طرح سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دستگیری دیپلمات ایرانی/برجام اروپایی نباید تأثیری در پیگیری وزارت خارجه داشته باشد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق چگونه است؟ /داغ شدن تنور کسب و کار‌های اینترنتی نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دام، طیور کشور در اراک دایر می‌شود بازدید معاون علمی رئیس‌جمهور از کارخانه‌ها سنگستان در محلات+تصاویر ظرفیت بالقوه محصولات باغات در ایران/ چرا میوه ایرانی برای صادرات تولید نمی‌شود؟ واژگونی پراید در محور ساوه – همدان یک کشته به همراه داشت گران ترین نقل و انتقالات 10 سال اخیر فوتبال اروپا+تصاویر موکب میقات الرضا (ع) اراک+تصاویر کنوانسیون‌های بین‌المللی کشور را بدهكار نظام سلطه می‌كند/ ارتباط با دنیا یا هضم در نظام ارتباطی کشورهای خاص؟ فواید باورنکردنى پیاده روى/ تند راه بروید تا دچار زوال عقل نشوید
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
کد خبر: 40320
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد

فشار بر نمایندگان برای لغو سؤال از رئیس جمهور/ ابهامات مربوط به موسسات مالی و نوسانات ارز کماکان پابرجاست

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با تأکید بر حفظ موضع خود در قبال سؤال از رئیس جمهور گفت: هنوز ابهامات مربوط به مؤسسات مالی و نوسانات نرخ ارز و همچنین معضل بیکاری پابرجاست و رئیس جمهور باید به مردم پاسخ دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا ملکشاهی‌راد در گفت‌وگو با فارس در ارتباط با سؤال نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور اظهار  کرد: قانون اساسی میثاق ملی و یک ظرفیت بزرگ برای حاکمیت است و قانون این اجازه را به نمایندگان مردم در مجلس داده است تا به نمایندگی از مردم از رئیس‌جمهور و وزرا سؤال داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه حرف نمایندگان باید حرف دل مردم باشد، افزود:طی یک سال گذشته اتفاقاتی در جامعه افتاد که موجب رنجش مردم شد و آن‌ها سؤالات و ابهاماتی دارند که بهترین روش برای پاسخگویی به این ابهامات سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهور است تا مردم به جواب سؤال خود برسند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از سؤالات و ابهامات مردم در مورد مشکلات مؤسسات مالی است، عنوان کرد: باید  مشخص شود که چرا این مشکلات برای سپرده مردم در مؤسسات مالی اتفاق افتاد و چرا این مشکلات باعث ملتهب شدن جامعه شد؟

وی خاطرنشان کرد: مشکلات مؤسسات مالی حدود یک سال به طول انجامید و در این مدت اقدام خاصی صورت نگرفت تا نهایتاً اخیراً سران سه قوه در ارتباط با این مشکل جلساتی برگزار کردند.

ملکشاهی‌راد عنوان کرد: هزینه‌ای که در این یک سال و نیم برای جامعه پرداخت شد بسیار زیاد بود و امروز باید کسی نسبت به آن پاسخگو باشد.

وی به مشکلات ارزی کشور اشاره و اظهار کرد: نوسانات و مشکلات ارزی مشکلاتی برای کشور به وجود آورده است و در این شرایط کسی باید پاسخگوی این مسائل باشد.

این نماینده مجلس در ادامه اشتغال را بزرگ‌ترین معضل موجود برای جامعه دانست و متذکر شد: اشتغال باعث ناراحتی مردم از نظام شده و در نتیجه رئیس‌جمهور باید به این مسائل پاسخ دهد تا مطالبه مردم بی‌جواب نماند.

وی که از سؤال‌کنندگان از رئیس‌جمهور بوده و از موضع خود در این زمینه عقب‌نشینی نکرده است، بیان داشت: متأسفانه تاکنون پاسخ درستی به سؤالات مردم داده نشده است، بنابراین بنده از موضع خود در قبال سؤال از رئیس‌جمهور عقب‌نشینی نمی‌کنم.

ملکشاهی‌راد در ارتباط با اینکه برخی فشارهای از سوی نمایندگان دولت برای پس‌گیری سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهور وارد می‌شود، اظهار داشت: تا کنون افرادی تلاش کرده‌اند موضع من را در قبال سؤال از رئیس‌جمهور عوض کنند اما این فشارها تأثیری در این خصوص داشته و من سعی کرده‌ام آن‌ها را قانع کنم که سؤال از رئیس‌جمهور یک امر خوب و در راستای کمک به حل مشکلات کشور است.

وی در ادامه اظهار داشت: ما در مجلس با سؤال از رئیس‌جمهور به دنبال چوب لای چرخ گذاشتن دولت نیستیم، بلکه به دنبال پاسخگویی به ابهامات مردم و رفع مشکلات آن‌ها هستیم تا نهایتاً بتوانیم در رفع مشکلات به دولت و مردم کمک کنیم.

انتهای پیام/

captcha