افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+ جدول شهر مدرنی که قرار است منطقه را تغییر دهد/ «بن سلمان» پیمانکار پروژه «شیمون پرز» شد عاشق ایران هستم/بارها شاهنامه را خوانده‌ام/سال قبل رویایی نشد استان مرکزی جزو پنج استان کم بارش کشور/بحران آب جدی است رودوزی سنتی؛ هنری 100 ساله درتفرش که نیازمند احیا است/مقدمات ثبت جغرافیایی دوخت تفرشی‌دوزی در حال انجام است فروردین سال 61؛ «محلات» رنگ خون گرفت/فتح‌المبین، کربلای 27 شهید و 19 اسیر از محلات+تصاویر گذری بر حمام تاریخی «مصطفوی»/گنجینه‌ای کهن که منتظر گردشگران است مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند/ اعتماد به نسخه بیگانگان خطایی بزرگ است/ باید نسبت به اقتصاد ملی تعصب داشته باشیم شهرستان سراب‌ها؛ پذیرای میهمانان نوروزی+تصاویر مرکزی؛ دومین استان در ساخت نیروگا‌ه‌های خورشیدی
پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
کد خبر: 37260
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
دبیر شورای صنفی دانشگاه اراک:

مشکلات آموزشی و رفاهی؛ مهمترین چالش‌ پیش روی مادر دانشگاه‌های استان/وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه اراک مناسب نیست

دبیر شورای صنفی دانشگاه اراک گفت: دانشگاه اراک به عنوان دانشگاه مادر استان مرکزی، در مقایسه با تعداد رشته‌ها و دانشجویان جذب شده از فضای محدود و نامساعد آموزشی رنج می برد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا؛ پیشرفت و ترقی روزافزون جوامع پیشرفته در خلال سالیان را می توان ناشی از توسعه و پیشرفت در آموزش عالی، ایجاد فضاهای آزاد اندیشی در دانشگاه ها و تخصیص بودجه های مناسب جهت فعالیت های علمی و فرهنگی و در نتیجه، سرمایه گذاری در افزایش شور و نشاط دانشجویان این جوامع دانست.

در دانشگاه های ایران، شورای صنفی دانشجویان به عنوان مرجعی که وظیفه دارد مشکلات آموزشی-رفاهی دانشجویان را برطرف کند و دغدغه های دوران تحصیل آنان را به حداقل برساند، از آن جهت اهمیت دارد که نباید متعلق به گروهی از دانشجویان با خط فکری و سیاسی خاصی باشد و به دور از بازی ها و جریان های سیاسی می تواند به حل مشکلات و معضلات صنفی دانشجو بپردازد.

محدودیت فضای آموزشی؛ مهم‌ترین مشکل فعلی دانشگاه اراک

آقابابایی، دبیر شورای صنفی دانشگاه اراک در گفتگو با پایگاه خبری نسل فردا؛ در خصوص مشکلات پیش روی این دانشگاه، هدف از تشکیل شورای صنفی در دانشگاه ها را پیگیری مطالبات و مشکلات دانشجویان به شکل موثر دانست و افزود: وظیفه شورای صنفی احقاق حق دانشجویان و ایجاد رفاه برای آنان بوده و در جهت این هدف حرکت می کند. شورای صنفی در تمام بخش های دانشگاه ازجمله بخش های خدماتی، رفاهی و آموزشی قابلیت ورود و تصمیم گیری دارد.

دبیر شورای صنفی دانشگاه اراک مهمترین معضل دانشگاه اراک را مشکلات آموزشی دانست و گفت: مشکل اصلی دانشگاه اراک در حال حاضر، فضای محدود و نامساعد آموزشی است. دانشگاه اراک به عنوان دانشگاه مادر استان مرکزی، در مقایسه با تعداد رشته ها و دانشجویان جذب شده فضای محدودی برای کلاس ها دارد.

آقابابایی افزود: برخی از کلاس های دانشکده های کشاورزی و علوم انسانی، از نظر بافت ساختمانی فرسوده هستند و این مسئله برای دانشجویان خطرناکی محسوب می شود. همچنین پردیس سردشت نیز با مشکل فضای آموزشی از قبیل کمبود کلاس روبرو هستند که امیدواریم با پیشرفت و تکمیل و بهره برداری هرچه سریعتر پروژه های عمرانی پردیس سردشت این مشکلات حل شود.

وی تأکید کرد: قطعا تکمیل پروژه های عمرانی و افزوده شدن فضای آموزشی به مجموعه دانشگاه اراک در بحث آموزش تاثیر به سزایی دارد، چراکه علاوه بر اینکه دست مدیران گروه های آموزشی برای تدوین برنامه های کلاسی در زمان های مناسب تر باز می شود و بلکه برخی از دروس به دلیل کمبود کلاس، فشرده سازی نمی شوند.

اوضاع خوابگاه‌های خصوصی نامناسب است

دبیر شورای صنفی دانشگاه اراک خوابگاه های دانشجویی را چالش بزرگی خواند و بیان کرد: اوضاع خوابگاه های خصوصی بسیار نامناسب است. دانشگاه اقدام به جذب دانشجو و ایجاد رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می کند، در حالی که امکانات کافی و مناسب را ندارد.

وی اظهار کرد: باید از مسئولان پرسید، هدف از جذب دانشجو، تولید علم و افزایش سطح دانش و پیشرفت کشور است یا دریافت بودجه های مقطعی؟ خوابگاه های خصوصی و دانشجویان به خصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد وضعیت رفاهی مناسبی ندارند که این امر دور از شأن آنهاست.

آقابابایی در پایان خاطرنشان کرد: از زحمات مسئولان دانشگاه و حمایتشان سپاسگزاریم و امیدواریم مشکلات و معضلات دانشجویان را مهم بدانند و برای حل آن ها با همکاری شورای صنفی اقدام کنند.

انتهای پیام/ک

captcha