کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
کد خبر: 39784
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
دبیر کمیسیون آموزش مجلس:

خروج ایران از NPT هزینه خروج آمریکا از برجام است/برجام در دولت اوباما نقض شد

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر خروج ایران ازNPT  در صورت خروج آمریکا از برجام، منطقی و قابل قبول است که امیدواریم عملیاتی شود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی، دبیر کمیسیون آموزش مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ درخصوص خروج آمریکا از برجام گفت: باوجود اینکه جمهوری اسلامی ایران از روز اول اجرای برجام به تمامی تعهدات خود عمل کرد ولی شاهد بودیم که آمریکا با بهانه‌تراشی‌های متعدد به هیچ یک از تعهداتش در برجام عمل نکرد و به واقع برجام در زمان اوباما نقض شده بود.

هیچ گشایش اقتصادی برای کشور در برجام حاصل نشد

سلیمی اظهار کرد: اینکه وزیر امورخارجه اعلام می‌کند که همچنان نمی‌توانیم یک حساب بانکی در لندن باز کنیم و رئیس جمهور نیز تائید می‌کند که با گونی پول را جابه جا می‌کنیم؛  همگی حاکی از آن است که هیچ گشایشی در برجام ایجاد نشده بود.

وی ادامه داد: بر اساس ماده سه قانون اقدام متقابل، از همان ابتدا که آمریکا برجام را نقض کرد برجام تمام شده بود ولی متاسفانه عده‌ای در داخل از ابتدا با آمریکا مماشات کردند.

ادامه برجام با کشورهای اروپایی بحث انحرافی است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی هیچ اختیاری ندارند و غلام حلقه به گوش آمریکایی‌ها هستند، اظهار کرد: امروز هم ادامه برجام با کشورهای اروپایی یک بحث انحرافی است.

سلیمی با بیان اینکه ادامه برجام با اروپا ادامه شرایط سال‌های 82 و 83 است، افزود: آقای روحانی خود در کتاب خاطراتشان (دیپلماسی هسته‌ای) به صراحت این موضوع را که ادامه مذاکره با اروپا بی‌فایده است را مطرح کرده‌اند و باز ایشان خود اعلام کردند که آمریکا کدخدا است و باید با خود آمریکا مذاکره داشته باشیم؛ همه این موارد بیانگر این است که مذاکره با اروپا بی فایده خواهد بود.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ادامه برجام بی فایده و بی اثر بوده و تنها اتلاف وقت است.

خروج ایران از NPT هزینه خروج آمریکا از برجام است

وی با بیان اینکه مسئولان سیاسی کشور می‌بایست در مقابل خروج آمریکا از برجام اقدامی اثرگذار را انجام دهند، بیان کرد: پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر خروج ایران ازNPT  در صورت خروج آمریکا از برجام، منطقی و قابل قبول است که امیدواریم عملیاتی شود.

آمریکا اقتصاد کشور را در برجام گرو گرفته بود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با خروج آمریکا شرایط برای کشور بهتر از گذشته می‌شود، افزود: در زمان برجام کشور در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برد چراکه آمریکا اقتصاد کشور را گرو گرفته بود و این اقدام باعث بی‌ثباتی و بروز مشکلات برای کشور شده بود، حال که شرایط مشخص شده است نبایستی دیگر صبر کرد بلکه باید اقدامات و عملیات‌های برنامه‌ریزی شده را اجرایی سازیم.

سلیمی ادامه داد: باتوجه به پایبندی ایران به تعهداتش در مقابل بی‌تعهدی آمریکا در اجرای برجام، وضعیت هسته‌ای کشور عقب ماند و امروز شرایطی خوبی فراهم شده تا با سرعت به فعالیت های هسته ای ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: خروج آمریکا از برجام این موضوع را روشن کرد که منتقدان برجام از سر دلسوزی درخصوص برجام سخن می‌گفتند و نسبت به این امر بارها هشدار دادند با وجود اینکه همواره با توهین و تهمت های متعدد روبه رو می شدند.

گذشته را آینه آینده قرار دهیم

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز باید با انسجام، گذشته را آینه آینده قرار دهیم، هرچند که متاسفانه در پذیرش برجام به تجربیات گذشته توجه نشد ولی امیدواریم این تجربه در آینده فراموش نشود.

انتهای پیام/

captcha