استقبال باشکوه کاربران توئیتر از پیاده‌روی اربعین +عکس پاسخ رهبر انقلاب به استفتاء درباره اخذ ویزای اربعین خوراکی‌هایی که وزن شما را به سرعت کاهش می دهد! دولت در ایجاد اشتغال پایدار موفق نبود خطراتی که پشت عادت شیرین «شکستن قولنج» پنهان می‌شوند 4 ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی لژیونر هستند/برگزار نشدن مسابقات لیگ به دلیل نبود اسپانسر از بمب نقدینگی و کوک روزانه 1000 میلیاردی تا شهربازی اصلاح‌طلبان پیشنهاد صلح استیلی/پافشاری شفر؛ یا جباری یا هیچ‌کس/تست خاموشی عادل فوتبال! جامعه جهانی به شدت دنبال سرنوشت خاشقجی است/ عمر سیاسی عربستان رو به نابودی است/ اردوغان پیشنهاد پنج میلیارد دلاری عربستان را رد کرد/ نقش ویژه ترکیه در ماجرای خاشقجی بازداشت «اسدالله اسدی» برخلاف قواعد دیپلماتیک است/ وزارت امور خارجه پاسخگوی عملکرد ضعیفش باشد
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
کد خبر: 35280
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
رئیس آموزش و پرورش آشتیان خبر داد

تحقق 148درصدی سهمیه سوادآموزی آشتیان/افزایش فضای آموزشی این شهرستان

رئیس آموزش و پرورش آشتیان از تحقق 148درصدی سهمیه سوادآموزی این شهرستان در سال 96 خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ عبدالله آقانوری، رئیس آموزش و پرورش آشتیان در گفتگو با خبرنگار سفیر آشتیان افزایش اشتغال به تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای را از رویکردهای مهم آموزش و پرورش این شهرستان دانست و گفت: برای توسعه و افزایش جذب دانش‌آموز در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش امسال دو رشته گرافیک رایانه‌ای و تعمیرات خودرو به تعداد رشته‌های فنی در شهرستان آشتیان اضافه شد.

آقانوری گفت: در راستای افزایش فضای آموزشی یک مدرسه 12 کلاسه با مشارکت یکی از خیرین مدرسه‌ساز در حال ساخت بوده و همچنین ساخت یک مدرسه 12 کلاسه در حال پیگیری است و بزودی گلنگ این مرکز آموزشی بر زمین زده می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش آشتیان با اشاره به دوره‌های سوادآموزی گفت: تاکنون از میزان سهمیه ابلاغی سوادآموزی در شهرستان آشتیان 148 درصد محقق شده است و از برنامه پیش‌بینی شده در بحث سوادآموزی جلوتر هستیم.

وی با اشاره به آمار پذیرفته شدگان در کنکور سراسری سال 96 گفت: آمار دانش‌اموزان پذیرفته‌شده در کنکور سراسری امسال در مقایسه با سال گذشته رشد 20 درصدی داشته است، امسال برای اولین بار شاهد درخشش یکی از دانش آموزان آشتیانی در رشته پزشکی بودیم.

آقانوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ارتقای کیفیت آموزش در سطح شهرستان گفت: در سال گذشته به همت خیرین زمینه حضور یکی از مشاورین مطرح کشوری برای ارائه مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان این شهرستان در ایام مختلف سال مهیا شد و ارائه مشاوره هدایت تحصیلی دانش‌آموزان، برنامه‌ریزی درسی و انتخاب رشته کنکور از جمله خدماتی بود که توسط این مشاور به دانش آموزان آشتیانی ارائه شد.

انتهای پیام/م

captcha