آخرین وضعیت طرح استیضاح ۲ وزیر در مجلس دروغگویی علنی یک نماینده مجلس/ تلاش وکیلی برای تبرئه خود و آقازاده دهه هفتادی‌اش+عکس 60 كيلوگرم ترياك در استان مرکزی کشف شد اسکان بیش از 9 هزار نفر روز مسافر تابستانی در مدارس استان مرکزی/آمادگی 190 کلاس برای اسکان مسافران سفر به 70 میلیون سال پیش+تصاویر بسیج آماده همکاری با دستگاه قضا برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است/ این موضوع را طی نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی اعلام کردیم/ مفسدان اقتصادی از داعش جنایتکارترند ۱۱ کافی نت متخلف در اراک اخطار پلمب و تذکر گرفتند انعکاس گسترده جشن چهل سالگی انقلاب در تمام استان ها پشت پرده برکناری افشانی در شهرداری تهران ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند+اسامی
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
کد خبر: 39668
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:

سوم خرداد فرصتی برای بازنگری حماسه‌هایی که در تاریخ ماندگار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: سوم خرداد فرصتی برای بازنگری حماسه‌هایی که در تاریخ ماندگار شد و در واقع پس از سوم خرداد از حالت تدافعی به حالت تهاجمی در مقابل دشمنان تغییر وضعیت داد.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از اراک امروز؛ فتح‌الله حقیقی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی سوم خرداد با اشاره به اهمیت روز سوم خرداد گفت: پیرو صحبت‌های امام خمینی(ره) که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، سوم خرداد روز مقاومت ملت ایران نامیده شد و در تاریخ استقامت و ایستادگی کشور ماندگار شد.

حقیقی اظهار کرد: در واقع می توان گفت جمهوری اسلامی پس از سوم خرداد از حالت تدافعی به حالت تهاجمی در مقابل دشمنان تغییر وضعیت داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از نکاتی که نسل امروز باید به آن واقف بوده و تاریخ جنگ ایران را بدانند همین است که جبهه ایران در مقابل دشمن در هر زمان با رویکرد متفاوت و در خور شرایط موجود حرکت کرده است؛ بر این مبنا تا پیش از سوم خرداد وضعیت دفاعی داشته و پس از آن با قدرت بیشتر پس از آن با قدرت بیشتر شرایط را به شکل تهاجم به دشمن ادامه داد.

حقیقی بیان کرد: باتوجه به اینکه پس از سوم خرداد هر حمله‌ای منجر به پیروزی شد می‌توان گفت سوم خرداد آغازی بود برای پیروزی که با بازخورد جهانی منجر به درخواست هیئت صلح جهانی از ایران شد، همچنین شروع قطعنامه‌های بازدارنده جنگ سازمان ملل پس از سوم خرداد اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه سوم خرداد یک روز ملی و به یاد ماندنی برای مردم ایران است، ادامه داد: آزادسازی خرمشهر با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی به وقوع پیوست که فرماندهان سپاه و بسیج از نخبگان علمی کشور بودند و توانستند در سن کم بزرگترین کارها را در زمان دفاع مقدس انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: به گواه تاریخ سخت‌ترین و ماندگارترین عملکرد هر ملت دفاع از شرف، باورها و خاک کشور است که مردم ایران در این سال‌ها ثابت کردند که در این مسیر همیشه با تمام قوا در استحکام و حفظ کشور موفق بوده‌اند.

حقیقی ادامه داد: کشورهای بیگانه و استکبار جهانی اگر درصدی از موفقیت ایران را در مدیریت امنیت و جنگ داشتند بارها و بارها آن را با بزرگ‌نمایی به گوش جهان می‌رساندند، بنابراین جوانان باید بدانند که امنیت و عظمت نظامی امروز ایران اسلامی مدیون قدرت و وجود افرادی است که در این حوزه‌ها خدمت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون ایران به عنوان یکی از قدرت های نظامی دنیا است، گفت: امروز نیروهای مسلح با دانش نوین که با قدرت ایمان کامل شده مسلح هستند و هیچ نظامی نمی‌تواند جایگاه نیروهای مسلح کشور را کتمان کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: در وضعیت کنونی که دشمنان همچنان به دنبال نابودی انقلاب اسلامی هستند و در هر زمان با توطئه‌های گوناگون کشور را به خطر انداخته‌اند، با قدرت و درایت نقشه‌های آنان بر باد رفته است. امکان دارد که در کشور اختلافات وجود داشته باشد که این یک اختلاف خانوادگی است و در اصل وحدت و انسجام نظام هیچ اختلاف نظری وجود ندارد.

حقیقی اظهار کرد: باید همچنان با افزایش وحدت روزنه‌های نفوذ دشمنان را ببندیم و با برگزاری مراسمی مانند سوم خرداد با شکوه هرچه بیشتر و عظیم‌تر از گذشته اقتدار نظام اسلامی و همدلی و وحدت میان افراد را به گوش جهان برسانیم.

وی افزود: سوم خرداد نباید مانند گذشته با برنامه‌های تکراری برگزار شود، امسال باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته با برنامه‌های مدون‌تری ارائه شود، همه نهادها و دستگاه‌ها در برابر برگزاری مراسم سوم خرداد مسئول هستند و تنها یک ارگان و دستگاه مسئول آن نیست. همه باید به عزتمندی سوم خرداد و یادآوری تاریخ شهادت در این وقایع تاریخی متعهد باشند و موظف به ارائه برنامه با تشکیل ستاد سوم خرداد هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: تشکیل ستاد فرعی سوم خرداد با حضور نماینده ارشاد اسلامی استان مرکزی، بنیاد شهید موظف است همه شهدای بیت‌المقدس را به تفکیک دستگاه‌ها لیست کرده و در اختیار فرمانداران بگذارند، سپس فرمانداران با حضور نماینده بنیاد شهید برنامه ملاقات با خانوادههای شهید را تبیین کنند.

حقیقی خاطرنشان کرد: بر این اساس همه دستگاه‌ها باید برای ارائه برنامه‌های جدید و ماندگار که تاثیرخوبی در جامعه و الگوسازی جوانان ،در زمینه تکریم از خانواده‌های شهداء انجام دهند که با در نظر گرفتن چهلمین سال از انقلاب اسلامی بهتر است محوریت تعداد برنامه‌ها با چهل عنوان باشد.

captcha