پیش بینی برف، باران و کولاک در ۲۷ استان حاشیه دیدار فوتبال ایران و عراق چه خودرو‌هایی ارزان شدند؟ تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ707 / تصاویر آیا فردوسی‌پور ممنوع‌التصویر شده است؟ نگاهی به وضعیت مهاجم مورد نظر استقلال/ کابوس گرو تکرار می‌شود؟ دست‌نوشته‌ رهبر انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی پیش‎بینی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی در سال ۹۸ #از_خاشقچی_تا_مرضیه | طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به حقوق‌ بشر آمریکایی عملیات وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی؛ دستگیری ۵۴نفر در ۳۰روز
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۶
کد خبر: 35372
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
امام جمعه موقت فرمهین:

بهانه جویی‌های آمریکا برای خروج از برجام/دشمن در فضای مجازی به دنبال تغییر افکار جوانان ایرانی است

امام جمعه موقت فرمهین گفت: ما یک قراردادى از برجام با آن‌ها داریم و مربوط به تأسیسات هسته‌اى است و چون در برجام بدعهدى دیده‌ایم، ممکن است به مسیرى برویم که حتى از NPT خارج شویم و اجازه نمی دهیم که آمریکایى‌ها برای نقض برجام از هر بهانه واهی و پوچی استفاده کنند.rn

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت الاسلام علی شاکری، امام جمعه موقت فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به بیانات رهبر در دیدار با مردم قم ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ضمن تجليل و تحسين حركت عظيم، پرشور، به موقع و منسجم ملت در روزهاى اخير بر توجه جدی مسئولان به مطالبه به حق مردم تاکید کردند.

امام جمعه موقت فرمهین ادامه داد: ايستادگى و نبرد «ملت با ضدملت»، «ايران با ضدايران» و «اسلام با ضداسلام» همچون چهل سال گذشته ادامه دارد اما كينه‏ ورزى دشمن نبايد سبب شود مسئولان از ضعف ها و مشكلات مردم و به ‏ويژه مطالبات طبقات ضعيف جامعه غافل شوند.

باز هم تير آمريكا و ایادی آن ها در منطقه به سنگ خورد

وی با اشاره به توطئه های استکبار گفت: مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و سعودى، در بحران‏ سازى  نقش داشتند، اما باز هم تير آمريكا و ایادی آن ها در منطقه به سنگ خورد.

شاکری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به دولت عربستان به ‏عنوان سرمايه ‏گذارى كه هزينه‏ هاى فتنه ‏گرى را می پردازد و به گروه‏ هاى منافقين قاتل و جنايت‏كاران ضدملت ايران به‏ عنوان نيروهاى ميدانى اين جريان هم هشدار جدی دادند.

امام جمعه فرمهین گفت: هم‏چنين رهبر معظم انقلاب به كسانى‏ كه خيال رابطه با آمريكا را در خارج و داخل كشور دارند نيز تذكر دادند.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی محكم ايستاده است و به توفيق الهى از همه ضعف ها و مشكلات عبور می کند، دشمن نيز به‏ دنبال طراحى نقشه ای برای ایجاد اغتشاش بود تا بتواند برای نظام مشکل ایجاد کند.

تلاش آمریکا برای بازیافت زباله‌های فراری از کشور/ملت ایران با تمام قدرت در برابر دشمنان ایستاده است

شاکری افزود: اين‏ بار هم ملت ايران با ايستادگى، همچون سدى محكم و ملى با قدرت تمام در مقابل دشمنان ایستاده است و به آمريكا و انگليس و لندن‏ نشينان اعلام کرد كه پشتیبان ولایت و نظام است.

امام جمعه موقت فرمهین افزود: مسؤلان فعلى آمريكا كه ساده ‏لوحى آن ‏ها در امور سياسى آشكار است، اين بار خود را لو دادند و به شبكه ‏سازى و مزدورپرورى و هزينه‏ هاى اين طراحى با سركيسه كردن دولت‏ هاى وابسته خليج فارس اذعان داشته تا شايد بتوانند زباله ‏هاى فرارى از ايران را بازيافت و دوباره وارد ميدان كنند.

وی بیان کرد: دشمنان در سال هاى اخير هزاران شبكه مجازى و ده ها كانال تلويزيونى و بمباران گسترده علیه ملت با دروغ، تهمت و شايعه در تلاش است تا شايد بتواند افكار اين ملت به ‏ويژه جوانان را تغيير دهد اما نتيجه این اقدامات شهيد حججى عزيز و ديگر شهدا بودند كه در دفاع از انقلاب سينه سپر كردند.

شاکری با اشاره به تلاش آمریکا برای خارج شدن از برجام اظهار کرد: آنچه که مسلم است هیات حاکمه جدید آمریکا براى توجیه خروج خود از برجام به‌ دنبال بهانه‌هاى واهى است، البته قطعا این فرصت از سوى ما در اختیار این کشور قرار داده نمی شود و همچنین اجازه حفظ برجام با هر هزینه ای را نمی دهیم.

اجازه نقض برجام با هر بهانه ای را به آمریکا نمی دهیم

امام جمعه موقت فرمهین گفت: بهانه‌گیرى‌هاى خصمانه آمریکا بحث امروز و دیروز نیست و این مسأله سبقه تاریخى دارد. ما یک کشور مستقل هستیم و آمریکایى‌ها نمى‌توانند استقلال ما را نادیده بگیرند.

وی با بیان اینکه آمریکا با هر بهانه ای برای نقض برجام تلاش می کند، گفت: ما یک قراردادى از برجام با آن‌ها داریم و مربوط به تأسیسات هسته‌اى است و چون در برجام بدعهدى دیده‌ایم، ممکن است به مسیرى برویم که حتى از NPT خارج شویم. اجازه نمی دهیم که آمریکایى‌ها برای نقض برجام از هر بهانه واهی و پوچی استفاده کنند.

شاکری اظهار کرد: این مسئله به مفهوم حفظ برجام با هر هزینه ای نیست، بلکه در مطرح کردن موضوع بازدید از مراکز نظامی از سوی غربی ها شاهد بودیم که این مسئله با مخالفت مسئولان کشور مواجه شد.

قطرات رحمت الهی در انتظار بازگشت بندگان 

وی با اشاره به خطبه 143 نهج البلاغه گفت: امیرالمومنین(ع) در خطبه 143 نهج البلاغه که به خطبه استسقاء (طلب باران) شهرت دارد، تمام بلاها و گرفتاری های آدمی را برگرفته از گناه دانسته و تنها عامل بازگشت برکات و رحمت های خداوند را استغفار و توبه از گناه می داند.

شاکری اظهار کرد: متاسفانه در زمان ما نه تنها امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شده است، ارزش ها به ضد ارزش و ضد ارزش ها به ارزش تبدیل شده و کسی مقید به امر به معروف و نهی از منکر نیست. در جامعه ای که این دو فریضه ترک شود، خداوند برآن غضب می کند و اهل آن را به قحطی و خشکسالی مبتلا می کند.

امام جمعه موقت فرمهین بیان کر: امیرالمومنین(ع) تنها عامل بازگشت برکات و رحمت های خداوند را استغفار و توبه از گناه می داند.

وی با اشاره به علل خشکسالی از نگاه دین گفت: درخواست نکردن از خدا، ناسپاسی نعمت ها، نپرداختن حق مردم، كم فروشی، ظلم، نیرنگ، حكومت و قضاوت بر خلاف حكم خدا دلیل قحطی و خشکسالی از زبان معصومین(ع) بیان شده است.

انتهای پیام/ک

captcha