هرگز سراغ این مواد غذایی نروید/ با تخم کتان وزن کم کنید و به سرعت چربی بسوزانید/ غذایی محبوب برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش/ به این دلایل چشمانتان را نمالید تصمیمات جدید ستاد اقتصاد مقاومتی/ بسته‌های ضدتحریم بازبینی شد واقعیت فوت «مریم فرجی» چه بود؟ +عکس آقای آخوندی؛ اگر توان مدیریت بازار مسکن را ندارید کار را به اهلش بسپارید/ دلال های هزار میلیاردی مسکن را شناسایی کنید پولدار‌های پرمصرف به تولیدکنندگان ضرر می‌رسانند جهانگیری به عنوان رئیس مبارزه با مفاسد اول به فساد برادرش بپردازد/ با هم وعده کرده اند تا پرونده اطرافیانشان را جمع و جور کنند/ ستاد مبارزه نیست؛ ستاد مفاسد است ترین‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اکوسیستم تابستانی تالاب انزلی/ تصاویر فروش نفت و میعانات گازی در رینگ بین الملل بورس منتظر تصمیم زنگنه خاطره‌بازی با عروسک‌های سینما
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۷
کد خبر: 35267
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی؛ رسالت اردوهای جهادی؛

طلای سرخی که به همت جهادگران اقتصادی در کمیجان به بار نشست/بسیج سازندگی پیشقراول جبهه اقتصادی

بسیج سازندگی شهرستان کمیجان از ابتدای امسال تاکنون توانسته است با پرداخت یک‌میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات در عرصه‌های مختلف کشت گیاهان دارویی، شیلات، گلخانه، زعفران و صنایع تبدیلی به وظیفه خود در جبهه اقتصادی به خوبی جامه عمل پوشاند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ اقتصاد مقاومتی مفهوم جدیدی از فعالیت و رونق اقتصادی است که اولین بار توسط مقام معظم رهبری مطرح شد. بر اساس این دیدگاه، اقتصادی مقاومتی یعنی کاهش وابستگی‌ها و تاکید بر مزّیت‌های تولید داخلی و تلاش برای خود اتکایی و هدف از اقتصاد مقاومتی بازسازی و احیای اقتصاد ملی کشور است.

با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های مختلف داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، سازمان بسیج مستضعفان با پرداخت تسهیلات به فعالان بسیجی متقاضی ایجاد اشتغال خانگی و تولیدات داخلی، از این مهم حمایت می‌کند.

سرهنگ پاسدار رشید اکبری فرمانده سپاه ناحیه کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ با اشاره به طرح‌های بسیج سازندگی در قالب اقتصاد مقاومتی گفت: همسو با منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی به میدان اقدام و عمل وارد شد.

اکبری بیان کرد: ایجاد کسب و کارهای کوچک و خانگی از طریق ارائه تسهیلات اقتصادمقاومتی از مهمترین طرح‌های بسیج سازندگی برای تحقق این مهم است.

وی با توجه به اینکه سازمان‌های دولتی و اجرایی در مسائل کلان کشور ورود می‌کنند، افزود: دهک ششم جامعه افرادی با تمکن مالی کم برخوردار هستند که بسیج سازندگی با حمایت از طرح‌های اقتصادی کوچک و زودبازده با دادن تسهیلات از این دهک حمایت لازم را دارد.

 فرمانده سپاه ناحیه کمیجان با بیان اینکه اقشار کم درآمد جامعه با سرمایه اندک نمی‌توانند کارآفرینی کنند، گفت: ایجاد کارگاه‌های کوچک، تکمیل چرخه تولید تا بازار فروش و حمایت از تولیدات داخلی از اهداف ایجاد طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.

اکبری بیان کرد: متقاضیانی که ایده و خلاقیت خود را در راستای بهره‌وری تولید به کار گیرند از سوی بسیج سازندگی کمیجان مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند.

 واگذاری بیش از  یک‌میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی

فرمانده سپاه ناحیه کمیجان اظهار کرد: بسیج سازندگی شهرستان کمیجان از ابتدای امسال تسهیلاتی بالغ بر یک‌میلیارد و 300 میلیون ریال در عرصه‌های مختلف کشت گیاهان دارویی، شیلات، گلخانه، زعفران و صنایع تبدیلی به متقاضیان طرح‌های اقتصادی در این شهرستان ارائه کرده است.

توسعه کشت زعفران؛ یکی از موفقیت‌ترین طرح‌های بسیج سازندگی در کمیجان

اکبرن یکی از موفقیت ترین طرح‌های بسیج سازندگی در شهرستان را کشت زعفران عنوان کرد و گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان کمیجان، بسیج سازندگی پس از ترویج کشت زعفران در منطقه اقدام به تأسیس شرکت تعاونی با همکاری تعدادی از زعفران‌کاران شهرستان کرده است.

وی بیان کرد: هدف از تشکیل تعاونی زعفران‌کاران شهرستان، برندسازی این محصول و همچنین ایجاد قطب صنایع تبدیلی با تولید، توزیع و بسته‌بندی این محصول در شهرستان بوده است.

فرمانده سپاه کمیجان ادامه داد: شرکت تعاونی زعفران‌کاران در زمینه تولید زعفران با کیفیت برتر، بازاریابی و صادرات محصول به بازار استان‌های کشور، ایجاد شده و با فعالیت خود می‌تواند گام‌های مؤثری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی در شهرستان بردارد.

توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی؛ رسالت اردوهای جهادی

اکبری با اشاره به عملکرد ۹ ماهه نخست بسیج سازندگی سپاه ناحیه کمیجان در خصوص مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی از روستاهای این شهرستان گفت: گروه‌های جهادی با هدف محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های فرهنگی در سطح مناطق محروم شهرستان کمیجان در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند؛ تهیه جهیزیه، کمک به ساخت مساجد، خانه عالم، مرمت و بازسازی خانه محرومان، ساخت آشپرخانه مساجد، ساخت غسالخانه، سرویس بهداشتی، و غیره از مهمترین فعالیت‌های بسیج سازندگی .این شهرستان است

بهره‌برداری از طرح‌های مردم‌یار در 11 روستا کمیجان

وی گفت: امسال در 11 روستای محروم شهرستان طرح‌های محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و 200 میلیون ریال، به بهره‌داری رسیده است.

فرمانده سپاه ناحیه کمیجان تصریح کرد: رسالت امروز جهادگران عرصه سازندگی، توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی در بین جوانان و ایجاد روحیه سازندگی و امید در مردم منطقه است.

وی در ادامه افزود: در شهرستان کمیجان چندین گروه جهادی در قالب تیم‌های مختلف از ابتدای سال تاکنون فعالیت کردند، اردوهای یک روزه به تعداد ۱۱۰ نفر در سطح شهرستان و 2 گروه جهادی از بسیج محلات و مساجد شهرستان کمیجان، گروه جهادی مکتب الحسین(ع) کمیجان و گروه جهادی شهدای میلاجرد به روستاهای محروم شهرستان برای خدمات فرهنگی، عمرانی و غیره اعزام شده‌اند.

اکبری با اشاره به حضور جهادگران دانشگاه امام حسین(ع) تهران در مناطق محروم کمیجان خاطرنشان کرد: گروه جهادی شهید کلاته دانشگاه امام حسین(ع) تهران به استعداد ۱۰۰ نفر از شهرهای تهران، اصفهان و قم به منظور فعالیت‌های پزشکی، آموزشی، فرهنگی، عمرانی و غیره در مناطق محروم کمیجان در روستاهای میدانک، یاسبلاغ، روشنایی و اسفندان در شهریورماه امسال حضور یافته‌اند.

 انتهای پیام/

captcha