اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۸
کد خبر: 399
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب:

اجرایی شدن ۴۵ طرح اشتغال برای مددجویان شهرستان خنداب /فعالیت ۷۰۰ نفر از مددجویان در محور اقتصاد مقاومتی

مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: از ابتدای سال تاکنون 45 طرح اشتغال مانند خیاطی، دامداری، کشاورزی و ... در این شهرستان به اجرا درآمده که برای 60 نفر از مددجویان اشتغال ایجاده کرده است.
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب, ابراهیم نقدی مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای خانم‌های خانه‌دار و دختران خانواده‌های مددجو از طریق رایزنی با کافرمایان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد کارگاه‌های تولیدی در زمینه خیاطی، قالی بافی و کیف دوزی توانستیم اقدامات خوبی در تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان انجام دهیم.


نقدی اظهار کرد: با بیان این که عرضه محصولات تولیدی مددجویان در خود شهرستان انجام خواهد شد گفت: بر همین اساس مجتمع خدمات تولیدی احداث شده در جاورسیان، 22 بهمن سال جاری افتتاح خواهد شد، این مجتمع بستر خوبی برای عرضه محصولات تولیدی و صنایع دستی سرپرستان خانوار مددجویان است، این مجتمع به لحاظ زیبایی و شیکی در سطح استان رتبه اول را داراست.

وی با بیان در این شهرستان کیف‌های چمدانی نیز تولید می شود گفت: موفق شدیم وارد کننده‌ای که با بازار چین در خصوص واردات کیف‌های چمدانی ارتباط داشت را جذب و همین کیف‌ها را در روستای خانقاء تولید کنیم، که در این کار تولیدی 10 نفر اشتغال یافته‌اند، ما در روستای خانقاء مددجوی بیکار نداریم.

مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب گفت: کمیته امداد این پتانسیل را دارد که در یکی از روستاها با تامین زمینی به مساحت 100 متر کارگاه خیاطی راه‌اندازی کند و برای 20 نفر اشتغال زایی داشته باشد، این کارگاه خیاطی و تولیدی مانتو برای تهران است.

وی متذکر شد: از ابتدای سال تاکنون 45 طرح اشتغال مانند خیاطی، دامداری، کشاورزی و ... در این شهرستان به اجرا درآمده که برای 60 نفر از مددجویان اشتغال ایجاده کرده است.

نقدی گفت: تاکنون 2 هزار نفر در طرح اشتغال در این شهرستان شرکت کرده‌اند که از این تعداد بر 700 نفر نظارت و بازرسی انجام می‌شود، از این تعداد 150 نفر در فرش بافی، 40 نفر خیاطی و مابقی در بحث دامداری و کشاورزی فعال هستند.

مسئول واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: یک متر قالی 3.5 میلیون تومان به فروش می رود که طول مدت بافت آن برای هر زن به طور معمولی 6 ماه است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار