دولت لایحه پیشنهادی کاهش هزینه‌های اجرایی را به مجلس ارائه دهد/ امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم تهیه طرح جامع 80 بقعه متبرکه استان مرکزی/ تکریم امامزادگان؛ گامی موثر در جهت تقویت ارزش های اسلامی «پوست اندازی» قوه مجریه همزمان با سالروز تحویل دولت/ روحانی 12 مرداد تغییرات کابینه را اعلام می کند؟ حضور شش نماینده استان مرکزی در مسابقات آسیایی قطعی شد ۳۶۳ کارتن لوازم یدکی قاچاق در استان مرکزی کشف شد كاروان «زير سايه خورشيد» به آشتیان رسید+عکس فراهم شدن زمینه اشتغال 476 نفر در حوزه گردشگری استان مرکزی موضع‌گیری‌های مقتدرانه، دشمن را به زانو درمی‌آورد/شفاف‌سازی؛ بهترین راه بازگرداندن اعتماد مردم به دولت قطع برق ادارات پرمصرف استان مرکزی/نظارت ۲۵ اکیپ بر مدیریت مصرف برق در ادارات از بلوف آمریکایی تا جولان جاسوسان در دانشگاه‌ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
کد خبر: 35182
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب خبر داد

تجهیز بیش از 590 هکتار از اراضی خنداب به سیستم‎‌ آبیاری تحت فشار

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب از تجهیز 590 هکتار از اراضی شهرستان خنداب به سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ شمسی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، با تاکید بر لزوم تغییر الگوی کشت به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب بخش کشاورزی گفت: جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در نظر دارد به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب، و افزایش راندمان محصولات کشاورزی کشت گل‌محمدی و زعفران را به جای کشت محصولاتی پُر آب‌بر نظیر لوبیا، هندوانه، خربزه و یونجه در منطقه ترویج و توسعه دهد.

وی افزود: از مجموع چهار هزار و 800 هکتار اراضی زیر کشت شهرستان، 38 هزار هکتار به کشت آبی و  ۱۰هزار هکتار به کشت دیم اختصاص دارد.

شمسی با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی برای سیستم‌های نوین آبیاری اظهار کرد: جهاد کشاورزی شهرستان خنداب به منظور حمایت از سیستم‌های‌ نوین آبیاری به ازای هر هکتار آبیاری کلاسیک مبلغ 65 میلیون ریال، آبیاری قطر‌ه‌ای 100 میلیون ریال، آبیاری مکانیزه 85 میلیون ریال و برای اجرای سیستم آبیاری کم‌فشار مبلغ 45 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به متقاضیان پرداخت می‌کند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب تصریح کرد: این شهرستان از نظر رشد تجهیز اراضی به سیستم آبیاری تحت فشار، رتبه نخست را در استان مرکزی کسب کرده است، به طوری که 590 هکتار از اراضی این شهرستان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار دارد که نسبت به سال گذشته رشد 6 برابری داشته است.

وی در ادامه گفت: با اشاعه روش‌های نوین آبیاری، ۵۰ الی ۶۰ درصد در مصرف آب شهرستان خنداب صرفه‌جویی خواهد شد.

شمسی به اهداف اجرای طرح‌های نوین آبیاری در شهرستان خنداب اشاره و بیان کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح‌ها استفاده بهینه از منابع آبی، افزایش تولید محصولات کشاورزی، بهبود کیفی خاک و ارتقاء میزان بهره‌وری است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی خنداب آماده ارائه تسهیلات و آموزش به متقاضیان برای ترویج روش‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات شهرستان خنداب است.

انتهای پیام/م

captcha