بهبود فضای کسب و کار، بستر «جهش تولید» 66 درصد جمعیت استان مرکزی علیه کرونا غربالگری شدند/شناسایی 30 مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته دو هشتگ «ایران قوی» و «سراب غرب» ترند توییتر شدند عکس/ مغازه‌های باز و بسته در تهران پشت پرده بی‌عملی سی روزه علیه کرونا کدام ویتامین‌ها کرونا را شکست می‌دهند؟ خیز ترکیه برای نفت دیرالزور به جای شکست ادلب/ آیا اردوغان زمینه‌ساز نبرد آخرالزمانی قرقیسیا است؟ مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران تحلیلگر آمریکایی: ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است «حزب امنیتی»؛ گذشته‌ای که برخی اصلاح طلبان درصدد فرار از آن هستند
شنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
کد خبر: 38139
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کمیجان خبر داد

فعالیت4700 «همیار طبیعت» در کمیجان

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان از عضویت 4700 نفر در این شهرستان در طرح «همیار طبیعت» خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ هادی نکوئی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: در راستای اجرایی شدن بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ منابع طبیعی بایستی به معارف عمومی تبدیل شود، با پیگیری کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان کلاس‌های آموزشی-ترویجی در شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: به منظور افزایش مشارکت مردم در حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری بین آحاد مردم و آشنایی بیشتر آنان با اهداف سازمانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت افراد داوطلب در رسیدن به این اهداف، اقدام به عضوگیری در طرح «همیاران طبیعت» از بین اقشار مختلف شهرستان کرده‌ایم.

نکوئی تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح کارشناسان منابع طبیعی با حضور در مدارس سطح شهرستان، دانش آموزان علاقه‌مند به طبیعت به نیت حفظ این منابع ارزشمند و ثروت‌های خدادادی و تحویل آن به نسل های بعد، به عضویت «همیاران طبیعت» درآمدند.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان گفت: با توجه به پیگیری کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان، امسال تعداد 1700 نفر «همیار طبیعت» در سطح شهرستان فعال شدند که از سه سال گذشته تاکنون 4700 نفر به عضویت همیاران طبیعت درآمده اند.

نکوئی خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت افراد داوطلب در طرح «همیار طبیعت» در پیشگیری و کاهش عوامل تخریب مراتع که توسط عوامل انسانی(شخم، شیار، دام غیرمجاز و حریق) و غیر انسانی ایجاد می‌شود، استفاده کرد.

 انتهای پیام/م

captcha