دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه کشاورزی خنداب از دیروز تا امروز از اصرار بر لایحه ضدملی تا مجلس در آزمون مردمی ماندن صعود با دست‌های آقای کلین‌شیت/تعطیلات میریم دربی/دیوار ایران به چین رسید سروش از سایپا رفت/ سلیمانی مدیرعامل شد «پوری حسینی» ممنوع‌الخروج شد تجمع مردمی آزادی مرضیه هاشمی مقابل سفارت سوئد/تصاویر انهدام باند جعل اسناد و مدارک دولتی حاشیه‌های پیش از دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عمان + تصاویر دعوت از داوطلبان امامت جمعه برای شرکت در آزمون / ۳۰ساله‌ها می‌توانند امام جمعه شوند جزئیات تحویل خودروهای پیش فروش شده سایپا/ افزایش ۳۰ درصدی قیمت پراید و تیبا
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
کد خبر: 39549
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد

افزایش 14 درصدی حقوق مستمری‌بگیران بهزیستی/فعالیت 150 اورژانس اجتماعی در کشور

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به افزایش 14 درصدی حقوق مستمری بگیران در سال 97 گفت: این افزایش مستمری از اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ انوشیروان محسنی بندپی، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان مرکزی به تصویب لایحه حمایت از افراد معلول اشاره کرد و گفت: این لایحه به عنوان جامع ترین و کامل‌ترین لایحه حمایت از معلولان توسط دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده بود که طی یک هفته گذشته به تصویب رسید و به زودی عملیاتی خواهد شد.

افزایش 14 درصدی حقوق مستمری بگیران بهزیستی

محسنی با اشاره به افزایش 14 درصدی حقوق مستمری بگیران در سال 97 اظهار کرد: این افزایش مستمری از اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تلاش برای کاهش طلاق و مقابله با آسیب‌های اجتماعی با جدیت در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد، ادامه داد: برای تحقق بخشیدن به این هدف سازمان بهزیستی برنامه های متعددی را در دستور کار قرار داده است که طرح‌های پیشگیری در بخش‌های سوء مصرف مواد مخدر یکی از مهمترین این طرح ها است.

معاون وزیر اضافه کرد: همچنین ارائه آموزش‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همچون جلوگیری از طلاق، افزایش مهارت‌های زندگی، فرزندپروری و توانمندسازی مددجویان از دیگر برنامه های سازمان بهزیستی برای مقابله با آسیب های اجتماعی است.

راه‌اندازی 150 اورژانس اجتماعی به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی

رئیس سازمان بهزیستی ارائه خدمات تخصصی توسط اورژانس‌های اجتماعی را یکی از مهمترین برنامه ها در راستای جلوگیری از آسیب‌ها و کمک به افراد در معرض خطر عنوان کرد و ادامه داد: در همین راستا ۱۵۰ اورژانس اجتماعی در سطح کشور برای کاهش آسیب‌ها راه‌اندازی شده است

استاندار مرکزی:

مسئولان باید با تمام توان به مردم خدمت کنند

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه خدمت در جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی یک فرصت استثنایی و بسیار سازنده است، گفت: مسئولان باید از این فرصت برای ارائه خدمات ارزنده به مردم استفاده کنند چراکه هر کسی این افتخار نائل نمی شود.

 آقازاده داشتن تخصص و مهارت برای پذیرفش مدیریت را مهم و ضروری دانست و افزود: این مهم باعث می شود مدیران و مسئولان به بهترین شکل ممکن به وظایف خود اشراف داشته و به وظیفه خود عمل کنند، در واقع این مهم سبب پیشرفت و توسعه بیش از پیش جامعه اسلامی می شود. 

وی با تاکید بر اینکه کار در سازمان بهزیستی بسیار حساس و مشکل است، ادامه داد: بهزیستی طیف گسترده ای از جامعه را که بسیار حساس، آسیب پذیر و شکننده که درد و رنج فراوانی را می‌کشند، تحت حمایت دارد و کارکنان بهزیستی با صبر و شکیبایی به رفع این آلام و رنج های ناشی از معلولیت ها و مشکلات آن ها می‌پردازند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی:

هدف بهزیستی ارتقاء سطح رفاه اجتماعی قشر آسیب دیده است

زهرا امینی، مدیرکل جدید بهزیستی استان مرکزی گفت: هدف بهزیستی ارتقاء سطح رفاه اجتماعی و معیشت قشر محروم و آسیب دیده جامعه است.

امینی با اشاره به اینکه بودجه مالی سازمان پاسخگوی این همه نیاز و حل مشکلات اجتماعی نیست، خاطرنشان کرد: بایستی با تکیه بر مشارکت های مردمی و برگزاری جلسات هم اندیشی این مشکلات را حل کنیم.

در این آئین از زحمات بهروز رفیعی قدردانی و زهرا امینی به عنوان مدیرکل بهزیستی استان مرکزی معرفی شد.

انتهای پیام/م

captcha