این نوشیدنی قاتل کلسیم است شاخص‌های فرهنگ‌ساز داستان حضرت آدم(ع)در تفسیر المیزان و اشعار مثنوی درمان طبیعی واریس چگونه است؟ عکس/ نمایی زیبا از کوه‌های برفی عکس/ خادمی امیر دریادار سیاری در حرم رضوی نشست مجلس و شورای نگهبان برای نهایی کردن مصادیق رجل سیاسی لزوم افزایش میزان دستمزد نسبت به نرخ تورم/مردم و کارگران قدرت خرید خوبی ندارند ماجرای دیدار با امام زمان(ع) و فرار شیعیان از ایشان جنگ فرقه‌ای؛ هدف دشمن برای ضربه زدن به نظام/امنیت ملی مهم ترین خط قرمز نظام است عکس/ زیباترین زنبور جهان
شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۰
کد خبر: 35944
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
رئیس اداره ارشاد شهرستان شازند:

کتاب مصور گردشگری شهرستان شازند تالیف می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند از تالیف کتاب مصور گردشگری شهرستان شازند تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛مسعود عظیمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: شهرستان شازند متشکل از 6 شهر، 4 بخش و  8 دهستان بوده و حدود 220 روستای دارای سکنه در این شهرستان وجود دارد.

وی افزود: شهرستان شازند به واسطه تعدد سرابهای جوشان، به نام سرزمین سرابها شهرت دارد و سرابهایی چون چشمه عمارت، سراب و چشمه بلاغ حک، سراب پنجعلی، سراب عباس آباد و... را در خود جای داده و همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند اضافه کرد: به طور کلی می توان گفت شهرستان شازند از نظر مناطق تاریخی، باستانی، گردشگری در سطح استان مرکزی سرآمد است و حضور گردشگران در فصول تابستان و بهار در این شهرستان مؤید این موضوع است.

عظیمی بیان کرد: در همین راستا، علی‌رغم وجود ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان موجود در شهرستان شازند اما این شهرستان از داشتن سوغات فرهنگی برای گردشگران محروم است و در این سالها متاسفانه گامی برای شناساندن و مکتوب کردن این ظرفیتهای خدادادی برداشته نشده و فقط به بیان کوتاه در این خصوص در چند نشریه بسنده شده است.

وی با بیان اینکه مستند کردن و تالیف کتاب مصور گردشگری شهرستان می تواند به عنوان سوغات فرهنگی مکتوب بین گردشگران، مهمانان و مسئولان توزیع شود گفت: با تشکیل کارگروه‌هایی متشکل از جمعی از نویسندگان و عکاسان شهرستان اقدامات اولیه جمع آوری تصاویر و مطالب مربوط به این کتاب آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: با حمایت مالی بخشداری‌ها و شهرداری‌های شهرستان این کتاب زیر چاپ خواهد رفت و این کتاب به عنوان یک سند برای شهرستان باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/ک

captcha