کشف محموله ميلياردی لوازم خرازي قاچاق در اراک دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه کشاورزی خنداب از دیروز تا امروز كشف 142 كيلوگرم ترياك در استان مركزي از اصرار بر لایحه ضدملی تا مجلس در آزمون مردمی ماندن صعود با دست‌های آقای کلین‌شیت/تعطیلات میریم دربی/دیوار ایران به چین رسید سروش از سایپا رفت/ سلیمانی مدیرعامل شد «پوری حسینی» ممنوع‌الخروج شد تجمع مردمی آزادی مرضیه هاشمی مقابل سفارت سوئد/تصاویر انهدام باند جعل اسناد و مدارک دولتی حاشیه‌های پیش از دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عمان + تصاویر
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
کد خبر: 39668
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:

سوم خرداد فرصتی برای بازنگری حماسه‌هایی که در تاریخ ماندگار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: سوم خرداد فرصتی برای بازنگری حماسه‌هایی که در تاریخ ماندگار شد و در واقع پس از سوم خرداد از حالت تدافعی به حالت تهاجمی در مقابل دشمنان تغییر وضعیت داد.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از اراک امروز؛ فتح‌الله حقیقی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی سوم خرداد با اشاره به اهمیت روز سوم خرداد گفت: پیرو صحبت‌های امام خمینی(ره) که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، سوم خرداد روز مقاومت ملت ایران نامیده شد و در تاریخ استقامت و ایستادگی کشور ماندگار شد.

حقیقی اظهار کرد: در واقع می توان گفت جمهوری اسلامی پس از سوم خرداد از حالت تدافعی به حالت تهاجمی در مقابل دشمنان تغییر وضعیت داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از نکاتی که نسل امروز باید به آن واقف بوده و تاریخ جنگ ایران را بدانند همین است که جبهه ایران در مقابل دشمن در هر زمان با رویکرد متفاوت و در خور شرایط موجود حرکت کرده است؛ بر این مبنا تا پیش از سوم خرداد وضعیت دفاعی داشته و پس از آن با قدرت بیشتر پس از آن با قدرت بیشتر شرایط را به شکل تهاجم به دشمن ادامه داد.

حقیقی بیان کرد: باتوجه به اینکه پس از سوم خرداد هر حمله‌ای منجر به پیروزی شد می‌توان گفت سوم خرداد آغازی بود برای پیروزی که با بازخورد جهانی منجر به درخواست هیئت صلح جهانی از ایران شد، همچنین شروع قطعنامه‌های بازدارنده جنگ سازمان ملل پس از سوم خرداد اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه سوم خرداد یک روز ملی و به یاد ماندنی برای مردم ایران است، ادامه داد: آزادسازی خرمشهر با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی به وقوع پیوست که فرماندهان سپاه و بسیج از نخبگان علمی کشور بودند و توانستند در سن کم بزرگترین کارها را در زمان دفاع مقدس انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: به گواه تاریخ سخت‌ترین و ماندگارترین عملکرد هر ملت دفاع از شرف، باورها و خاک کشور است که مردم ایران در این سال‌ها ثابت کردند که در این مسیر همیشه با تمام قوا در استحکام و حفظ کشور موفق بوده‌اند.

حقیقی ادامه داد: کشورهای بیگانه و استکبار جهانی اگر درصدی از موفقیت ایران را در مدیریت امنیت و جنگ داشتند بارها و بارها آن را با بزرگ‌نمایی به گوش جهان می‌رساندند، بنابراین جوانان باید بدانند که امنیت و عظمت نظامی امروز ایران اسلامی مدیون قدرت و وجود افرادی است که در این حوزه‌ها خدمت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون ایران به عنوان یکی از قدرت های نظامی دنیا است، گفت: امروز نیروهای مسلح با دانش نوین که با قدرت ایمان کامل شده مسلح هستند و هیچ نظامی نمی‌تواند جایگاه نیروهای مسلح کشور را کتمان کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: در وضعیت کنونی که دشمنان همچنان به دنبال نابودی انقلاب اسلامی هستند و در هر زمان با توطئه‌های گوناگون کشور را به خطر انداخته‌اند، با قدرت و درایت نقشه‌های آنان بر باد رفته است. امکان دارد که در کشور اختلافات وجود داشته باشد که این یک اختلاف خانوادگی است و در اصل وحدت و انسجام نظام هیچ اختلاف نظری وجود ندارد.

حقیقی اظهار کرد: باید همچنان با افزایش وحدت روزنه‌های نفوذ دشمنان را ببندیم و با برگزاری مراسمی مانند سوم خرداد با شکوه هرچه بیشتر و عظیم‌تر از گذشته اقتدار نظام اسلامی و همدلی و وحدت میان افراد را به گوش جهان برسانیم.

وی افزود: سوم خرداد نباید مانند گذشته با برنامه‌های تکراری برگزار شود، امسال باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته با برنامه‌های مدون‌تری ارائه شود، همه نهادها و دستگاه‌ها در برابر برگزاری مراسم سوم خرداد مسئول هستند و تنها یک ارگان و دستگاه مسئول آن نیست. همه باید به عزتمندی سوم خرداد و یادآوری تاریخ شهادت در این وقایع تاریخی متعهد باشند و موظف به ارائه برنامه با تشکیل ستاد سوم خرداد هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: تشکیل ستاد فرعی سوم خرداد با حضور نماینده ارشاد اسلامی استان مرکزی، بنیاد شهید موظف است همه شهدای بیت‌المقدس را به تفکیک دستگاه‌ها لیست کرده و در اختیار فرمانداران بگذارند، سپس فرمانداران با حضور نماینده بنیاد شهید برنامه ملاقات با خانوادههای شهید را تبیین کنند.

حقیقی خاطرنشان کرد: بر این اساس همه دستگاه‌ها باید برای ارائه برنامه‌های جدید و ماندگار که تاثیرخوبی در جامعه و الگوسازی جوانان ،در زمینه تکریم از خانواده‌های شهداء انجام دهند که با در نظر گرفتن چهلمین سال از انقلاب اسلامی بهتر است محوریت تعداد برنامه‌ها با چهل عنوان باشد.

captcha