امیرکلاهدوز قهرمان مرحله سوم تور دوچرخه‌سواری میلاد دو نور شد طرح سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دستگیری دیپلمات ایرانی/برجام اروپایی نباید تأثیری در پیگیری وزارت خارجه داشته باشد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق چگونه است؟ /داغ شدن تنور کسب و کار‌های اینترنتی نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دام، طیور کشور در اراک دایر می‌شود بازدید معاون علمی رئیس‌جمهور از کارخانه‌ها سنگستان در محلات+تصاویر ظرفیت بالقوه محصولات باغات در ایران/ چرا میوه ایرانی برای صادرات تولید نمی‌شود؟ واژگونی پراید در محور ساوه – همدان یک کشته به همراه داشت گران ترین نقل و انتقالات 10 سال اخیر فوتبال اروپا+تصاویر موکب میقات الرضا (ع) اراک+تصاویر کنوانسیون‌های بین‌المللی کشور را بدهكار نظام سلطه می‌كند/ ارتباط با دنیا یا هضم در نظام ارتباطی کشورهای خاص؟
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
کد خبر: 40431
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷

رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه جدید ۱۳ کمیسیون مجلس + جدول

رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی طی روزهای (یکشنبه،20 خرداد) و امروز(سه‌شنبه، 22 خرداد) برگزار شد که در این جلسات، رئیس، نواب رئیس، دبیران اول و دوم و سخنگوی این کمیسیون‌ها برای اجلاسیه سوم دوره دهم مجلس مشخص شدند.

  • بیشتر بخوانید:

رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه جدید 7 کمیسیون مجلس را بشناسیم + جدول

**کمیسیون اقتصادی:

محمدرضا پورابراهیمی رئیس
سیدحسن حسینی‌شاهرودی نایب رئیس اول
عین‌اللّه شریف‌پور نایب رئیس دوم
معصومه آقاپور دبیر اول
شهاب نادری دبیر دوم
زهرا سعیدی‌مبارکه سخنگو

**کمیسیون انرژی:

فریدون حسنوند رئیس
حسین امیری‌خامکانی نایب رئیس اول
عدل هاشمی‌پور نایب رئیس دوم
قاسم ساعدی دبیر اول

کوروش کرم‌پور

دبیر دوم
اسداللّه قره‌خانی سخنگو

**کمیسیون اجتماعی:

سلمان خدادادی رئیس 
محمدرضا بادامچی نایب رئیس اول
مسعود رضایی  نایب رئیس دوم

 روح‌الله بابایی‌صالح

دبیر اول
ناهید تاج‌الدین دبیر دوم
جلیل مختار سخنگو

**کمیسیون بهداشت و درمان:

حسینعلی شهریاری رئیس 
مرتضی خاتمی نایب رئیس اول
محمدنعیم امینی‌فرد  نایب رئیس دوم
منوچهر جمالی دبیر اول
احمد حمزه دبیر دوم
حیدرعلی عابدی سخنگو

**کمیسیون برنامه بودجه:

غلامرضا تاجگردون رئیس
هادی قوامی نایب رئیس اول
جهانبخش محبی‌نیا نایب رئیس دوم
محسن بیگلری دبیر اول

علی کاظمی

دبیر دوم
محمدمهدی مفتح سخنگو

**کمیسیون فرهنگی:

حجت‌الاسلام مازنی رئیس 
فاطمه ذوالقدر نایب رئیس اول
اصغر مسعودی نایب رئیس دوم
علی ابراهیمی دبیر اول
حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد دبیر دوم
حجت‌الاسلام آزادی‌خواه سخنگو

**کمیسیون شوراها:

محمدجواد کولیوند رئیس
امیر خجسته نایب رئیس اول

علی کاظمی

نایب رئیس دوم
پروانه مافی دبیر اول
سهراب گیلانی دبیر دوم
اصغر سلیمی سخنگو

**کمیسیون کشاورزی:

احمدعلی کیخا رئیس
جلال محمودزاده نایب رئیس اول
رضا کریمی  نایب رئیس دوم
علی‌محمد شاعری دبیر اول
علی اکبری دبیر دوم
 نورمحمد تربتی‌نژاد سخنگو

**کمیسیون صنایع و معادن:

 عزیز اکبریان رئیس
 فریدون احمدی نایب رئیس اول
رضا علیزاده نایب رئیس دوم
حجت‌الاسلام جواد حسینی‌کیا دبیر اول
عبدللّه رضیان دبیر دوم
ولی ملکی سخنگو

**کمیسیون قضایی و حقوقی:

اللهیار ملکشاهی

رئیس
یحیی کمالی‌پور نایب رئیس اول
محمد کاظمی نایب رئیس دوم
جلیل رحیمی جهان‌آبادی دبیر اول
حسین رضازاده دبیر دوم
حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگو

**کمیسیون عمران:

محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس
سیدابوالفضل موسوی بیوکی  نایب رئیس اول
سید احسن علوی نایب رئیس دوم
حسین نیازآذری دبیر اول
علیم یارمحمدی دبیر دوم
صدیف بدری سخنگو

**کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس:

 غلامرضا کاتب رئیس
 عباس پاپی‌زاده  نایب رئیس اول
مهرداد بائوج لاهوتی نایب رئیس دوم
محمد عزیزی دبیر اول
علی اکبری دبیر دوم
عزت‌الله یوسفیان‌ملا سخنگو

**کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی:

حمیدرضا فولادگر رئیس
عباس پاپی‌زاده   نایب رئیس اول
رحیم زارع نایب رئیس دوم
محمود شکر دبیر اول
مهرداد بائوج لاهوتی دبیر دوم
نادر قاضی‌پور سخنگو

طبق پیگیری‌های خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های امنیت ملی، آموزش و تحقیقات و هفته آینده انتخاب می‌شوند، البته طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس کمیسیون اصل 90 با پیشنهاد گزینه‌های اعضای آن به صحن مجلس و با رأی اکثریت نمایندگان انتخاب می‌شود که پس از آن، نواب و اعضای هیئت‌رئیسه نیز انتخاب می‌شوند.

انتهای پیام/

captcha