پیش بینی برف، باران و کولاک در ۲۷ استان حاشیه دیدار فوتبال ایران و عراق چه خودرو‌هایی ارزان شدند؟ تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ707 / تصاویر آیا فردوسی‌پور ممنوع‌التصویر شده است؟ نگاهی به وضعیت مهاجم مورد نظر استقلال/ کابوس گرو تکرار می‌شود؟ دست‌نوشته‌ رهبر انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی پیش‎بینی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی در سال ۹۸ #از_خاشقچی_تا_مرضیه | طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به حقوق‌ بشر آمریکایی عملیات وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی؛ دستگیری ۵۴نفر در ۳۰روز
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۸
کد خبر: 34987
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
یادداشت/نگاه مردم سالارانه به نظام و انقلاب مانع اصلی تعرض دشمن به میهن اسلامی

نارضایتی مردم از فاصله میان شعار تا عمل مسئولان

دلیل اینکه در کشور ما امنیت وجود دارد، نگاه مردم سالارانه نسبت به نظام و انقلاب است و یکی از دلایلی که باعث شده تا دشمنان جرأت تعرض به جمهوری اسلامی ایران را نداشته باشند همین پشتیبانی مردم از نظام و حکومت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ باتوجه به شرایط پیش آمده پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم به مجموعه حاکمیتی مبتنی بر دین اعتماد کرده و به رغم تحمل سختی‌های بسیار، با جان و دل انقلاب را همراهی کردند.

در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی مشکلات اقتصادی و تورم کم نبوده است اما در همه عرصه‌ها شاهد همراهی مردم با انقلاب و نظام بوده‌ایم؛ مردمی که حاضر شدند در آن ترورها جان دهند و فشارهای اقتصادی بسیاری را تحمل کردند، همین مردم در جنگ از خود مایه گذاشته و افتخار آفریدند.

توجه به تعداد شهداء، ایثارگران و جانبازان در دوران پس از انقلاب تاکنون و بررسی مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها در این دوران ما را به این موضوع که مردم همه این مسائل را به جان خریده‌اند رهنمون می‌کند.

تاثیر شعارهای بدون عمل و جنگ روانی مبتنی بر توطئه دشمن در اغتشاشات

درست است که فشار اقتصادی، تورم و گرانی به عنوان بستر اغتشاشات اخیر مطرح می‌شود اما واقعیت،شکافی است که مردم بین خود و حاکمیت احساس می کنند و معتقدند که تنها شعارهای بدون عمل را از مسئولان شاهد بوده‌اند؛ در اغتشاشات اخیر نیز با توجه به شرایط اقتصادی کشور مردم دچار جنگ روانی مبتنی بر توطئه دشمن شدند.

از یک سو عده‌ای در درون حاکمیت خود را اپوزیسیون دانستند، یا نه ژست اپوزیسیون به خود گرفته و از حاکمیت انتقاد کردند، در حالیکه خود مسئول اجرایی بوده و می‌بایست به دنبال مطالبات مردم باشند.

در حقیقت مردم احساس کردند که نه تنها دولت در مسیر انقلاب نیست بلکه فاصله‌ای میان دولتمردان با اهداف انقلاب وجود دارد. دولت نقش اپوزیسیون را بازی می‌کند و این خود در کنار توطئه‌های خارج از مرزها باعث شد تا بستر برای ایجاد اغتشاشات فراهم و افرادی که آینده انقلاب برایشان مهم نبود، دست به آشوب زده و فرصت را برای سوء استفاده دشمنان فراهم کنند.

در اغتشاشات اخیر عده قلیلی در مقابل جریان حاکم ایستادند و عده کثیری از مردم مشکل را تحمل کرده و دندان بر جگر گذاشته‌اند.البته مردم حق دارند تا نسبت به تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی معترض باشند.

البته تردیدی وجود ندارد که در این قائله نیز دشمن در پشت پرده نقش‌آفرینی کرده است. چگونه است که ترامپ از این اغتشاشات حمایت می‌کند و صدای موافقت با این جریان از روباه پیر انگلیس بلند می‌شود؟ چه می‌شود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ابتدا از وزرای خود می‌خواهد که به هیچ وجه درخصوص اغتشاشات موضع‌گیری نکنند، اما هم او خود طاقت نیاورده و در برابر این جریانات موضع‌گیری، تحریک و تشویق می‌کند؟ چه اتفاقاتی رخ داده است؟ به طور قطع در پس پرده حقیقتی نهفته است.

به نظر می‌رسد یکی از برنامه‌های ائتلاف هماهنگی منافقین در فرانسه، به راه انداختن جریانی در کشور و ایجاد اغتشاش، شورش و ناامنی است تا با به راه انداختن این جریان اعتراضی باعث ایجاد حس ناامنی شده و بهره‌برداری لازم را از آن داشته باشند.

تلگرام؛ پایه نفوذ در کشور

با فعالیت شبکه پیام‌رسان تلگرام در حقیقت یک پایه ارتباطی برای نفوذ در کشور ایجاد و در آن زمینه برای بهره‌برداری دشمن فراهم شد. از سوی دیگر هیچ نظارتی بر Data Bais این ابزار در داخل وجود ندارد.

عمل نکردن به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصادمقاومتی و عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی، اعتماد به بیگانگان برای رفع مشکلات اقتصادی کشور، واردات بی رویه، توافقات بین‌المللی نادرست و ... زمینه‌ای شد تا برخی از مردم احساس کنند که مسئولان به فکر آنان نیستند.

حال سؤال این است که وظیفه دولت و مسئولان برای رفع این مشکلات چیست؟

اولین نقش مسئولان اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه این است که به وظیفه خود عمل کرده و ولایتمدارانه قانون اساسی را اجرا کنند. دولتمردان و مسئولان بدانند که در نظام اسلامی در حال خدمت هستند و فراموش نکنند که اگر امروز به عنوان مسئول نظام اسلامی و نماد اسلام بر کرسی ریاست و مسئولیت تکیه زده‌اند به واسطه خون هزاران شهیدی است که برای این انقلاب جانفشانی کردند.

اگر این مهم همواره مد نظر مسئولان باشد آن‌گاه مسئولیت خطیر می‌شود و مسئول به دنبال اشرافی‌گری نمی‌رود. نکته اینجاست زمانی که مسئولی در مسیر اشرافی‌گری قرار بگیرد و اشرافی زندگی کند، مردم هم دچار تردید و مشکل می‌شوند؛ پس مسئولان باید از اشرافی‌گری پرهیز و در تراز مردم زندگی کنند؛با این نگاه که مردم ولی نعمت مسئولان هستند، باید احترام‌شان حفظ شود و آنها را بازیچه خود قرار ندهند و خود را در مقام نوکری مردم ببینند، که اگر این مورد رعایت نشود مردم در مقابل مسئولان می‌ایستند.

مسئولان باید خدمتگزاری را رکن کار خود دانسته و نسبت به آن غافل نباشند؛ یکی از تعارض‌ها در شعار و عمل همین بحث حقوق‌های نجومی است که بستر را برای اعتراضات فراهم ساخت، زمانی که مردم شاهد حقوق300- 250 میلیونی مسئولان هستند نباید انتظار داشت که پشت سر مسئولان بایستند و آنان را حمایت کنند.

مسئولان نباید ظرفیت‌های داخلی را نادیده گرفته و برای آمریکا، انگلیس، فرانسه و ... اشتغال‌زایی کنند بلکه باید برای ظرفیت‌های داخلی برنامه‌ریزی مفید و موثری داشته باشند و در راستای اقتصاد مقاومتی عمل کنند.

اگر مسئولان  در سیاست‌های کلی نظام، اصول اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را به کار می‌گرفتند، هرگز به اینجا نمی‌رسیدیم و این مشکلات پیش نمی‌آمد. امروز هم اگر مسئولان سیاسی بازی و سیاسی‌گری را رها کنند، مشکلات به طور قطع رفع می‌شود و دیگر شاهد چنین اعتراضاتی نخواهیم بود.

از سوی دیگر مسئولان باید مراقب نفوذ دشمن باشند، در اغتشاشات اخیر دست دشمن کاملا محسوس است.

دلیل اینکه در کشور ما امنیت وجود دارد، نگاه مردم سالارانه نسبت به نظام و انقلاب است و یکی از دلایلی که باعث شده تا دشمنان جرأت تعرض به جمهوری اسلامی ایران را نداشته باشند همین پشتیبانی مردم از نظام و حکومت است.

باید دقت داشته باشیم که امنیت بلند مدت‌ در گرو آرامش در کشور است. اگر به دنبال مملکتی آباد، آزاد و مستقل هستیم، و پیشرفت و رفاه می خواهیم، باید بدانیم که هرگونه اغتشاش در کشور باعث می‌شود تا چشم دشمنان به ایران دوخته شود و به نوعی زمینه تسلط دشمن با این ناآرامی‌ها بر کشور فراهم و در نهایت قدرت بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران کاسته شود.

هزینه کرد سرمایه کشور برای مقابله با اغتشاشات مساوی با باخت ملت است

بروز هرگونه اغتشاشی در داخل، اهداف بلند مدت نظام و رفاه مردم را دچار خدشه می‌‌کند چراکه سرمایه‌ها به جای اینکه برای آبادانی و رفاه در کشور استفاده شود برای مقابله با اغتشاشات هزینه خواهد شد، که مساوی با باخت ملت است.

اغتشاشات زمینه‌ را برای تخریب زیرساخت‌های کشور فراهم کرده و از سوی دیگر با امنیتی شدن اوضاع داخلی و بروز حس ناامنی رکود در کسب و کار را تقویت کرده و در نهایت این خود مردم هستند که متضرر می‌شوند و اثرات مخربی بر جای می‌گذارد که تا سال‌ها در بخش‌های مختلف کشور قابل لمس است و سال‌ها زمان نیاز است تا نظام در مسیر خود قرار گیرد.

مردم 13 دی بار دیگر جواب فتنه گران را دادند

همانطور که همین مردم در 9 دی 88 جواب فتنه‌گران را دادند و فتنه را ریشه‌کن کردند، بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی، حماسه‌سازان اقتدار و امنیت جواب دندان‌شکنی به دشمنان دادند و این حضور یکپارچه بار دیگر بساط فتنه و فتنه‌گران را جمع کرد و از این پس مسئولین هستند که با عملکرد مطلوب خود باید کاری کنند که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

مشکلات مردم پشت درهای بسته حل نمی شود

متاسفانه حضور مسئولین در میان مردم کم رنگ است و به نظر می‌رسد نشستن مسئولان پای درد و دل مردم می‌تواند باعث شود تا مسئولان نسبت به دغدغه‌های مردم واقف شوند.

روزگاری مساجد سنگر بود اما متاسفانه امروزه نقش مساجد کم‌رنگ شده است. در حالی که بها دادن به مساجد و تشکل‌های مردمی می‌تواند ارتباط میان مردم و مسئولان را بیشتر کند.

مشکلات امروز جامعه به خاطر این است که آقایان می‌خواهند پشت درهای بسته مسائل و مشکلات مردم را مدیریت کنند.

توجه به عواقب این اغتشاشات هم برای کسانی که دغدغه گرانی و تورم دارند و هم برای کسانی که در پی توطئه هستند امری ضروری است تا افراد اغتشاش‌گر مجازات اعمال‌شان را ببینند و از سوی دیگر جوانان با اشراف به اینکه حضور در چنین اقدامات تخریب‌گرانه‌ای آینده و زندگی‌شان را نابود می‌کند، هرگز در این مسیر گام برنخواهند داشت.

انتهای پیام/ش

captcha