افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+ جدول شهر مدرنی که قرار است منطقه را تغییر دهد/ «بن سلمان» پیمانکار پروژه «شیمون پرز» شد عاشق ایران هستم/بارها شاهنامه را خوانده‌ام/سال قبل رویایی نشد استان مرکزی جزو پنج استان کم بارش کشور/بحران آب جدی است رودوزی سنتی؛ هنری 100 ساله درتفرش که نیازمند احیا است/مقدمات ثبت جغرافیایی دوخت تفرشی‌دوزی در حال انجام است فروردین سال 61؛ «محلات» رنگ خون گرفت/فتح‌المبین، کربلای 27 شهید و 19 اسیر از محلات+تصاویر گذری بر حمام تاریخی «مصطفوی»/گنجینه‌ای کهن که منتظر گردشگران است مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند/ اعتماد به نسخه بیگانگان خطایی بزرگ است/ باید نسبت به اقتصاد ملی تعصب داشته باشیم شهرستان سراب‌ها؛ پذیرای میهمانان نوروزی+تصاویر مرکزی؛ دومین استان در ساخت نیروگا‌ه‌های خورشیدی
پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
کد خبر: 37489
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳

امکان دعوت مجدد مسعود شجاعی به تیم ملی وجود دارد/سرمربی تیم ملی امید به زودی معرفی می‌شود

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: امکان دعوت مجدد مسعود شجاعی به تیم ملی وجود دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از فارس از اهواز، مهدی تاج عصر امروز در حاشیه نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فوتبال استان خوزستان شرایط خوبی دارد و نگاه فدراسیون فوتبال به استان خوزستان ویژه است.

وی افزود: ارزیابی که از ورزش این استان انجام‌ شده، مثبت بوده و 51 رئیس فدراسیون آمده‌اند تا از نزدیک مشکلات و بحث‌ها که در استان خوزستان شنیده‌ شده را مورد ارزیابی قرار دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در پنجمین سفر استانی که به خوزستان داشته‌ایم، به همراه هیأت فوتبال مجتمع رایانه‌ای فوتبال این استان افتتاح شد.

تاج عنوان کرد: از ورزشگاه فولاد خوزستان که 99 درصد تکمیل‌ شده، بازدید خواهیم داشت و دنبال آن هستیم که بازی آخر فولاد در لیگ مقابل تراکتورسازی را این باشگاه در استادیوم خودش انجام دهد.

وی با اشاره به بازدید از زمین ورزشگاه اروندان خرمشهر تأکید کرد: جلسه‌ای در این خصوص تشکیل می‌شود که آیا جام حذفی در این ورزشگاه انجام شود یا خیر، چراکه هنوز این ورزشگاه آماده نیست، اما هیات رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ مصمم هستند که این بازی‌ها برای همیشه در خرمشهر برگزار شود، مشروط بر اینکه زمین آماده باشد.

تاج با اشاره ظرفیت‌های فوتبال استان خوزستان، یادآور شد: در بحث فوتبال، خوزستان یکی از بهترین‌های فوتبال کشور است که 188 تیم در لیگ‌های مختلف و 6000 هزار نفر فوتبالیست در مسابقات شرکت می‌کنند، همچنین 79 تیم فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال در استان خوزستان، اعداد و ارقام عالی است و نشان‌دهنده آن است که سطح فوتبال در خوزستان خیلی گسترده و فراگیر است.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص این موضوع که چرا تیم ملی از فوتبال خوزستان نماینده‌ای ندارد، تبیین کرد: در تیم ملی با توجه به استعداد بازیکنان فوتبال خوزستان، اینکه شاخص را این آمار ببینیم کافی نیست، چراکه در کشور 80 میلیون نفری ما، بالغ‌ بر 50 درصد از بازیکنان تیم ملی از بازیکنان لژیونر ما هستند و در خارج از کشور بازی می‌کنند.

وی افزود: همین بازیکنان قبلاً در لیگ برتر بازی می‌کردند، مثل انصاری‌فرد، سردار آزمون، شجاعی و... این ملاک قطعی نیست که خوزستان و فولاد خوزستان سهمیه ندارند را اینجا افت تلقی کنیم.

تاج تصریح کرد: خوزستان سهم به‌سزایی در توسعه فوتبال کشور دارد و بد نیست بدانید در رده جوانان و نوجوانان در دو مرحله در جام جهانی حضور یافتیم که بیش از 35 تا 40 درصد بازیکنان در نوجوانان و جوانان خوزستانی هستند، همچنین اردوی تیم ملی امید که 23 اسفند تشکیل می‌شود و سرمربی را به‌ زودی مشخص می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به امکان میزبانی از بازی‌ها و تمرینات و اردوهای تیم ملی در استان‌های دیگر مثل خوزستان، گفت: با توجه به اینکه استادیوم فولاد به ظرفیت کشور اضافه‌ شده، یکی از برنامه‌های ما استفاده از امکان میزبانی فوتبال در استان خوزستان و استان‌های دیگر است.

وی در پایان در خصوص امکان دعوت مجدد مسعود شجاعی به تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: امکان دعوت مجدد این بازیکن وجود دارد.

انتهای پیام/م

captcha