کشف و ضبط 5000 لیتر سوخت قاچاق در خنداب كشف یک میلیارد ریال کالای قاچاق در شازند تخصیص 120 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک/اعتبارات مصوب سفر هیئت دولت به استان کامل محقق نشده است سفیر جمهوری بنین وارد اراک شد+تصاویر برداشت بیش از 17 هزار کیلوگرم گیاه دارویی کتیرا و شیره باریجه در استان مرکزی دوستداران طبیعت محور اراک – فرمهین را از وجود زباله پاکسازی کردند+تصاویر اختصاص 13 میلیارد ریال برای تکمیل فرهنگسرای محلات 36 محوراستان مرکزی در پویش مردمی از زباله پاکسازی می‌شود از راه حل هفت دغدغه روحانی تا مناطق آزاد در بیراهه حسرت 7 ساله قلعه‌نویی/صدرنشین گروه مرگ به دنبال پیروزی/خطر محرومیت بزرگ برای 4 تیم ایرانی
یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
کد خبر: 39463
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی مطرح کرد

تداوم ناپایداری‌های جوی در استان مرکزی/کاهش بین 3 تا 5 درجه هوا از صبح فردا

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی و ماهوره ای حاکی از تداوم و تشدید ناپایداری‌ها طی 24 ساعت آینده در استان مرکزی است.

مرتضی ذوالفقاری، مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به وضعیت جوی استان گفت: بررسی نقشه های هواشناسی و ماهوره ای حاکی از تداوم و تشدید ناپایداری‌ها طی 24 ساعت آینده در استان مرکزی است.

وی افزود: ناپایداری‌ها به صورت رگبار و رعدوبرق بوده و در ساعات بعدازظهر روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تداوم خواهد داشت. باتوجه به بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در برخی از مناطق استان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی تصریح کرد: همچنین به دلیل ریزش هوای سرد از عرض های شمالی به کشور، دمای هوا در مناطق شمالی و با شدت کمتری در مناطق مرکزی کشور کاهش خواهد داشت بنابراین بارش ها در برخی از مناطق سردسیر و ارتفاعات استان به صورت بارش برف خواهد بود.  

ذوالفقاری با اشاره به اینکه صبح فردا دمای هوا در استان مرکزی به طور میانگین بین 3 تا 5 درجه کاهش خواهد یافت، بیان کرد: در برخی از نقاط به ویژه مناطق شمال استان دما به زیر صفر درجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته بیشترین بارش ها به میزان 30.3 میلیمتر مربوط به غرق آباد و کمترین میزان بارش با چهار دهم میلیمتر مربوط به خمین بوده است. همچنین از نظر دمایی «غرق آباد» با دمای سه درجه بالای صفر و خمین با دمای 18.2 درجه بالای صفر به ترتیب به عنوان سردترین و گرم‌ترین شهر استان مرکزی بوده اند.

 مدیرکل هواشناسی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما در استان توصیه می شود کشاورزان اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.


انتهای پیام/م

captcha