افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+ جدول شهر مدرنی که قرار است منطقه را تغییر دهد/ «بن سلمان» پیمانکار پروژه «شیمون پرز» شد عاشق ایران هستم/بارها شاهنامه را خوانده‌ام/سال قبل رویایی نشد استان مرکزی جزو پنج استان کم بارش کشور/بحران آب جدی است رودوزی سنتی؛ هنری 100 ساله درتفرش که نیازمند احیا است/مقدمات ثبت جغرافیایی دوخت تفرشی‌دوزی در حال انجام است فروردین سال 61؛ «محلات» رنگ خون گرفت/فتح‌المبین، کربلای 27 شهید و 19 اسیر از محلات+تصاویر گذری بر حمام تاریخی «مصطفوی»/گنجینه‌ای کهن که منتظر گردشگران است مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند/ اعتماد به نسخه بیگانگان خطایی بزرگ است/ باید نسبت به اقتصاد ملی تعصب داشته باشیم شهرستان سراب‌ها؛ پذیرای میهمانان نوروزی+تصاویر مرکزی؛ دومین استان در ساخت نیروگا‌ه‌های خورشیدی
پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
کد خبر: 38386
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند:

برخورد جدی پلیس با هنجار شکنان در چهارشنبه آخر سال/امنیت شهروندان و تخریب اموال عمومی خط قرمز پلیس است

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند گفت: مزاحمت برای شهروندان، تخریب اموال و اماکن خصوصی و دولتی از جمله خط قرمزهای پلیس است و افرادی که این خط قرمزها را رعایت نکنند، برابر با قانون با آنان برخورد می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ محمدعقیل سلگی سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما، گفت: تعامل هدفمند پلیس با رسانه می‌تواند بستری مناسب برای اطلاع‌رسانی باشد که این امر موجب ارتقا سطح امنیت اجتماعی نیز می‌شود. در واقع رسانه‌ها با همکاری پلیس و با آگاه‌سازی مردم علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، فضا را برای مجرمان ناامن کنند.

پلیس همراه مردم در شادی‌ها است

وی افزود: یکی از نتایج خوب اطلاع‌رسانی دقیق، صحیح و به موقع این است که می‌تواند از شایعه‌سازی جلوگیری کند، چراکه شایعه‌سازی بسیار مخرب بوده و رسانه باید در این زمینه، همراه و در کنار پلیس، در صحنه حضور داشته باشد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند ادامه داد: پلیس مخالف شادی مردم نیست و حتی هر کمکی که برای شاد کردن جامعه از پلیس بربیاید، دریغ نخواهد کرد اما در چهارشنبه آخر سال برای حفظ امنیت مردم خط قرمزهایی دارد.

با افرادی که خط قرمز پلیس را رعایت نکنند، برخورد جدی خواهد شد

سلگی بیان کرد: مزاحمت برای شهروندان، تخریب اموال و اماکن خصوصی و دولتی از جمله خط قرمزهای پلیس است و افرادی که این خط قرمزها را رعایت نکنند، برابر با قانون با آنان برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: پلیس از ایجاد فضای امنیتی در چهارشنبه آخر سال پرهیز می‌کند، اما در عین حال با کسانی که پای خود را فراتر از قانون بگذارند و تخطی کنند، برخورد جدی و قاطع خواهد شد.

68 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در شازند

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند عنوان کرد: در سال 96 نسبت به سال قبل، در بحث کشف مواد مخدر، با 68 درصد افزایش مواجه بوده‌ایم که در این خصوص، 142 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده و 1 هزار و 418 نفر از معتادان و خرده فروشان و  30 قاچاقچی و 10 باند، دستگیر و متلاشی شده است.

سلگی اضافه کرد: در خصوص کالای قاچاق نیز حدود 60 میلیارد ریال کشفیات به دست آمده و در این راستا 500 نفر نیز دستگیر شده‌اند.

وی یادآور شد: در حوزه کشفیات سرقت، نسبت به سال گذشته 3 درصد افزایش و همچنین در زمینه کشفیات نیز با افزایش  110 درصدی مواجه بوده‌ایم.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند گفت: در زمینه کلاهبرداری در سطح شهرستان شازند،  20 درصد کاهش وجود داشته است. با فرهنگ‌سازی  و اقدامات ایجابی پلیس در سطح شهرستان، در زمینه نزاع فردی 18 درصد و در زمینه نزاع دسته جمعی، می‌توانیم 29 درصد کاهش را داشته باشیم.

سلگی اظهار کرد: در خصوص تصادفات منجر به فوت، 3 درصد کاهش و در زمینه مجروحان، 4 درصد افزایش وجود داشته که در این زمینه بحث فرهنگ‌سازی بسیار می‌تواند موثر باشد.

83 درصد از پرونده‌های مشاوره منجر به سازش شد

وی ادامه داد: طی سال 96، 2 هزار و 160 نفر به مراکز مشاوره پلیس در کلانتری‌ها مراجعه داشته‌اند که از این تعداد، 300 نفر مشاوره گرفته و 83 درصد پرونده‌ها منجر به سازش شده است.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند  عنوان کرد: در سطح شهرستان، تعداد 500 نفر در زمینه همیاران پلیس آموزش دیده‌اند و تعداد 30 نفر نیز پلیس‌یار در سطح مدارس داریم. همچنین برای 2 هزار نفر از اقشار مختلف جامعه، آموزش‌های همگانی برگزار شده که 150 کارگاه آموزشی در طول سال منعقد شده است.

 70 نفر سارق در 150 فقره سرقت دستگیر شدند

سلگی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 20 مرحله طرح پاکسازی در سطح شهرستان انجام شده است، تصریح کرد: 35 درصد از کشفیات مربوط به این طرح ها بوده و همچنین طی سال جاری 150 فقره سرقت کشف شده است که در راستای آن، 70 سارق دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: سامانه 197، خدماتی بدون هزینه است که مردم با گذاشتن پیام خود بر روی این شماره می‌توانند نسبت به اقدامات پلیس، انتقاد، پیشنهاد و تقدیرهای خود را ارسال کنند.

انتهای پیام/ک

captcha