ساخت 20 خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از 14 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات 920 هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران مربی استان مرکزی به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید انتخاب شد اعزام بیش از 800 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب ورزشگاه فوتبال ساحلی در استان مرکزی ساخته می‌شود طبیعت منطقه گردشگری ریجاب/ تصاویر از خط و نشان‌های برجامی تا قُلک خرج‌های دولت! جشن سرخ‌ها در آزادی/پشت پرده شکایت خسرو از استقلال/ببازید و برنده شوید! آخرین جزییات از سرنوشت مومیایی کشف شده/ خلیل آبادی: منتظر تصمیمات کلان دولتی هستیم
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۶
کد خبر: 35070
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

بستری شدن 103 نفر در بیمارستان‌های استان مرکزی بر اثر آنفلوآنزا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از بستری شدن تعداد 103 نفر در بیمارستان‌های استان، طی 10 ماه گذشته بر اثر ابتلا به ویروس آنفلوانزا خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ طاهراحمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما؛ در خصوص وضعیت ویروس آنفلوانزا در استان گفت: در بین ویروسهایی که باعث عفونت در انسان می شوند، ویروسی خطرناکتر از آنفلوانزا وجود ندارد.

وی افزود: این ویروس هر ساله به خصوص در اواخر پاییز و اوایل زمستان شیوع پیدا می کند و باعث به زحمت افتادن مردم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه ویروس آنفلوانزا عامل بیشترین غیبت دانش‌آموزان و افراد شاغل است، اظهار کرد: این بیماری، امسال از دو هفته پیش شیوع پیدا کرده است به طوری که بیمارستان های ما ظرفیت پذیرش بیمار را نداشت.

طاهراحمدی اضافه کرد: هرچند این ویروس واکسن دارد اما چون هرساله ژن این ویروس تغییر می کند باعث کم اثر شدن واکسن می شود.

وی ادامه داد: نوع حیوانی این ویروس که بسیار خطرناک تر از نوع انسانی آن است، در حال حاضر در قالب آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران مطرح است که سال گذشته این بیماری با همکاری مسئولان در استان کنترل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: امسال نیز در استان مرکزی 3 کانون بیماری در مأمونیه، زرندیه و محلات شناسایی شد.

طاهراحمدی عنوان کرد: طی 10 ماه گذشته  بیمارانی که در اثر عفونت شدید تنفسی به دلیل آنفلوانزا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند 103 نفر بوده که از این تعداد، 81 نفر در اراک، یک مورد در آشتیان، یک مورد دلیجان، 17 مورد محلات و 2 مورد در کمیجان بوده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت کنترل این بیماری و لزوم توجه مسئولان و مردم به این موضوع، یادآور شد: موارد شبه آنفلوانزا در استان که بستری شده اند نیز 92 نفر بوده که در شازند گزارشی در این خصوص نداشتیم.

انتهای پیام/م

captcha