کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
کد خبر: 39840
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵

امضاء تفاهم‌نامه احداث خط قطار حومه‌ای اراک به مقصد شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر

تفاهمنامه‌ همکاری بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و استانداری مرکزی به منظور احداث و ساخت خط قطار حومه ای اراک – مهاجران - امیرکبیر به امضاء رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ مهدی زندیه وکیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در جلسه ای که به منظور امضاء تفاهم نامه احداث و ساخت خط قطار حومه ای اراک – مهاجران - امیرکبیر و با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار مرکزی در محل استانداری این استان عصر روز دوشنبه تشکیل شده بود، گفت:موضوع راه اندازی قطار حومه ای اراک به مقصد شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر، در جلسه ای که با حضور استاندار و وزیر راه و شهرسازی در تهران داشتیم، مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

45

زندیه وکیلی افزود: با توجه به سیاست مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر شهرسازی ریل پایه و همیچنین ایجاد قطارهای حومه ای، طرح قطار حومه ای اراک با استقبال وزیر مواجه گردید.

وی ضمن اشاره به ظرفیت بسیار خوب ایجاد شده توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران در شهر اراک، گفت: ایستگاه راه آهن اراک در مرکزیت این شهر واقع شده و با توجه به این امر، دسترسی به آن برای مردم بسیار آسان است و به همین دلیل نیز امکان استفاده از قطار حومه ای برای شهرهای مهاجران و امیرکبیر به سهولت فراهم شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی عنوان داشت: خط ریل راه آهن سراسری از محدوده شهر جدید امیرکبیر می گذرد و اتصال شهر مهاجران نیز به خط سراسری، نیاز به احداث ۱۲ کیلومتر خط ریل دارد.

زندیه وکیلی حمایت کامل استاندار مرکزی از طرح قطار حومه ای شهر اراک را یادآور شد و اظهار کرد: براساس دستور استاندار و موافقت مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، تفاهمنامه ای بین استانداری مرکزی و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تنظیم و به امضاء رسید که طبق مفاد آن شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نسبت به تامین مالی و اجرای طرح اقدام خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تملک اراضی و حل و فصل مشکل معارضین کریدور مصوب شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مهاجران و امیرکبیر و ساخت ایستگاه های راه آهن این دو شهر به عهده شهرداری مهاجران و شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر است.

زندیه وکیلی خاطرنشان کرد: تامین ناوگان و بهره برداری و نگهداری خطوط و تاسیسات مسیرهای مربوطه بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و استانداری مرکزی ضمن همکاری لازم در جهت اجرای طرح های مذکور تا سقف ۷۰ میلیارد ریال از طریق منابع تملک دارایی سرمایه ای استان در این طرح مشارکت می کنند.

انتهای پیام/

captcha