مسئول گروه ترور داعش در الانبار دستگیرشد/ تسریع در بازگشت آوارگان چین و روسیه دلار را از مبادلات تجاری دوجانبه حذف می‌کنند وقتی موافقان FATF مهم‌ترین ادعای منتقدان را تایید می‌کنند جزئیات توزیع سبد کالایی/ بسته حمایتی یکشنبه نهایی می‌شود موگرینی: طرح کانال پرداخت مالی مستقیم با ایران طی هفته‌های آینده اجرایی می‌شود نشست گفت‌وگوی «آسیا-اروپا» خواستار لغو تحریم‌ها علیه ایران شد پیروزی استقلال مقابل سایپا با گلزنی مدافعان/ دایی حریف شفر نشد مشکلات کشور با داد و بیداد حل نشده و نمی‌شود / منافق خواندن موافقان FATF درست نیست حادثه میرجاوه بیانگر حقارت و پستی تروریست ها ادامه بلاتکلیفی نماینده استان مرکزی در لیگ برتر هندبال/ بازیکنان تیم هندبال اراک مقابل حریف خود حاضر نشدند
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
کد خبر: 35324
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مانور برجامی آمریکا، دستاویزی برای اعمال تحریم‌های جدید/دست ایران برای اقدام متقابل باز است

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مانورهای آمریکا برای خروج از برجام گفت: ترامپ مانور جدید را دستاویزی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ منصور حقیقت‌پور عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اراک امروز؛ در خصوص خروج احتمالی آمریکا از برجام گفت: خروج احتمالی آمریکا از برجام به نفع جمهوری اسلامی ایران خواهد بود؛ به طور قطع آمریکا نسبت به این مسئله تنها مانور می‌دهد و به هیچ وجه از برجام خارج نمی‌شود.

وی خروج آمریکا از برجام  را یک رسوایی بین‌المللی برای آمریکایی‌ها دانست و اظهار کرد: ترامپ این اقدامات را دستاویزی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ چندین بار موضوع خروج از برجام را مطرح کرده است، افزود: در این مدت چندین بار تحریم های جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا وضع شده است که همین موضوع خود نقض برجام بوده است.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دست ایران برای اقدام متقابل برای خروج از برجام آمریکا باز است، اظهار کرد: قوانین خوبی برای اقدام متقابل در مجلس نهم تصویب و در مجلس دهم تکمیل شده است.

وی ادامه داد: براساس قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان به مرحله قبل از توافق برجام برگردد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی به نقش و حمایت‌های استکبار از اغتشاشات اخیر در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکا در موضوع قدس و اغتشاشات اخیر در ایران از شورای امنیت و سازمان ملل سیلی محکمی خورد و یکی از عواملی که باعث شد تا از این اغتشاشات حمایت کند همین مورد و دشمنی دیرینه با نظام اسلامی است.

انتهای پیام/م

captcha