سانحه رانندگی کنار گذر اراک یک کشته بر جای گذاشت رونمایی از محصول جدید شرکت کمباین سازی ایران+عکس حكم مديرعامل سازمان همياري شهرداری‌های استان مركزي تمديد شد بازار مناسبی برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی وجود ندارد/صادرات سالیانه ۲۰ تن گوجه گلخانه‌ای از تفرش فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند صادرات غیرنفتی ۳۱ میلیارد دلاری ایران در ۸ ماهه امسال چگونه خبر‌های جعلی را در شبکه‌های اجتماعی تشخیص دهیم؟ ۴ رشد ۴۵ برابری فروش محصولات دانش‌بنیان ایرانی/ حدود ۳ هزار ایده به محصول تبدیل شد چهار برند تولید‌کننده لوازم خانگی ایرانی و خارجی قیمت محصولات خود را کاهش می‌دهند سونامی تئاترهای ۲۵۰ هزارتومانی!
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
کد خبر: 38384
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
مدیر جهاد کشاورزی شازند خبر داد؛

پیش بینی تولید 1000 تُن ماهی در سال 97 در شهرستان شازند

مدیر جهاد کشاورزی شازند گفت: پیش‌بینی شده که در سال آینده با افزایش 20 درصدی تولید ماهی در شازند، میزان تولید در این شهرستان به یک هزار تُن در سال برسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ منوچهر کریمی، مدیر جهاد کشاورزی شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما، گفت: شهرستان شازند 25 واحد استخر پرورش ماهی دو منظوره و 3 واحد حد واسط داشته و رتبه دوم استان مرکزی در تولید ماهی را دارد.

وی افزود: در شهرستان شازند سالانه 800 تُن ماهی تولید و روانه بازار می‌شود که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شازند ادامه داد: این در حالی است که در شازند از یک سوم ظرفیت و استعداد شهرستان برای پرورش ماهی استفاده می‌شود که هنوز از آب‌های سطحی استفاده چندانی نشده است.

کریمی بیان کرد: میزان سرانه استفاده گوشت ماهی در استان مرکزی سالیانه 9 کیلوگرم است که این میزان در شهرستان شازند 10 کیلوگرم بوده که یک کیلوگرم از سرانه استان بیشتر است.

وی در خصوص اشتغالی که از این طریق ایجاد می‌شود، عنوان کرد: در ازای هر 10 تُن پرورش ماهی، برای یک نفر اشتغال ایجاد می‌شود که با توجه به تولید 800 تُنی ماهی در شازند، به طور مستقیم 80 نفر در این حوزه مشغول به کار شده‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی شازند تصریح کرد: در خصوص پرورش ماهی حد واسط که در یکی از مزرعه‌ها 8 میلیون قطعه و در دیگری 4 میلیون قطعه تولید انجام شده است، به ازای هر 500 هزار قطعه تخم چشم زده، یک نفر مشغول به کار می‌شود.

کریمی گفت: علاوه بر مصرف شهرستانی، ماهی‌های پرورشی و تخم‌های چشم زده تولیدی شهرستان به استان‌های همجوار از جمله تهران، لرستان و چهارمحال و بختیاری صادر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده که در سال آینده با افزایش 20 درصدی تولید ماهی در شازند، میزان تولید در این شهرستان به یک هزار تُن در سال برسد.

انتهای پیام/ن

captcha