کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
کد خبر: 39623
تاریخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی خبر داد

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در پایتخت گل و گیاه کشور از 6 اردیبهشت‌ماه تا 14 اردیبهشت خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سیدمحمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره گل و گلاب در استان گفت: نخستین جشنواره گل و گلاب استان از 6 اردیبهشت‌ماه تا 14 اردیبهشت در شهرستان محلات برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم یکی از منحصر به فردترین و زیباترین آئین‌های کهن استان مرکزی بوده و می‌تواند به عنوان مراسمی که برخاسته از دل طبیعت است در جذب گردشگر موثر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: شهرستان محلات به‌عنوان بام گل ایران، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های منحصر به فردی در زمینه جذب گردشگر و اغنای گردشگران دارد که با توجه به وجود گل و گیاه فراوان در این منطقه، گردشگران می‌توانند با مراجعه به کارگاه‌های گلاب‌گیری از نزدیک گل‌چینی و گلاب‌گیری به شیوه سنتی و صنعتی را مشاهده کنند.

حسینی بیان کرد: حدود 50 هکتار از اراضی شهرستان محلات به کشت گل محمدی اختصاص دارد و سالانه  200 تُن برداشت محصول از این اراضی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: محلات ظرفیت وجود کارگاه‌های بزرگ گلاب‌گیری، فرآوری گلاب و گیاهان دارویی و عرقیات را دارد که این توانمندی نه تنها به توسعه اقتصادی منطقه کمک می‌کند، بلکه سبب شکوفایی یکی دیگر از فرصت‌های گردشگری منطقه می‌شود.

انتهای پیام/م

captcha