پیش بینی برف، باران و کولاک در ۲۷ استان حاشیه دیدار فوتبال ایران و عراق چه خودرو‌هایی ارزان شدند؟ تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ707 / تصاویر آیا فردوسی‌پور ممنوع‌التصویر شده است؟ نگاهی به وضعیت مهاجم مورد نظر استقلال/ کابوس گرو تکرار می‌شود؟ دست‌نوشته‌ رهبر انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی پیش‎بینی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی در سال ۹۸ #از_خاشقچی_تا_مرضیه | طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به حقوق‌ بشر آمریکایی عملیات وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی؛ دستگیری ۵۴نفر در ۳۰روز
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۲
کد خبر: 35373
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
امام جمعه کمیجان:

صلابت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی؛ بزرگترین دلیل بروز فتنه‌های رنگارنگ/ تشخیص و حضور به موقع مردم؛ نماد عینی آتش به اختیار

امام جمعه کمیجان گفت: وجود فتنه های رنگارنگ خود بزرگترین دلیل بر صلابت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان با اشاره به حوادث اخیر و فتنه 96 گفت: همه قرائن و شواهد نشان می دهد که این فتنه متشکل از غربی ها به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا به عنوان طراح نقشه و فرمانده، رژیم سعودی به عنوان تامین کننده مالی و پادوهای داخلی به سرکردگی گروهک منافقین آدمکش از مدت ها قبل برنامه ریزی کرده بودند.

دشمنان دیرینه انقلاب؛ طراحان و فرماندهان فتنه 96

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب از سال ها قبل در پاریس و دیگر کشورهای غربی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده بودند. از یک سال پیش برخی شتاب دهنده ها همچون «ری استارت» با مدیریت یک دلقک فراری با هدف تولید جسارت و تمرین قبح شکنی از مقدسات و ارزش های دینی و نحوه عملیات به اماکن مذهبی راه اندازی و فعال شدند.

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به تفرقه افکنی های شبکه های معاند بعد از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: شبکه های مجازی و خصوصا برخی کانال های تلگرامی تولید تنفر از ارزش های اسلامی، سپاه، روحانیت و ولایت را در دستور کار ویژه خود قرار دادند.

وی افزود: شکی نیست که توطئه های برنامه ریزی شده بر بستر ضعف ها و مشکلات مردم امکان ظهور و بروز پیدا می کند و مگس ها همیشه بر زخم ها خواهند نشست.

کج سلیقگی برخی سیاسیون و حلقه های انحرافی در شکل گیری فتنه بی تاثیر نبست/بروز فتنه های رنگارنگ؛ بزرگترین دلیل بر صلابت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی

امام جمعه کمیجان گفت: در کنار نقص ها و کاستی ها و مشکلات مردم؛ کج سلیقگی برخی سیاسیون و حلقه های انحرافی در برجسته سازی اعتراضات و بزرگ نمایی و زیرسوال بردن و توهین علنی به مقدسات دینی مردم، در شکل گیری و حرکت آغازین فتنه بی تاثیر نبوده است.

وی افزود: فتنه دی ماه 96 اولین و آخرین فتنه در تاریخ انقلاب نخواهد بود؛ بلکه این نبرد دائمی استکبار جهانی با نظام جمهوری اسلامی ایران است. وجود فتنه های رنگارنگ خود بزرگترین دلیل بر صلابت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و خنثی شدن توطئه ها و شکست های پی در پی دشمنان است.

اشتباه محاسباتی دشمن در تمیز انتظارات واقعی مردم ایران از انتظارات دشمنان

حجت الاسلام مقدسی پور به مهم ترین عوامل شکست فتنه 96 اشاره کرد و گفت: اشتباه محاسباتی دشمن در تمیز انتظارات واقعی مردم ایران از انتظارات دشمنان، دستپاچگی و عجله فتنه گران برای عبور از مرحله اول و ورود به فاز امنیتی برای تمام کردن کار نظام تا 22 بهمن، حمایت های احمقانه و علنی دشمنان بیرونی(مثلث عربی، عبری، وهابی) از فتنه گران، حمایت ترامپ از فتنه برای براندازی نظام اسلامی ایران ازجمله عوامل شکست فتنه 88 بود.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: نجابت و خویشتن داری همراه با بصیرت نیروهای انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی در مواجهه با فتنه گران و از همه مهم تر حضور گسترده و با بصیرت و غیرت دینی-ملی آحاد مردم در صحنه بود که فتنه 96 را خیلی زودتر از آنچه که تصور می شد نابود و خنثی ساخت. مردم نشان دادند که مثل همیشه از برخی مسئولین و برخی خواص نظام بصیرت بیشتری دارند.

تشخیص و حضور به موقع مردم؛ نماد عینی آتش به اختیار

وی در ادامه بیان کرد: در بصیرت مردم دو نکته موج می زد؛ تشخیص و حضور به موقع که نماد عینی آتش به اختیار است، مردم برای مقابله با فتنه گران از هیچکس و هیچ دستگاه و نهادی اجازه نگرفتند بلکه با تشخیص و حضور به موقع آتش فتنه را خاموش کردند.

حجت الاسلام مقدسی پور ادامه داد: مردم بصیر و انقلابی کشورمان ضعف ها و مشکلات موجود در کشور را هرگز پای نظام ننوشته و در دفاع از آمان های نظام اسلامی تا سرحد بذل جان مایه گذاشته اند.

خطیب نماز جمعه کمیجان تاکید کرد: همه مسئولین و دولتمردان برای افزایش امید و اعتماد مردم و ریشه کنی یاس و ناامیدی و تقویت عزت ملی تلاش کنند. به جای اعتماد به بدقولی ها و بدعهدی های دشمنان به مردم بصیر و انقلابی و ظرفیت های داخلی تکیه کنند.

جنبش های مذهبی؛ آموزگار بزرگی برای نسل های آینده

وی با اشاره به 27 دی سالروز شهادت روحانی مبارز نواب صفوی گفت: جنبش های مذهبی در طول تاریخ همواه می تواند آموزگار بزرگی برای نسل های بعدی بوده و کتاب روشنی از ظلم ستیزی و حق طلبی آنان باشد. «جمعیت فدائیان اسلام» به رهبری «شهید نواب صفوی» با بیش از یک دهه مبارزه و فداکاری در راه رسیدن به اهداف بلند جامعه اسلامی مثال بازویی از یک حرکت تاثیرگذار بر جنبش های پس از خود است.

حجت الاسلام مقدسی پور افزود بیان کرد: از مهم ترین ویژگی ها مردان الهی عزت نفس و آزادگی است، آنان در هیچ شرایطی حاضر نمی شوند به خاطر منافع زودگذر دنیوی شخصیت خود را خوار و ذلیل کرده و از عزت نفس و مناعت طبع فاصله بگیرند.

امام جمعه کمیجان با اشاره به 26 دی ماه فرار شاه و پایان دوره ظلم و دیکتاتوری گفت: انقلاب اسلامی ایران روزهای تلخ و شرین فراوانی را پشت سرگذاشته است. یکی از روزهای به یاد ماندنی مردم ایران در مبارزه با استبداد و پیروزی روز 26 دی ماه و فرار شاه خائن بود.

وی تصریح کرد: در سال 57 جامعه دیگر پذیرای سلطنت نبود و شاه نیز توانایی رویارویی با موج خروشان انقلابی نداشت. انقلابی که به رهبری امام خمینی(ره) خواستار برپایی نظام سیاسی نوینی بر مبنای احکام اسلامی و قوانین اسلامی بود.

نهی قرآن از خوردن مال حرام

خطیب نمازجمعه کمیجان به اصل «پرهیز از حرام خواری و عواقب آن» در سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: «حرام خواری» در لغت به معنای کسب درآمد از راه های غیرشرعی مانند رشوه، نزول، کم فروشی و.. است.

وی در ادامه افزود: منظور از لفظ «خوردن» در این واژه ترکیبی یعنی هرگونه گرفتن و تصرف در مال، چه پوشاک و تغذیه و.. است، که در آیات قرآن کریم مسلمانان را از خوردن مال حرام نهی کرده است.

حجت الاسلام مقدسی پور خاطرنشان کرد:  انسان نه تنها به غذای روح خود باید بیاندیشد، بلکه باید مراقب غذای جسمش نیز باشد که از هرگونه آلودگی پاک باشد و حتی در بحرانی ترین لحظات زندگی نیز این اصل را فراموش نکنند.

انتهای پیام/ک

captcha