كشف بیش از 206 كيلوگرم ترياك در استان مركزي/ کلاه‌برداری مردم شياد تحت عنوان سازمان‌های حمايتي و خدماتي گازگرفتگی در اراک قربانی گرفت بازار سرپوشيده اراك تعطیل شد حادثه‌ی تأثرانگیز سیل ویرانگر در شیراز مایه‌ی اندوه اینجانب است/ همگان را توصیه به‌سرعت و جدیت در انجام‌ وظیفه نمائید تخلیه آب اولویت اصلی سپاه در مناطق سیل‌زده است/همه امکانات برای مناطق سیل‌زده ارسال شده است چرا تناقض‌های رفتاری و گفتاری غرب دیده نمی‌شود؟ کمک های بسیج و سپاههای استانی به مناطق سیل زده؛ مثل سیل، مثل سیلاب/آغاز مرحله دوم کمک رسانی بعد از امدادرسانی اولیه خمین با یادگاری از ادوار کهن+تصاویر گروه‌های مقاومت: تمام اهداف اسرائیلی در تیررس ماست واکنش تند کاربران به توییت حسام‌الدین آشنا +تصاویر
سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
کد خبر: 39463
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی مطرح کرد

تداوم ناپایداری‌های جوی در استان مرکزی/کاهش بین 3 تا 5 درجه هوا از صبح فردا

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی و ماهوره ای حاکی از تداوم و تشدید ناپایداری‌ها طی 24 ساعت آینده در استان مرکزی است.

مرتضی ذوالفقاری، مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به وضعیت جوی استان گفت: بررسی نقشه های هواشناسی و ماهوره ای حاکی از تداوم و تشدید ناپایداری‌ها طی 24 ساعت آینده در استان مرکزی است.

وی افزود: ناپایداری‌ها به صورت رگبار و رعدوبرق بوده و در ساعات بعدازظهر روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تداوم خواهد داشت. باتوجه به بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در برخی از مناطق استان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی تصریح کرد: همچنین به دلیل ریزش هوای سرد از عرض های شمالی به کشور، دمای هوا در مناطق شمالی و با شدت کمتری در مناطق مرکزی کشور کاهش خواهد داشت بنابراین بارش ها در برخی از مناطق سردسیر و ارتفاعات استان به صورت بارش برف خواهد بود.  

ذوالفقاری با اشاره به اینکه صبح فردا دمای هوا در استان مرکزی به طور میانگین بین 3 تا 5 درجه کاهش خواهد یافت، بیان کرد: در برخی از نقاط به ویژه مناطق شمال استان دما به زیر صفر درجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته بیشترین بارش ها به میزان 30.3 میلیمتر مربوط به غرق آباد و کمترین میزان بارش با چهار دهم میلیمتر مربوط به خمین بوده است. همچنین از نظر دمایی «غرق آباد» با دمای سه درجه بالای صفر و خمین با دمای 18.2 درجه بالای صفر به ترتیب به عنوان سردترین و گرم‌ترین شهر استان مرکزی بوده اند.

 مدیرکل هواشناسی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما در استان توصیه می شود کشاورزان اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.


انتهای پیام/م

captcha