ساخت 20 خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از 14 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات 920 هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران مربی استان مرکزی به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید انتخاب شد اعزام بیش از 800 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب ورزشگاه فوتبال ساحلی در استان مرکزی ساخته می‌شود طبیعت منطقه گردشگری ریجاب/ تصاویر از خط و نشان‌های برجامی تا قُلک خرج‌های دولت! جشن سرخ‌ها در آزادی/پشت پرده شکایت خسرو از استقلال/ببازید و برنده شوید! آخرین جزییات از سرنوشت مومیایی کشف شده/ خلیل آبادی: منتظر تصمیمات کلان دولتی هستیم
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۸
کد خبر: 35089
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱

برگزاری مراسم سال نو میلادی در کلیسای «مسروپ مقدس» اراک+تصاویر

مراسم آغاز سال نو میلادی ظهر امروز در کلیسای «مسروپ مقدس» اراک برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مراسم سال نو میلادی، امروز شنبه ۱۶ دی‌ماه ۹۶ در کلیسای «مسروپ مقدس» اراک برگزار شد. 

ششم ژانویه در بین پیروان مذهب گریگوری با آغاز سال نو میلادی پیوند خورده و ارامنه استان مرکزی نیز در این ایام با آیین‌ها و رسوم خاص به استقبال سال جدید میلادی می‌روند. 

در این آئین فرهنگی و معنوی پس از خواندن دعای سال نو مسیحی و نیایش غسل تعمید مسیح مقدس(ع)، بابانوئل با حضور در بین میهمانان به کودکان ارمنی هدیه می‌دهد و هموطنان ارامنه سال نو میلادی را آغاز می‌کنند.

captcha