آخرین وضعیت طرح استیضاح ۲ وزیر در مجلس دروغگویی علنی یک نماینده مجلس/ تلاش وکیلی برای تبرئه خود و آقازاده دهه هفتادی‌اش+عکس 60 كيلوگرم ترياك در استان مرکزی کشف شد اسکان بیش از 9 هزار نفر روز مسافر تابستانی در مدارس استان مرکزی/آمادگی 190 کلاس برای اسکان مسافران سفر به 70 میلیون سال پیش+تصاویر بسیج آماده همکاری با دستگاه قضا برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است/ این موضوع را طی نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی اعلام کردیم/ مفسدان اقتصادی از داعش جنایتکارترند ۱۱ کافی نت متخلف در اراک اخطار پلمب و تذکر گرفتند انعکاس گسترده جشن چهل سالگی انقلاب در تمام استان ها پشت پرده برکناری افشانی در شهرداری تهران ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند+اسامی
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
کد خبر: 39774
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

500 میلیارد ریال حقوق معادن استان مرکزی وصول شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سال گذشته 500 میلیارد ریال از محل حقوق دولتی بخش معدن در این استان وصول شد.

محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزیدر گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه بیش از 530 معدن در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند، گفت: سهم استان مرکزی از محل حقوق دولتی معادن بالغ بر 7.5 میلیارد بوده است که تاکنون 2.7 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی سال گذشته 50 میلیارد تومان وصول حقوق دولتی معادن را داشته است، اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه بایستی 15 درصد از حقوق دولتی از بخش معادن به اعتبارات همان استان اضافه شود و تمام اعتبارات جهت زیرساخت، رفاه و توسعه شهرستان با اولویت بخشی که معدن در آن واقع شده هزینه شود.

وی ادامه داد: با پیگیری های که سال گذشته برای جذب اعتبارات از محل 15 درصد حقوق دولتی از بخش معدن داشتیم، 700 میلیون تومان به منظور اجرای مانیتورینگ معادن و دو میلیارد تومان در قالب قرارداد با شرکت ایمیدرو به منظور ایجاد زیربنا در معادن خمین و دلیجان در نظر گرفته شده است.

حاجی پور ادامه داد: پیگیر دریافت مابقی اعتبارات استان از محل 15 درصد حقوق دولتی از بخش معدن هستیم، تا این اعتبارات را در جهت زیرساخت مناطقی که معادن وجود دارند، هزینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم این اعتبارات را به موقع جذب کنیم، می‌بایست یک حساب بانکی جداگانه برای این حقوق در نظر بگیرم تا قبل از وایز حقوق به خزانه سهم 15 درصد استان جدا شود.

انتهای پیام/

captcha