برگزاری 250 برنامه به مناسبت هفته ازدواج در استان/مسئولین زمینه فرهنگ ازدواج آسان و پایدار جوانان را فراهم کنند 135 کیلوگرم مرغ فاسد در ساوه کشف و معدوم شد گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی هفته آینده تشکیل میشود ترکیه و مصاف با دلار! فهرست شرکت‌هایی که با ثبت سفارش غیرقانونی خودرو وارد کردند روایتی از دیدار ترامپ و روحانی که انجام نشد ۸ وزیر در معرض استیضاح قرار دارند دستگیری تعدادی از مدیران متخلف صندوق ذخیره فرهنگیان ۶۵ سال بعد از کودتای ۲۸ مرداد، آمریکا هنوز از آن درس نگرفته است ایمان به حق بودن مسیر، عامل تحمل شکنجه‌های دوران اسارت بود/مسئولین راهمان را گم نکنند
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۷
کد خبر: 40310
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹

انکار پیشوا به‌عنوان مبدا قیام ۱۵ خرداد تحریف تاریخ است

امام جمعه پیشوا گفت: در این‌که پیشوا و ملجا شریف حضرت جعفر بن موسی الکاظم علیه‌السلام مبدا قیام ۱۵ خرداد است هیچگونه شکی وجود ندارد و اگر کسی درصدد انکار این موضوع بر آید سرقت ادبی و تحریف تاریخی کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله باقری در تجمع مردم  انقلابی و کفن پوش شهرستان پیشوا در مسجد علی بن موسی الرضا علیه‌السلام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد شهرستان پیشوا و هزاران شهیدی که در قم و تهران و مشهد و شیراز علیه رژیم قیام نمودند اظهار داشت:۱۵ خرداد مبدا انقلاب اسلامی و مبدا همه یوم‌الله‌ها قلمداد می‌شود و در قیام ۱۵ خرداد نقش و تاثیر گذاری مردم به دور از انگیزه‌های سیاسی وبا اخلاص کامل به پیروزی منجر شد.

وی عنصر دیگر در به ثمر رسیدن قیام را دفاع از مرجعیت خواند و گفت: سخنرانی تاریخی امام خمینی ره در قم ودر روز عاشورا و آگاه ساختن مردم نسبت به خطرات اسرائیل، مردم برای دفاع از مرجعیت زمان خود و همچنین انگیزه مذهبی و روحیه شهادت طلبی آنها را آماده قیام ساخت.

امام جمعه پیشوا عنوان کرد: به فرموده امام راحل ،مبدا جنبش انقلاب اسلامی مردم پیشوا بودند که کفن پوش و به دور از تعلقات دنیوی برای دفاع از دین و ارزش ها قیام کردند .

وی بیان داشت: قیام ۱۵ خرداد نشات گرفته از یک مبدا دیگری بنام قیام سید الشهدا و شکل گرفته در روز مراسم سنتی بنی اسد است، قیامی که از حرکت عاشورا آغاز و به پیروزی انقلاب ختم میشود و ما هر چه از آزادگی و مروت و مردانگی داریم به برکت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام است.

حجت‌الاسلام باقری گفت: امروز، ملت ایران بخصوص نسل سوم و چهارم انقلاب در دشمنی با رژیم صهیونیستی و بغض و کینه نسبت به آمریکا و ایادی استکبار باانگیزه‌تر و مصمم‌تر از کفن پوشان ۱۵ خرداد هستند.

وی افزود: با وجود سنگ‌اندازی، مکر و حیله و جنگ‌های مختلف نظامی و اقتصادی که علیه ملت ایران راه انداختند مقاومت ملت ایران بیشتر شد و در مقابل دشمن سرخم نکردیم ،دشمنان بدانند کسی که با خدا سر و کار دارد با کدخدا کاری ندارد.

امام جمعه پیشوا با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: ملت ایران ذره‌ای از اصول خود از لحاظ مسائل موشکی و تمام مسائل دفاعی و امنیتی کوتاه نمی آید و نسبت به سالهای گذشته قوی تر و محکم تر و با انگیزه تر در برخورد با ایادی استکبار شده است .

وی بصیرت مردم پیشوا را در بین شهرهای بزرگ آن زمان قابل تحسین خواند و گفت: شهری مثل پیشوا که نوعا قشر کارگر و زحمت کش در آن ساکن بوده اند در مقایسه با شهرهای بزرگی چون قم و شیراز و و تهران چطور میشود از این بصیرت و آگاهی برخوردار می شوند که در دفاع از مرجعیت قیام می کنند.

حجت‌الاسلام باقری در پایان تصریح کرد: نزدیک به ۱۰ سال است پیشوا شهرستان مستقلی شده است اما جای تامل است که  صدا و سیما همچنان پیشوا را جزو ورامین می‌داند، در این‌که پیشوا و ملجا شریف حضرت جعفر بن موسی الکاظم علیه‌السلام مبدا قیام ۱۵ خرداد است هیچگونه شکی وجود ندارد و اگر کسی در صدد انکار این موضوع بر آید سرقت ادبی و تحریف تاریخی کرده است .

انتهای پیام/

captcha