مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند فعالیت دشمنان در جنگ اقتصادی بزرگتر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن مردم است #حالا_فهمیدید_چرا مدافعان حرم در خارج از مرزها جنگیدند؟ +تصاویر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهدای آلومینیوم اراک برگزار شد+ تصاویر مطالبه مردم برخورد با رسانه‌هایی است که تریبون اپوزیسیون شده‌اند/ خط مشترک رسانه‌های خارجی زدودن واژه تروریست از پیشانی الاحوازیه بود/ پیوند رسانه‌های لندن‌نشین و دلارهای سعودی در حادثه اهواز نمایان بود +فیلم دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند زنگ مهر و مقاومت در مدارس دلیجان نواخته شد+عکس نمایشگاه بزرگ «مقاومت عاشورایی» در اراک افتتاح شد+ تصاویر جزئیات پیاده روی اربعین دانشجویی اعلام شد/ چگونگی دریافت مجوز خروج و ثبت نام توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
کد خبر: 38381
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
هم‌زمان با چهارشنبه پایانی سال؛

حضور آتش‌نشانان ساوجی در 8 نقطه پرخطر/ 15 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای در آماده‌باش کامل هستند

چهارشنبه سوری سال هاست برای مردم به یک دردسر واقعی تبدیل شده است؛ بی‌احتیاطی فرزندان و عدم مدیریت والدین در مراقبت از آنان سبب بروز حوادث دلخراشی در شب جهارشنبه سوری می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  نارخبر، چهارشنبه سوری که با نام های جشن چهارشنبه پایان سال و شب چهارشنبه سرخ نیز شناخته می‌شود یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب واپسین چهارشنبه سال (از غروب سه‌شنبه) برگزار می‌شود و اولین جشن از مجموعه جشن ها و مناسبت‌های نوروزی است.

چهارشنبه سوری سال هاست برای مردم به یک دردسر واقعی تبدیل شده است؛ بی‌احتیاطی فرزندان و عدم مدیریت والدین در مراقبت از آنان سبب بروز حوادث دلخراشی در شب جهارشنبه سوری می شود.

ثبت 28 مورد آتش‌سوزی در چهارشنبه سوری سال گذشته در ساوه

محمدرضا برزگر، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهردای ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر با تاکید بر آماده باش کامل نیروهای آتش‌نشانی ‌گفت: نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی با تجهیزات کامل امروز در 8 نقطه شهر مستقر هستند.

وی با اشاره به سوانح سال گذشته چهارشنبه سوری در ساوه افزود: سال گذشته 28 مورد آتش سوزی و دو مورد تخریب ساختمان بر اثر انفجار مواد محترقه در این شهرستان رخ داد.

برزگر بیان کرد: از همشهریان می خواهیم که به خاطر حفظ حقوق دیگران و احترام به شهدای پلاسکو که از همکاران آتش نشانی بودند، این آئین ایرانی را به همان شکل باستانی برگزار کنند.

وی ادامه داد: برپایی آتش کنترل شده و برگزاری این آئین کمترین خطر را برای خود خانواده دارد و لازم است خانواده ها، فرزندان خود را مراقبت کنند.

سرپرست سازمان آتش نشانی با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی اظهار کرد: چند همایش با همکاری آموزش و پرورش برای آشنایی کودکان با خطرات مواد محترقه برگزار کردیم .

وی افزود: جشنواره « نه به ترقه بازی» را نیز چندی پیش در پارک سلمانیه با حضور گسترده دانش‌آموزان و والدین آنها برگزار کردیم که با استقبال زیادی مواجه شد و حتی آتش های کنترل شده ای برای اجرای این آیین سنتی برپا کردیم.

برزگر آتش نشانی ساوه

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه:

آماده باش 15 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای در ساوه

نعمت الله عزیزی، سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز گفت: در شب چهارشنبه سوری 15 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای ساوه و زرندیه در نقاط حادثه سازی مانند ‌شهر صنعتی،‌ شهرک علوی، دریاچه،‌ یولاق، و بام ساوه در آمادگی کامل به سر می‌برند.

عزیزی فوریت ساوه

وی افزود: سال گذشته در حوادث چهارشنبه سوری شاهد ثبت 30 مورد مراجعه کننده به مراکز درمانی و بیمارستانی بودیم که 28 نفر دچار سوختگی و 2 نفر از ناحیه چشم آسیب دیده بودند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به مصدومیت تعدادی از بانوان ساوجی در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته بیان کرد: از تعداد 30 مراجعه کننده آسیب دیدگان حوادث چهارشنبه سوری چهار نفر از بانوان بودند.

وی ادامه داد: از خانواده ها می خواهیم مراقب کودکان و  زنان باردار باشند و حتی الامکان در این شب از حضور در خارج خانه خودداری کنند وو به محض بروز هر حادثه‌ای با مرکز اورژانس با شماره تلفن  115 تماس بگیرند.

عزیزی اظهار کرد: اورژانس بیمارستان های شهید مدرس و شهید چمران ساوه در آمادگی کامل برای پذیرش حادثه دیدگان چهارشنبه سوری هستند.

به گفته کارشناسان، مواد منفجره دست ساز معمولا بیشترین آسیب را به استفاده کنندگان وارد می کند و لازم است که مسئولان مربوطه در ایام آخر سال با کنترل مکان های فروش مواد اولیه این مواد منفجره و ایجاد محدودیت در فروش این اقلام از شدت آسیب ها بکاهند.

انتهای پیام/م

captcha