دولت لایحه پیشنهادی کاهش هزینه‌های اجرایی را به مجلس ارائه دهد/ امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم تهیه طرح جامع 80 بقعه متبرکه استان مرکزی/ تکریم امامزادگان؛ گامی موثر در جهت تقویت ارزش های اسلامی «پوست اندازی» قوه مجریه همزمان با سالروز تحویل دولت/ روحانی 12 مرداد تغییرات کابینه را اعلام می کند؟ حضور شش نماینده استان مرکزی در مسابقات آسیایی قطعی شد ۳۶۳ کارتن لوازم یدکی قاچاق در استان مرکزی کشف شد كاروان «زير سايه خورشيد» به آشتیان رسید+عکس فراهم شدن زمینه اشتغال 476 نفر در حوزه گردشگری استان مرکزی موضع‌گیری‌های مقتدرانه، دشمن را به زانو درمی‌آورد/شفاف‌سازی؛ بهترین راه بازگرداندن اعتماد مردم به دولت قطع برق ادارات پرمصرف استان مرکزی/نظارت ۲۵ اکیپ بر مدیریت مصرف برق در ادارات از بلوف آمریکایی تا جولان جاسوسان در دانشگاه‌ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
کد خبر: 35321
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸

ماجرای عمر دوباره یک نوزاد با عنایت امام رضا(ع)/شهیدی که در روز تشییع به قولش عمل کرد

شهید «غلامرضا خدایاری» در کودکی به علت بیماری و تب شدید، جان به جان آفرین تسلیم کرد اما با عنایت امام رضا(ع) عمری دوباره یافت تا به جامعه خدمت کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ شهید «غلامرضا خدایاری» در آذرماه سال 1343 در روستای کودزر پابه عرصه گیتی نهاد و پدر بزرگوارش که فردی فرهیخته، اهل دین و قرآن بود به دلیل ارادتی که به اهل بیت(ع) بخصوص امام رضا(ع) داشت نام او را غلامرضا گذاشت.

عنایت امام رضا(ع) به شهید «غلامرضا خدایاری»

بنا بر روایت مادر شهید، در هنگام تولد غلامرضا، نوری غیر قابل وصف به سمت شانه راست مادر شهید تابیده شد. چند ماهی از عمر غلامرضا سپری نشده بود که به علت بیماری و تب شدید در یکی از شب های سرد فصل زمستان و عدم دسترسی به درمانگاه و بیمارستان غلامرضا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

والدین شهید پس از اطمینان به مرگ فرزند خود، وی را در پارچه ای سفیدی پیچیدند تا صبح او را به خاک بسپارند.

پدر شهید همان لحظه با حالت تضرع و شکوه به حضرت امام رضا(ع) متوسل شد و گفت؛«یا امام رضا(ع) اینگونه از غلام خود محافظت می کنی؟»

در حالت رویا، سیدی جلیل القدر به پدر شهید گفت؛ «برو فرزندت را بیاور و در زیر کرسی گرم کن». پدر شهید عرض می کند که؛« فرزندم فوت کرده است و می خواهم فردا او را به خاک بسپارم».

دوباره آن سید به پدر شهید می گوید؛«برو فرزندت را بیاور و او را گرم کن».

پدر شهید، همسرش را صدا می کند و پارچه را از روی پیکر نوزاد برداشته و با کمال تعجب متوجه می شوند که نوزاد زنده است و نفس می کشد، او را به زیر کرسی آورده و گرمش می کنند و به لطف خدا «غلامرضا خدایاری» عمری دوباره پیدا می کند تا به عنوان خادم امام رضا(ع) به جامعه خدمت کند.

این شهید بزرگوار مراتب کسب معرفت را در محضر خانواده مذهبی کسب کرد و از کودکی با معارف دین آشنا شد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذراند و دوران راهنمایی را در روستای مجاور به تحصیلات ادامه داد.

شهید «غلامرضا خدایاری» در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به همراه پدر بزرگوارش در مراسم شبیه خوانی سید و سالار شهیدان ایفای نقش می کرد.

در دوران دبیرستان به دلیل عدم وجود دبیرستان در روستا، غلامرضا ترک تحصیل کرد و برای کمک به امرار معاش خانواده و کسب روزی حلال وارد عرصه کار و فعالیت شد.

غلامرضا در کارخانه «رب پزی» در تهران مشغول کار شد تا اینکه زمان خدمت سربازی فرار رسید و شهید «غلامرضا خدایاری» به خدمت در پادگان آموزشی ارتش در بیرجند اعزام شد.

به دلیل استعداد و ذکاوت شهید به وی پیشنهاد شد که به سربازان بی سواد و کم‌سواد خواندن و نوشتن بیاموزد اما غلامرضا نپذیرفت و حضور در مناطق عملیاتی را به این کار ترجیح داد و به منطقه اعزام شد.

در یکی از عملیات ها شهید «غلامرضا خدایاری» توانست 7 سرباز عراقی را از پای درآورد و به این دلیل مورد تشویق فرمانده قرار گرفت و به عنوان تشویقی به پابوسی امام رضا(ع) مشرف شد.

شهید پس از 14 سال گمنامی به قولش عمل کرد

در آخرین مرحله ای که این شهید بزرگوار به دیدار خانواده آمده بود برای حلالیت و خداحافظی به منزل عمه خود رفت و گفت؛ « این آخرین دیداری است که با شما داشتم و در بازگشت به مناطق عملیاتی شهادت نصیبم می شود».

عمه شهید بزرگوار با حالت تضرع و خواهش از غلامرضا درخواست می کند که اگر شهادت نصیبش شد عمه خود را نیز شفاعت کند و او را همراه خود ببرد.

شهید پس از دیدار با اقوام با آرزوی شهادت از اقوام و دوستان خداحافظی کرد و به منطقه رفت و سرانجام در 22 دی‌ماه سال 63 در منطقه عملیاتی سومار روحش ملکوتی شد و به خیل عاشوراییان پیوست.

پیکر پاک و مطهر شهید پس از 14 سال دوری از وطن شناسايی و در جوار ديگر شهدای روستای کودزر فراهان به خاک سپرده شد.

در روز تشیع پیکر شهید «غلامرضا خدایاری»، عمه شهید در مزار شهید جان به جان آفرین تسلیم کرد و به آرزوی دیرینه خود رسید.

انتهای پیام/ک

captcha