افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+ جدول شهر مدرنی که قرار است منطقه را تغییر دهد/ «بن سلمان» پیمانکار پروژه «شیمون پرز» شد عاشق ایران هستم/بارها شاهنامه را خوانده‌ام/سال قبل رویایی نشد استان مرکزی جزو پنج استان کم بارش کشور/بحران آب جدی است رودوزی سنتی؛ هنری 100 ساله درتفرش که نیازمند احیا است/مقدمات ثبت جغرافیایی دوخت تفرشی‌دوزی در حال انجام است فروردین سال 61؛ «محلات» رنگ خون گرفت/فتح‌المبین، کربلای 27 شهید و 19 اسیر از محلات+تصاویر گذری بر حمام تاریخی «مصطفوی»/گنجینه‌ای کهن که منتظر گردشگران است مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند/ اعتماد به نسخه بیگانگان خطایی بزرگ است/ باید نسبت به اقتصاد ملی تعصب داشته باشیم شهرستان سراب‌ها؛ پذیرای میهمانان نوروزی+تصاویر مرکزی؛ دومین استان در ساخت نیروگا‌ه‌های خورشیدی
پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
کد خبر: 38384
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
مدیر جهاد کشاورزی شازند خبر داد؛

پیش بینی تولید 1000 تُن ماهی در سال 97 در شهرستان شازند

مدیر جهاد کشاورزی شازند گفت: پیش‌بینی شده که در سال آینده با افزایش 20 درصدی تولید ماهی در شازند، میزان تولید در این شهرستان به یک هزار تُن در سال برسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ منوچهر کریمی، مدیر جهاد کشاورزی شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما، گفت: شهرستان شازند 25 واحد استخر پرورش ماهی دو منظوره و 3 واحد حد واسط داشته و رتبه دوم استان مرکزی در تولید ماهی را دارد.

وی افزود: در شهرستان شازند سالانه 800 تُن ماهی تولید و روانه بازار می‌شود که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شازند ادامه داد: این در حالی است که در شازند از یک سوم ظرفیت و استعداد شهرستان برای پرورش ماهی استفاده می‌شود که هنوز از آب‌های سطحی استفاده چندانی نشده است.

کریمی بیان کرد: میزان سرانه استفاده گوشت ماهی در استان مرکزی سالیانه 9 کیلوگرم است که این میزان در شهرستان شازند 10 کیلوگرم بوده که یک کیلوگرم از سرانه استان بیشتر است.

وی در خصوص اشتغالی که از این طریق ایجاد می‌شود، عنوان کرد: در ازای هر 10 تُن پرورش ماهی، برای یک نفر اشتغال ایجاد می‌شود که با توجه به تولید 800 تُنی ماهی در شازند، به طور مستقیم 80 نفر در این حوزه مشغول به کار شده‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی شازند تصریح کرد: در خصوص پرورش ماهی حد واسط که در یکی از مزرعه‌ها 8 میلیون قطعه و در دیگری 4 میلیون قطعه تولید انجام شده است، به ازای هر 500 هزار قطعه تخم چشم زده، یک نفر مشغول به کار می‌شود.

کریمی گفت: علاوه بر مصرف شهرستانی، ماهی‌های پرورشی و تخم‌های چشم زده تولیدی شهرستان به استان‌های همجوار از جمله تهران، لرستان و چهارمحال و بختیاری صادر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده که در سال آینده با افزایش 20 درصدی تولید ماهی در شازند، میزان تولید در این شهرستان به یک هزار تُن در سال برسد.

انتهای پیام/ن

captcha