شفر هم در کمیته اخلاق/ایمن در سایه روشن سرخ/داستان دستان اشکان نگاهِ ساندیسیِ اصلاح‌طلبان به روحانی/ آقازاده چوپان، دامدار از آب درآمد! لیر ترکیه کمی از افت ارزش خود را جبران کرد خط حزب‌الله اصل جمله رهبر انقلاب را منتشر کرد بسته حمایتی اقشار ضعیف جامعه نهایی شده است / یارانه نقدی فردا واریز می‌شود اعضای شورای نگهبان با کلیت طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان موافقت کردند تیم والیبال جوانان ایران نایب قهرمان شد نامه ۱۷۰ نماینده به \"بطحایی\" درباره کنکور جلوگیری از ترخیص ۲۵۸ ردیف ثبت سفارش خودرو تشکیل ستاد مبارزه با احتکار در کشور
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
کد خبر: 35070
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

بستری شدن 103 نفر در بیمارستان‌های استان مرکزی بر اثر آنفلوآنزا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از بستری شدن تعداد 103 نفر در بیمارستان‌های استان، طی 10 ماه گذشته بر اثر ابتلا به ویروس آنفلوانزا خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ طاهراحمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما؛ در خصوص وضعیت ویروس آنفلوانزا در استان گفت: در بین ویروسهایی که باعث عفونت در انسان می شوند، ویروسی خطرناکتر از آنفلوانزا وجود ندارد.

وی افزود: این ویروس هر ساله به خصوص در اواخر پاییز و اوایل زمستان شیوع پیدا می کند و باعث به زحمت افتادن مردم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه ویروس آنفلوانزا عامل بیشترین غیبت دانش‌آموزان و افراد شاغل است، اظهار کرد: این بیماری، امسال از دو هفته پیش شیوع پیدا کرده است به طوری که بیمارستان های ما ظرفیت پذیرش بیمار را نداشت.

طاهراحمدی اضافه کرد: هرچند این ویروس واکسن دارد اما چون هرساله ژن این ویروس تغییر می کند باعث کم اثر شدن واکسن می شود.

وی ادامه داد: نوع حیوانی این ویروس که بسیار خطرناک تر از نوع انسانی آن است، در حال حاضر در قالب آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران مطرح است که سال گذشته این بیماری با همکاری مسئولان در استان کنترل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: امسال نیز در استان مرکزی 3 کانون بیماری در مأمونیه، زرندیه و محلات شناسایی شد.

طاهراحمدی عنوان کرد: طی 10 ماه گذشته  بیمارانی که در اثر عفونت شدید تنفسی به دلیل آنفلوانزا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند 103 نفر بوده که از این تعداد، 81 نفر در اراک، یک مورد در آشتیان، یک مورد دلیجان، 17 مورد محلات و 2 مورد در کمیجان بوده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت کنترل این بیماری و لزوم توجه مسئولان و مردم به این موضوع، یادآور شد: موارد شبه آنفلوانزا در استان که بستری شده اند نیز 92 نفر بوده که در شازند گزارشی در این خصوص نداشتیم.

انتهای پیام/م

captcha