وزیرآموزش و پرورش دولت دهم در مسجد الزهرا اراک ؛

آمریکا به دنبال نابود کردن ستون علمی کشور است

حاجی بابایی گفت : ما در 37 سال بعد از انقلاب به علومی دست یافته ایم که اقتدار ما را رقم زده و امروز غرب فضای تهدید را به عنوان مسیری برای ضربه زدن به علم ما انتخاب کرده است و ایران را متهم می کند که می خواهد بمب اتم بسازد.
کد خبر: ۳۹۴۵ تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۴
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا ؛ حمیدرضا حاجی بابایی وزیر سابق آموزش و پرورش عصر امروز در مسجد الزهرا شهر اراک در همایش فرهیختگان ، اقتدار انقلاب اسلامی در سطح جهان را لازمه ی دفاع از قرآن و اسلام عنوان کرد.


حاجی بابایی در ابتدا با اشاره جمله تاریخی امام ( ره) که می فرماید حفظ نظام اوجب واجبات است ، گفت : حفظ نظام از برپایی نماز و خواندن قرآن واجب تر است و آیا مگر می شود که انسان نماز بخواند و با ظلم مبارزه نکند ، مگر می شود انسان صدای درخواست یاری حسین (ع) را بشنود و بگوید من دارم نماز شب می خوانم.


وی ادامه داد : نظامی که اقتدار نداشته باشد هیچ کارایی ندارد و این اقتدار نظام است که مشخص می کند ما در دنیا چقدر می توانیم از اسلام و قرآن دفاع کنیم.


وزیر سابق آموزش و پرورش با عنوان اینکه آمریکا امروز اقتدار نظام را نشانه گرفته است گفت : اوباما با اقتدار نظام ما مبارزه می کند و مولفه های اقتدار ایران که به همت و یاری قرآن، اسلام و خون شهدا ایجاد شده است از فرهنگ اسلامی و عاشورایی ما نشات گرفته است.


حاجی بابایی در همین رابطه افزود : امروز آمریکا در تمام نقاط دنیا به دنبال قطعه قطعه کردن شیعیان است و می خواهد اقتدار نظام در سراسر دنیا را بشکند.


وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به دنبال نابود کردن ستون علمی کشور هستند،  گفت : ما در 37 سال بعد از انقلاب به علومی دست یافته ایم که اقتدار ما را رقم زده و امروز غرب فضای تهدید را به عنوان مسیری برای ضربه زدن به علم ما انتخاب کرده است و ایران را متهم می کند که می خواهد بمب اتم بسازد.


وزیرسابق آموزش و پروزش در بیان سوء نیت های آمریکایی ها به ایران ادامه داد : آمریکایی ها می گویند شما نباید علم موشکی داشته باشید اما ما می دانیم اگر در دوران دفاع مقدس فقط چند صد موشک داشتیم مجبور نبودیم در جنگ این حجم خسارت را تحمل کنیم و اگر علم موشک را داشتیم بهترین جوانان کشور را در جنگ از دست نمی دادیم.


حاجی بابایی با اشاره به سیاست های خصمانه ی آمریکا در پایین کشاندن قیمت نفت در دو سال اخیر گفت : ما چند سال پیش با آمریکا هیچ گاه ادعای دوستی نمی کردیم و در تمام برهه ها بر دهن آمریکا می زدیم و در آن ایام نفت را نیز در هر بشکه 140 دلار معامله می کردیم اما اکنون که می گویند با آمریکا دوست شده ایم می بینیم که با سیاست ورزی آمریکا نفت را در حدود 25 دلار معامله می کنیم و از آن طرف هم عربستان برای ما خط و نشان می کشد.


وی با بیان اینکه امروز بزرگترین مشکل کشور ما رکود اقتصادی است گفت : در سال های قبل ما دچار تورم اقتصاد بودیم و تورم به مانند فشار خون است اما اکنون ما دچار رکود اقتصادی هستیم و رکود مانند سکته ی اقتصاد می ماند.


وزیر سابق آموزش و پرورش بارها با بیان غیرقابل اعتماد بودن آمریکایی ها عنوان کرد : در ابتدای مذاکرات  اعلام کردند که در صورت مذاکره با آمریکا تحریم ها برداشته می شود و ۱۵۰ میلیون دلار پول بلوکه شده ایران آزاد می شود ، اما امروز وزیر خارجه ی امریکا با کمال وقاحت میزان پول های بلوکه شده را ۳ میلیون دلار اعلام کرده و می بینیم که ساختار تحریم ها همچنان پا بر جا است.


حاجی بابایی با بیان اینکه در انتخابات 7 اسفند یک اکثریت قابل توجهی از نیروهای انقلابی وارد مجلس شدند خاطر نشان کرد : بايد معيار انتخاب كار آمدي و سابقه درخشان نامزد انتخابات باشد و در انتخابات پیش رو به امید خدا همچون 7 اسفند اکثر نیروهای انقلابی وارد مجلس خواهند شد.


انتهای پیام/ش