برگزاری 250 برنامه به مناسبت هفته ازدواج در استان/مسئولین زمینه فرهنگ ازدواج آسان و پایدار جوانان را فراهم کنند 135 کیلوگرم مرغ فاسد در ساوه کشف و معدوم شد گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی هفته آینده تشکیل میشود ترکیه و مصاف با دلار! فهرست شرکت‌هایی که با ثبت سفارش غیرقانونی خودرو وارد کردند روایتی از دیدار ترامپ و روحانی که انجام نشد ۸ وزیر در معرض استیضاح قرار دارند دستگیری تعدادی از مدیران متخلف صندوق ذخیره فرهنگیان ۶۵ سال بعد از کودتای ۲۸ مرداد، آمریکا هنوز از آن درس نگرفته است ایمان به حق بودن مسیر، عامل تحمل شکنجه‌های دوران اسارت بود/مسئولین راهمان را گم نکنند
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷
کد خبر: 35944
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
رئیس اداره ارشاد شهرستان شازند:

کتاب مصور گردشگری شهرستان شازند تالیف می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند از تالیف کتاب مصور گردشگری شهرستان شازند تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛مسعود عظیمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: شهرستان شازند متشکل از 6 شهر، 4 بخش و  8 دهستان بوده و حدود 220 روستای دارای سکنه در این شهرستان وجود دارد.

وی افزود: شهرستان شازند به واسطه تعدد سرابهای جوشان، به نام سرزمین سرابها شهرت دارد و سرابهایی چون چشمه عمارت، سراب و چشمه بلاغ حک، سراب پنجعلی، سراب عباس آباد و... را در خود جای داده و همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند اضافه کرد: به طور کلی می توان گفت شهرستان شازند از نظر مناطق تاریخی، باستانی، گردشگری در سطح استان مرکزی سرآمد است و حضور گردشگران در فصول تابستان و بهار در این شهرستان مؤید این موضوع است.

عظیمی بیان کرد: در همین راستا، علی‌رغم وجود ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان موجود در شهرستان شازند اما این شهرستان از داشتن سوغات فرهنگی برای گردشگران محروم است و در این سالها متاسفانه گامی برای شناساندن و مکتوب کردن این ظرفیتهای خدادادی برداشته نشده و فقط به بیان کوتاه در این خصوص در چند نشریه بسنده شده است.

وی با بیان اینکه مستند کردن و تالیف کتاب مصور گردشگری شهرستان می تواند به عنوان سوغات فرهنگی مکتوب بین گردشگران، مهمانان و مسئولان توزیع شود گفت: با تشکیل کارگروه‌هایی متشکل از جمعی از نویسندگان و عکاسان شهرستان اقدامات اولیه جمع آوری تصاویر و مطالب مربوط به این کتاب آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: با حمایت مالی بخشداری‌ها و شهرداری‌های شهرستان این کتاب زیر چاپ خواهد رفت و این کتاب به عنوان یک سند برای شهرستان باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/ک

captcha