مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند فعالیت دشمنان در جنگ اقتصادی بزرگتر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن مردم است #حالا_فهمیدید_چرا مدافعان حرم در خارج از مرزها جنگیدند؟ +تصاویر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهدای آلومینیوم اراک برگزار شد+ تصاویر مطالبه مردم برخورد با رسانه‌هایی است که تریبون اپوزیسیون شده‌اند/ خط مشترک رسانه‌های خارجی زدودن واژه تروریست از پیشانی الاحوازیه بود/ پیوند رسانه‌های لندن‌نشین و دلارهای سعودی در حادثه اهواز نمایان بود +فیلم دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند زنگ مهر و مقاومت در مدارس دلیجان نواخته شد+عکس نمایشگاه بزرگ «مقاومت عاشورایی» در اراک افتتاح شد+ تصاویر جزئیات پیاده روی اربعین دانشجویی اعلام شد/ چگونگی دریافت مجوز خروج و ثبت نام توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
کد خبر: 38258
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
در شورای اداری استان مرکزی مطرح شد؛

30 درصد پست های مدیریتی در اختیار بانوان قرار می گیرد/هدف گذاری 1.5میلیون دلاری صادرات از استان مرکزی

معاون رئیس جمهور در امور خانواده و بانوان گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور در دولت دوازدهم 30 درصد پست های مدیریتی در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور خانواده و بانوان عصر روز شنبه در شورای اداری استان مرکزی گفت: دولت دوازدهم در راستای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و مطالبات انتخاباتی خود، موضوع عدالت اجتماعی را به معنای واقعی در حوزه بانوان در دستور کار قرار داده است.

ابتکار اظهار کرد: مجموعه سیاست هایی که در حوزه زنان و خانواده در دستور کار دولت قرار دارد، بر اساس سیاست های بالا دستی نظام و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون برنامه ششم توسعه است.

وی با اشاره به اینکه در برخی از نقاط روستایی و استان های مرزی به دلیل کمبود امکانات، نبود امکانات تردد و تحصیل، شکاف هایی وجود دارد، اضافه کرد: به دنبال این هستیم با سوق دادن امکانات به این مناطق این کمبودها را جبران کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور خانواده و بانوان با تاکید بر اینکه سرعت رشد بانوان در تحصیلات خصوصا تحصیلات تکمیلی خیلی بیشتر از آقایان بوده است، ادامه داد: البته به همین میزان هم در حوزه اشتغال بانوان دارای معضل هستیم که باید برای رفع این مشکل برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

ابتکار با اشاره به اینکه سلامت خانواده ها از جایگاه بالایی برخوردار است، افزود: جامعه سالم نیازمند خانواده سالم است و برای اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی محقق شود لازم است خانواده هایی سالم داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه خانواده های ایرانی با تهدیداتی روبه رو است، اضافه کرد: مشکلاتی نظیر اعتیاد، خشونت، مشکلات اجتماعی از مهمترین تهدیداتی است که امروز جامعه با آنها روبه رو است.

30 درصد پست های مدیریتی در دولت دوازدهم در اختیار بانوان قرار می گیرد

معاون رئیس جمهور در امور خانواده و بانوان با بیان اینکه بر اساس دستور رئیس جمهور در دولت دوازدهم 30 درصد پست های مدیریتی در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت، ادامه داد: در پنج ماهه نخست امسال 7 نفر از معاونان وزیر و 46 نفر از مدیران کل در سطح استان های کشور از بانوان انتخاب شدند.

ابتکار از تهیه لایحه «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» با همکاری دولت و قوه قضاییه خبر داد و افزود: این لایحه با تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب تهیه شده است و امیدواریم هر چه زودتر قوه قضاییه نظرش را در خصوص این لایحه اعلام کند.

استاندار مرکزی:

پیش بینی صادرات 1.5 میلیاردی دلاری استان مرکزی در سال 97

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی در این جلسه به رشد آمار صادرات استان مرکزی در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: در سال 95 میزان صادرات غیر نفتی استان مرکزی 700 میلیون دلار بوده که این آمار در سال 96 به نزدیک یک میلیارد دلار رسیده است.

آقازاده با اشاره به ظرفیت های خوب استان مرکزی در بخش های مختلف اظهار کرد: برای سال 97 صادرات 1.5 میلیارد دلاری پیش بینی شده که این مهم با اتحاد و همدلی قابل دست یافتن است.

وی به رشد 76 درصدی سرمایه گذاری خارجی در دولت های یازدهم و دوازدهم در استان مرکزی اشاره کرد و افزود: امسال 250 تا 300 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در استان مرکزی صورت گرفته است.

استاندار مرکزی به نهایی شدن قرداد احداث راه آهن برقی قم به اراک خبر داد و گفت: این قرداد به مبلغ چهار هزار میلیارد تومان از طریق فایناس در استان اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: با پیگیری های که در خصوص اجرای این پروژه با ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی داشته ایم از سال آینده عملیات اجرایی آن را آغاز خواهیم کرد.

آقازاده به نهایی شدن استقرار کارخانه رنو در شهرستان ساوه هم اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این کارخانه 5 هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

captcha