زکات پرداخت کردند از بازتاب صید اطلاعاتی «سیگو» تا طوفان نقدینگی سرگردان در بورس
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
کد خبر: 40440
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

ملت ایران در برابر هیچ کشوری سر خَم نمی‌کند/احیای اقتصاد کشور با هدایت نقدینگی به سمت تولید

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دشمنان نظام اسلامی باید بدانند که ملت ایران با برخورداری از پشتوانه هویت ملی، اسلامی و انقلابی در برابر هیچ کشوری سر خَم نمی کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، شامگاه سه شنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در اراک، با تاکید بر اینکه منابع دولتی بایستی با اثربخشی بالا در مسیر توسعه پایدار جامعه و همچنین جلب و رضایتمندی عمومی هزینه شود، گفت: صرف منابع دولتی در غیر این مسیرها به معنای هدر رفت اموال عمومی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیکاری مهمترین مشکل جامعه و از دغدغه های اصلی رهبر معظم انقلاب است، منابع مالی کشور باید در راستای ایجاد اشتغال پایدار همراه با بهبود نرخ بهره وری به کار گرفته شود.

امام جمعه اراک بیان کرد: مولفه های توسعه اقتصادی استان در بخش های مختلف تولیدی باید به درستی کارشناسی شود و نیاز است که دستگاه های اجرایی کانون های تمرکز توسعه ای را در هر یک از بخش های صنعتی، کشاورزی و خدمات مشخص و نسبت به توسعه آن ها برنامه تدوین کنند.

تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تنها راه نجات کشور از مشکلات است/نقدینگی باید در راستای توانمندسازی اقشار مختلف جامعه هزینه شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحقق اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات کشور عنوان کرد و گفت: آحاد جامعه به خصوص دستگاه های اجرایی و صاحبان صنایع باید با عزم و اراده جدی در راستای اصلاح وضعیت صنعتی و اقتصادی موجود کشور گام بردارند.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: محور اصلی کشور با بالندگی و توسعه اقتصادی حفظ می شود، بنابراین نقدینگی باید در راستای توانمندسازی اقشار مختلف جامعه هزینه شود.

وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه استکبار علیه ملت و نظام اسلامی در صورتی می تواند کشور را از پای درآورد که مسئولان برنامه روشنی برای توسعه اقتصادی کشور نداشته باشند؛ در سایه خودباوری هیچ قدرتی نمی تواند به کشور ایران آسیب وارد کند.

امام جمعه اراک حفظ هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی اقشار مختلف جامعه را از دیگر وظایف مسئولان عنوان کرد و گفت: دشمنان نظام اسلامی به خصوص آمریکا و اسرائیل غاصب با هجمه های فرهنگی مختلف درصدد تخریب این هویت ارزشمند هستند و می طلبد مسئولان نسبت به این توطئه های دشمنان هوشیاری کامل داشته باشند.

ملت ایران در برابر هیچ کشوری سر خَم نمی کند

وی ادامه داد: دشمنان نظام اسلامی باید بدانند که ملت ایران با برخورداری از پشتوانه هویت ملی، اسلامی و انقلابی در برابر هیچ کشوری سر خَم نمی کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: با تقویت هویت اسلامی، ملی و انقلابی آحاد جامعه به خصوص نسل جوان، می توان انواع آسیب های اجتماعی را نیز کاهش داد چراکه هویت اسلامی و گرایش به ارزش های انقلابی و ملی مانع بزرگی در مقابل انحرافات اجتماعی است.

اصلاح الگوی مصرف؛ رکن مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

وی، اصلاح الگوی مصرف را از امور ضروری جامعه ایران اسلامی دانست و گفت: تکیه بر اصلاح الگوی مصرف و ترویج فرهنگ آن، رکن مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است که باید در تمامی لایه های جمعیتی جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه اراک اظهار کرد: هدر رفت انرژی و به خصوص انرژی برق از مشکلات کشور است و می طلبد مسئولان نسبت به اصلاح این نقیصه یکوشند. نرخ بهره وری نیروگاه ها در تمام جهان 85 درصد است اما این شاخص مهم در کشور ایران کمتر از 53 درصد بوده و می طلبد برای آن چاره اندیشی شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: صندوق توسعه ملی در سطح استان در حال شکل گیری است و انتظار می رود مسئولان از ایجاد این صندوق که گامی مهم برای توسعه اقتصادی و صنعتی استان است حمایت کنند.


انتهای پیام/

captcha