طرح سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دستگیری دیپلمات ایرانی/برجام اروپایی نباید تأثیری در پیگیری وزارت خارجه داشته باشد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق چگونه است؟ /داغ شدن تنور کسب و کار‌های اینترنتی نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دام، طیور کشور در اراک دایر می‌شود بازدید معاون علمی رئیس‌جمهور از کارخانه‌ها سنگستان در محلات+تصاویر ظرفیت بالقوه محصولات باغات در ایران/ چرا میوه ایرانی برای صادرات تولید نمی‌شود؟ واژگونی پراید در محور ساوه – همدان یک کشته به همراه داشت گران ترین نقل و انتقالات 10 سال اخیر فوتبال اروپا+تصاویر موکب میقات الرضا (ع) اراک+تصاویر کنوانسیون‌های بین‌المللی کشور را بدهكار نظام سلطه می‌كند/ ارتباط با دنیا یا هضم در نظام ارتباطی کشورهای خاص؟ فواید باورنکردنى پیاده روى/ تند راه بروید تا دچار زوال عقل نشوید
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
کد خبر: 39866
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی:

6۰۰ کودک «طرح محسنین» در استان مرکزی فاقد حامی هستند/جمع آوری بیش از یک میلیارد تومان زکات در استان

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در مورد طرح حامی یابی و حمایت از فرزندان محسنین در ماه مبارک رمضان گفت: 6۰۰ کودک «طرح محسنین» در استان مرکزی فاقد حامی هستند که تلاش داریم برای آنان جذب حامی کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ قنبر موسی‌نژاد، مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در نشست خبری اعلام برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان این نهاد حمایتی گفت: کمیته امداد هر ساله در طول این ماه سرشار از معنویت برنامه‌های متعددی را با هدف کمک به رفع برخی از نیازهای خانوارهای تحت حمایت اجرا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای معرفی برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد و فراهم سازی بستر لازم برای کمک‌های مردم و نیکوکاران به نیازمندان است، افزود: در طرح حامی‌یابی و حمایت از فرزندان یتیم و فرزندان نیازمند غیر یتیم «اکرام ایتام و محسنین» تلاش داریم تا در ماه رمضان 2300 حامی را شناسایی کنیم.

6۰۰ کودک «طرح محسنین» در استان مرکزی فاقد حامی هستند/حمایت بیش از 17 هزار حامی از ایتام و فرزندان محسنین

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه تعداد ایتام تحت پوشش این نهاد حمایتی در سطح استان مرکزی 2200 نفر است، گفت: بیش از 5 هزار فرزند طرح محسنین در سطح استان مرکزی داریم که از این تعداد 600 نفر حامی ندارند و امسال هدفگذاری ما جذب حامی برای آنان است.

موسی‌نژاد با اشاره به اینکه بیش از 17 هزار حامی ماهیانه از ایتام و فرزندان محسنین استان مرکزی حمایت می‌کنند، گفت: سال گذشته در این بخش بیش از 10 میلیارد تومان مشارکت حامیان و خیرین را شاهد بودیم.

وی طرح اطعام و افطاری نیازمندان «همیان مولا» را یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در ماه رمضان عنوان کرد و گفت: به منظور تامین نیازهای معیشتی خانوارهای تحت حمایت و حفظ شأن مددجویان بسته‌های غذایی به ارزش 120 هزار تومان برای خانواده‌های تحت پوشش در نظر گرفته شده که در این بخش 38 هزار خانواده هدفگذاری شده و امیدواریم با مشارکت مردم و خیرین بتوانیم تمام آن را محقق سازیم.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی به برپایی نمایشگاه «رمضان» از سوم خردادماه به مدت یک هفته در بوستان ملت اراک هم اشاره کرد و گفت: به مانند سال گذشته امسال نیز نمایشگاهی از دستاوردها و فعالیت‌های اقتصادی مددجویان در قالب 30 غرفه برپا خواهد شد که ضمن عرضه دستاوردهای مددجویان به اطلاع رسانی درخصوص فعالیت‌های امداد نیز خواهیم پرداخت.

استقرار 115 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راهپیمایی روز قدس

موسی‌نژاد همچنین از استقرار 115 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راهپیمایی روز قدس خبر داد و گفت: به مناسبت روز قدس و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان 115 پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی به مردم مظلوم فلسطین در مسیر راهپیمایی در استان مرکزی پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی اظهار کرد: در طرح «مفتاح الجنه» که هم نشینی با نیازمندان است در ماه مبارک رمضان به همراه مسئولان استانی و شهرستانی و خیران با در منزل مددجویان تحت حمایت حضور پیدا کرده و ضمن دیدار با آنان، کمک‌های نقدی و غیر نقدی در جهت رفع برخی از مشکلات مالی، معیشتی و... به آنان خدمت می‌کنیم.

وی بر ترویج فرهنگ زکات تاکید کرد و اظهار کرد: زکات به عنوان یک واجب شرعی بایستی مورد توجه عموم قرار گیرد، تلاش داریم امسال برای بهره‌برداری از ظرفیت زکات فطره، با هیئت امنا یک‌هزار مسجد در سطح استان تفاهم کرده‌ایم که زکات فطره جمع‌آوری شده را در بین نیازمندان همان محل توزیع کنیم.

جمع‌آوری بیش از یک‌میلیارد تومان زکات در استان/رشد 30 درصدی درآمد واحد مشارکت‌های مردمی امداد 

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با اشاره به اینکه میزان زکات جمع‌آوری شده در سطح استان طی سال گذشته معادل یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان بوده که نسبت به سال 95 رشد 100 درصدی داشته است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از 6 میلیارد تومان زکات در سطح استان جمع‌آوری شود.

موسی‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته کمیته امداد استان در بخش مشارکت‌های مردمی 30 درصد رشد درآمدی داشته است، گفت: امسال با عنایت ویژه مجلس و همراهی دولت در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت سه قوه از این نهاد به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به محرومان 14 درصد نیز رشد اعتبارات داشته‌ایم.

وی از 99 درصد برنامه‌های پیش‌بینی شده سال گذشته این نهاد حمایت یخبر داد و خاطرنشان کرد: در بحث اشتغال سال گذشته 3800 فرصت شغلی به همت کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد و در این حوزه موفق به کسب رتبه چهارم کشوری شدیم.

انتهای پیام/

captcha