ساخت 20 خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از 14 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات 920 هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران مربی استان مرکزی به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید انتخاب شد اعزام بیش از 800 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب ورزشگاه فوتبال ساحلی در استان مرکزی ساخته می‌شود طبیعت منطقه گردشگری ریجاب/ تصاویر از خط و نشان‌های برجامی تا قُلک خرج‌های دولت! جشن سرخ‌ها در آزادی/پشت پرده شکایت خسرو از استقلال/ببازید و برنده شوید! آخرین جزییات از سرنوشت مومیایی کشف شده/ خلیل آبادی: منتظر تصمیمات کلان دولتی هستیم
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۴
کد خبر: 35324
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مانور برجامی آمریکا، دستاویزی برای اعمال تحریم‌های جدید/دست ایران برای اقدام متقابل باز است

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مانورهای آمریکا برای خروج از برجام گفت: ترامپ مانور جدید را دستاویزی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ منصور حقیقت‌پور عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اراک امروز؛ در خصوص خروج احتمالی آمریکا از برجام گفت: خروج احتمالی آمریکا از برجام به نفع جمهوری اسلامی ایران خواهد بود؛ به طور قطع آمریکا نسبت به این مسئله تنها مانور می‌دهد و به هیچ وجه از برجام خارج نمی‌شود.

وی خروج آمریکا از برجام  را یک رسوایی بین‌المللی برای آمریکایی‌ها دانست و اظهار کرد: ترامپ این اقدامات را دستاویزی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ چندین بار موضوع خروج از برجام را مطرح کرده است، افزود: در این مدت چندین بار تحریم های جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا وضع شده است که همین موضوع خود نقض برجام بوده است.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دست ایران برای اقدام متقابل برای خروج از برجام آمریکا باز است، اظهار کرد: قوانین خوبی برای اقدام متقابل در مجلس نهم تصویب و در مجلس دهم تکمیل شده است.

وی ادامه داد: براساس قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان به مرحله قبل از توافق برجام برگردد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی به نقش و حمایت‌های استکبار از اغتشاشات اخیر در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکا در موضوع قدس و اغتشاشات اخیر در ایران از شورای امنیت و سازمان ملل سیلی محکمی خورد و یکی از عواملی که باعث شد تا از این اغتشاشات حمایت کند همین مورد و دشمنی دیرینه با نظام اسلامی است.

انتهای پیام/م

captcha